עדכונים שוטפים ממוקדי ההפגנות בעקבות תקרית הירי בה נהרג סלומון טקה ז”ל

עדכון הפגנה לשעה 23:10: שלושה שוטרים נפגעו ממפגינים עת שהשליכו אבנים וזיקוקים לעבר תחנת המשטרה זבולון.

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה: “במהלך מחאה המתקיימת מול תחנת משטרת זבולון, החלו מאות מפגינים ליידות אבנים, בקבוקים וזיקוקים לעבר השוטרים הנמצאים במתחם וכתוצאה מכך 3 שוטרים נחבלו בפניהם ובגופם ומקבלים כעת טיפול רפואי. המשטרה פיזרה את המתפרעים לאחור ע״י שימוש ברימוני הלם, בשל האלימות והסיכון כלפי השוטרים כאמור. בשעה זו, כוחות משטרה ערוכים במקום למניעת פגיעה בסדר הציבורי, בנפש וברכוש. נמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא נאפשר ונפעל נגד אלימות מכל סוג שהיא כמו גם נגד כל ניסיון לפגיעה פיזית בשוטרים או אזרחים”.

בעקבות המשך ההפגנות מנהרות הכרמל חסומות לתנועה עקב הפגנה בצומת מגורשי ספרד שמונעת כניסה ויציאה מכיוון מערב וכן צומת מת”מ קניון חיפה.

עדכון: המנהרות נפתחו – הפגנות ממשיכות להתקיים מול תחנת זבולון / צומת קריית אתא וצומת הצריף נכון לשעה 23:00

מ״מ מפכ״ל ניצב מוטי כהן הגיע על מנת לעמוד מקרוב אודות האירוע אמש בקריית חיים.

מ״מ המפכ״ל ניצב מוטי כהן: משטרת ישראל משתתפת בצערה של משפחת טקה על האובדן הטראגי. מדובר באירוע שתוצאותיו קשות ולפיכך מתחייבת בדיקה מעמיקה ויסודית. על כן החלה כבר אמש חקירת מח״ש. המשטרה היא חלק מהחברה הישראלית על כל גווניה.
אנו נמצאים בקשר רצוף עם גורמי הקהילה גם ברגעים קשים אלו ונעשה כל מאמץ להמשך הדרך המשותפת. הקשר שמשטרת ישראל בונה ומטפחת בשנים האחרונות עם קהילת יוצאי אתיופיה במגוון צעדים ותהליכים המתבצעים בתוך הארגון ומחוצה לו, הוא משמעותי, חשוב וחיוני לכל הצדדים ועלינו לשמר את ההישגים המשמעותיים שהושגו.
אני קורא לאיפוק ולאחריות ואף להימנע משיח מתלהם. יש לאפשר לגוף החוקר (מח״ש) למצות את החקירה עד תום.
בנימה אישית אני פונה להנהגת קהילת הישראלים יוצאי אתיופיה, לעשות ככל יכולתם לרסן את הלהט ועוצמת הרגשות במטרה להמשיך ולקדם תהליך מרכזי וחשוב של שילוב הידיים בין הקהילה לבין השוטרים, לשם חיזוק וקירוב העשייה המשותפת והשירות המשטרתי הניתן לקהילה יקרה זו.

מאיחוד הצלה נמסר לחי פה: בעקבות ההפגנות באזור מפרץ חיפה, התקבלו בשעה האחרונה למוקד 1221 של איחוד הצלה קריאות רבות לסיוע רפואי דחוף של אזרחים התקועים בפקקים בכביש 22. מתנדבי יחידת האופנועים של איחוד הצלה מטפלים בעשרות מקרים.

