אלפים ליוו את סלומון טקה ז”ל בדרכו האחרונה

החלה הלוויתו של סלומון טקה ז”ל שיצאה בצהריים (שלישי 02/07/19) מרחוב יוסף לוי, ומתקיימת בבית העלמין תל רגב.

אלפים מלווים את סלומון טקה ז”ל בדרכו האחרונה (צילום: דודי מייבלום)
אלפים מלווים את סלומון טקה ז”ל בדרכו האחרונה (צילום: דודי מייבלום)
אלפים מלווים את סלומון טקה ז”ל בדרכו האחרונה (צילום: דודי מייבלום)
אלפים מלווים את סלומון טקה ז”ל בדרכו האחרונה (צילום: דודי מייבלום)

יש לציין כי גופתו של טקה ז”ל נותחה אתמול במכון לרפואה משפטית, אך לא ניתן היה לקבוע אם עדותו של קצין המשטרה, שלא היה בתפקיד נכונה. עדותו היא, שירה לכיוון הרצפה והכדור ניתז ופגע בחזה של טקה.

בעקבות התקרית המצערת והמיותרת בה נהרג טקה, שזיעזעה לא רק את תושבי המקום, אלא, את תושבי המדינה כולה, התקיימו עשרות הפגנות במוקדים שונים לאורך כל היום ובמהלך הלילה נחסמו כבישים וצמתים וכל הצירים והכבישים הראשיים המחברים את חיפה לקריות שותקו.

בני משפחה וחברים סיפרו כי טקה ז”ל היה בחור אדיב, מנומס עם לב רחב. שאהב לעזור וחלם להתגייס לצבא.

ראש עיריית חיפה, ד״ר עינת קליש רותם התייחסה לתקרית המזעזעת:

אני מזועזעת מהאירוע הנורא שהתרחש שלשום בו מצא את מותו הצעיר, סלומון טקה. עיריית חיפה מלווה ותומכת במשפחה, בקהילה ובמסגרות החינוכיות הנלוות. צוותי פסיכולוגים, עובדי רווחה ואנשי חינוך מאיישים את מוקדי התמיכה ונפגשים עם התלמידים ובני הנוער בבתי הספר ובמרכז הקהילתי. אני מחבקת את המשפחה ומשתתפת בצערה.
ד"ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)
ד”ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע בו נהרג הצעיר סלומון טקה ז”ל בטקס יחידות מצטיינות במערך המילואים:

הלכידות שלנו ברגעי מבחן וברגעים שמובילים לרגעי המבחן – היא המפתח בסופו של דבר לעוצמה שלנו. אני מצר על אבדן החיים הטרגי של סולומון טקה שלשום בחיפה. כולנו שולחים תנחומים למשפחתו. שוחחתי על כך עם מ״מ המפכ״ל שהבטיח לי שנעשה מאמץ גדול להגיע לאמת במהירות האפשרית. העדה האתיופית יקרה לכולנו. עשינו מאמץ גדול בשנים האחרונות כדי לשלב אותה היטב בחברה הישראלית, ויש לנו עוד הרבה עבודה לעשות.
ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: רועי אברהם /לע”מ)

השר לביטחון פנים גלעד ארדן ,הביע זעזוע עמוק וצער רב על האירוע הקשה בקריית חיים, בו נהרג סלומון טקה, כתוצאה מירי של שוטר:

אירוע בו מוצא אדם את מותו על ידי שוטר הנו קשה וחמור ויש לחקור אותו בדחיפות ולוודא שיינקטו בעקבותיו כל הצעדים הנדרשים וכי יופקו כל הלקחים. אני מצפה מהמחלקה לחקירות שוטרים וממשרד המשפטים לנהל את החקירה ולהגיע למסקנות בקשר לפרטי האירוע הקשה במהירות ובשקיפות מלאה לציבור.
השר לבטחון פנים – גלעד ארדן (צילום – אדיר יזירף)

השר ארדן משתתף מעומק ליבו בצערה של משפחת הצעיר שנהרג.

הגיבו כאן לכתבה