רוקח "מכבי פארם" אמיר יעקוב זכה לתגובות מרגשות בעקבות פוסט תודה שעלה בפייסבוק

ברגעים כאלה כולנו מרגישים כמשפחה אחת

משבר הקורונה ממשיך להכות בחיינו ומי שמתקשה בעיקר להתמודד עם ההחרפה במצב אלו אוכלוסיית הגיל השלישי, אשר מבודדים בבתיהם ללא חברה ועם צורך מתמיד לאספקה של מזון ותרופות.

השבוע הגיע ל"מכבי פארם" במרכז חורב עופר-ליעוז מנדלוביץ בן 56 תושב העיר חיפה לבית המרקחת בעיר. את פניו קיבל הרוקח, אמיר יעקוב.

יעקב, שם לב בזמן הכנת התרופות, כי מדובר בכמות גדולה של צריכת תרופות ושאל לפשר הכמויות. משיחה קצרה הוא גילה כי מנדלוביץ, הוא מורה לשל"ח וידיעת הארץ, שמתנדב לחלק תרופות ומזון למטופלים מבוגרים חסרי ישע בחיפה, כרמל ונווה שאנן, וכי סלסלת התרופות הנוכחית מיועדת לניצולת שואה בת 85 הנמצאת לבדה.

הרוקח, יעקב, שהעריך את היוזמה נתן למנדלוביץ, את מספר הנייד האישי שלו וביקש ממנו בכל פעם לפני שהוא מגיע להתקשר מראש והוא ידאג להכין את רשימת התרופות מבעוד מועד ללא תור ובצורה הכי יעילה וזריזה שניתן. מאז עברו מספר ימים ובכל פעם שמנדלוביץ, מגיע ממתינה לו שקית תרופות ארוזה מוכנה לדרך.

המחווה מצד הרוקח למתנדב עוררה המון סימפטיה כשהאחרון בחר להעלות פוסט לפייסבוק שבו הוא מברך את הרוקח על האנושיות הרבה שגילה. הפוסט התגלגל ברשת ויצר תגובות מרגשות ומאחדות שמגבירים בימים אלה את תחושת הלכידות.

הפוסט אותו כתב מנדלוביץ, בפייסבוק:

אמיר אהוב שלי, זה מדהים איך כולם מבינים כעת את הצורך לעזור לזקנים שלנו, אין רוקח אחד שנשאר אדיש, פשוט מדהים. צריך להבין, הזקנים שבבתים כעת רובם ניצולי שואה, הם מפוחדים, זה מחזיר אותם אחורה. אין סביבם אנשים, הם שומעים חדשות ומבינים שהם בקבוצת סיכון וזקוקים לתרופות. ברגעים כאלו חייבים להתאחד וזה מרגש.

אמיר יעקוב, רוקח מכבי שירותי בריאות בחיפה:

מאז המקרה יש פניות רבות ואני משתדל להכין תרופות מראש ככל הניתן. ברגעים כאלה כולנו מרגישים כמשפחה אחת, מתמלאים בתקווה ותחושה של ערבות הדדית כי חייבים לשמור אחד על השני כעת יותר מתמיד.
תגובה
  1. יעל אמר/ה

    מרגש מאוד! יישר כוח לאמיר ולעופר-ליעוז. אחדות העם במיטבה.

לא ניתן להגיב