קצין המשטרה שירה בסלומון טקה ז”ל מואשם בגרימת מוות ברשלנות

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח”ש) הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום בגין מוות ברשלנות נגד קצין המשטרה שירה בסלומון טקה ז”ל בקריית חיים ביוני 2019. זאת לאחר בחינה מעמיקה של חומר הראיות, שקלול מכלול נסיבות האירוע והטענות שנשמעו בהליך השימוע בעניינים אלה ואחרים.

בכתב האישום, שהוגש ע”י עוה”ד רונן יצחק וליאת יונניאן, נאמר כי קצין המשטרה גרם ברשלנות למותו של טקה ז”ל, כאשר רשלנותו באה לידי ביטוי בעיקר בכך שביצע ירי לעבר האספלט, ולא הסתפק, לכל היותר, בירי אזהרה באוויר לצורך נטרול הסכנה שבפניה עמד, והכל בניגוד לפקודות המשטרה המחייבות בנושא ולנהליי המשטרה בנוגע לירי, שאינם מתירים ירי לעבר הקרקע, בנסיבות ובאופן בהם פעל הנאשם. 

בהחלטה להגשת כתב האישום נלקחה בחשבון  העובדה שהנאשם היה במקום עם בני משפחתו, הותקף באבנים על ידי המנוח ונערים אחרים ואף נפצע באירוע, בטרם השתמש באקדחו, אך במכלול הנסיבות נמצא, כאמור, כי יש מקום להעמידו לדין.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

3 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  רובם ככולם כולל העדה האתיופית מבנים בדיעבד שהירי של הקצין הינו מוצדק ללא עוררין ובוודאי לא קשור לגזענות. זאת מכיוון , שהמנוח היה בחור עם עבר פלילי מסומם ובגילופין מעל גיל 18 בעת האירוע עצמו ,אשר לא פחות הוביל חבורת קטינים לסחוט ולאיים על קטין .לא זאת ,אלא שבהמשך אף לאיים ולזרוק אבנים גדולות ממרחק קצר על השוטר, שכמעט נהרג לולא אותה ירייה אל עבר הקרקע בזמן שהמנוח אוחז בידו עוד אבן ממרחק קצר לשם השלמת המשימה שלא צלחה לו מקודם . עד כאן כולם מבינים שהקצין ריחם על המנוח, שהרי בוודאי היה יכול לירות היישר בפלג גופו העליון .זאת מכיוון , שפיקוח נפש קודם לכל דבר, ובפרט שפה לא מדובר בשפיכות דמים. אבל הדבר המקומם שמפנים האשמה במוות ברשלנות כלפי השוטר, אך אם נשים לב בין השורות ניתן לראות שמוות ברשלנות על פי החוק “הוא רק מתי שהאדם הסביר יכול לצפות את אותו אירוע מראש” , אולם המקרה הנוכחי גם שוטר מיומן אינו יכול לצפות מראש שירי לעבר הקרקע עלול ליצור נתז ופגיעה באדם כלשהוא (“זהו סיכוי אחד למיליון ואפילו יותר” ),לכן המקום של אותו אירוע בוודאי לא קשור לבית משפט .לסיכום ,גולת הכותרת היא שמח”ש והעסקניים בראשותו לא מצליחים לעמוד בלחץ שנוצר עליהם מגורמים עם אינטרסים אישיים גרידא , ונאלצים כברירת מחדל להתנער מהקצין ולתת לבית המשפט לעשות את התפקיד של מח”ש .כמו כן , המדינה מביאה את האזרח התמים לשאול האם השוטרים באמת בפעם הבאה ייתנו כתף ויושיטו לנו עזרה כשנזדקק ,וגם האם כדאי להתגייס לגוף שנפל לבאר שחט.

 2. רמי אמר/ה

  נראה שמכרו שוטר איכפתי למען שקט פוליטי…
  בסה”כ זה מעביר מסר שלילי לשאר השוטרים (ובכלל למי שאיכפת לו ממה שקורה בחיינו), תהיו ראש קטן.
  חבל.

 3. מיקי אמר/ה

  לדעתי השוטר היה צריך להזמין ניידת זו הרשלנות