משה אדלר מאיחוד הצלה, חובש בכיר עם אופנוע חירום:

בשעות האחרונות אנחנו נותנים מענה לעשרות מקרי עזרה ראשונה לאזרחים שנתקעו בפקק ביניהם נשים בהריון מבוגרים שהתעלפו והתייבשו אנחנו ממשיכים ברגעים אלו לתת מענה רפואי

ראיונות מהשטח:

אביהו מפגין בהפגנה בעקבות הירי לעבר הצעיר בן העדה האתיופית 1/7/19(סמר עודה כרנתינג’י)

אריק ריבן מפגין בהפגנה נגד הצעיר שנורה ע”י שוטר בקריית חיים 1/7/19(סמר עודה כרנתינג’י)

יוסף חאלדי מפגין בהפגנה נגד הצעיר שנורה ע”י שוטר בקריית חיים 1/7/19(סמר עודה כרנתינג’י)

יואב טרונך מרחובות מפגין בהפגנה נגד הצעיר שנורה ע”י שוטר בקריית חיים 1/7/19 (סמר עודה כרנתינג’י)

עדכון חסימות צירי תנועה לשעה 16:00

שריפת צמיגים וחסימת כבישים (סמר עודה כרנתינג’י)

מחאה קריית חיים צילום איחוד הצלה

דוד גודרן מקריית חיים מפגין בהפגנה נגד הצעיר שנורה ע”י שוטר בקריית חיים 1/7/19

מפגינים בקריית חיים (סמר עודה כרנתינג’י)

דובר מד״א זכי הלר נמסר: מזה יותר מ-3 שעות, חובשים ופראמדיקים של מד”א באמבולנסים ובאופנועי מד”א מסייעים לאזרחים התקועים בפקק בהפגנה בכביש 22 סמוך לחיפה. החובשים והפראמדיקים מחלקים בקבוקי מים ומעניקים טיפול רפואי לנהגים ונוסעים. עד כה טופלו עשרה בני אדם מתוכם שישה שנזקקו להמשך טיפול ופונו לבתי החולים. כוחות מד״א ממשיכים בהיערכות מיוחדת באזור

בעקבות מחאה המתקיימת במקום, נחסם לתנועה שדרות ההסתדרות בקריית חיים לתנועה בקטע שבין צומת קריית חיים ( צומת הצריף) לצומת קרית אתא.

לבאים מכיוון דרום, התנועה בצומת הצריף מופנית לכיוון כביש 781. רחוב בן צבי בקריית חיים נחסם לתנועה לכיוון שדרות ההסתדרות בעקבות המחאה המתקיימת במקום.

לידיעת ציבור הנהגים ייתכנו אף שיבושי תנועה בציר אחי אילת ובצירים הסמוכים.

כביש 22 באזור מחלף קרית אתא נסגר ל 2 הכיוונים. לבאים למחלף מכיוון צפון ודרום, התנועה מופנית לכיוון קרית אתא.
לנוסעים בכביש 75 במחלף ידין, התנועה מופנית לכיוון יגור.
כביש 4 לדרום – צומת הקריון נחסם, התנועה מופנית לכביש 79 – מחלף ביאליק.

ציבור הנהגים מתבקש להשתמש בדרכים חלופיות ולהישמע להנחיות ולהכוונות התנועה

מיקום-ההפגנה (באדיבות: רונית פרנקו)
מיקום-ההפגנה (באדיבות: רונית פרנקו)
שריפת צמיגים וחסימת כבישים (באדיבות: רונית פרנקו)

צילום חי פה מהשטח | הפגנה בעקבות אירוע הירי בו נהרג בן העדה האתיופית ע”י שוטר (צילום: יהודה יהודה)

בעקבות מחאה המתקיימת בגלל אירוע הירי בו נהרג צעיר בן העדה האתיופית ע”י שוטר אתמול (ראשון 30/6/19) נחסם שדרות ההסתדרות בקריית חיים לתנועה בקטע שבין צומת קריית חיים ( צומת הצריף) לצומת קרית אתא. לבאים מכיוון דרום, התנועה בצומת הצריף מופנית לכיוון כביש 781. רחוב בן צבי בקרית חיים נחסם לתנועה לכיוון שדרות ההסתדרות בעקבות המחאה המתקיימת במקום.

במשטרה מוסרים לציבור הנהגים כי ייתכנו אף שיבושי תנועה בציר אחי אילת במהלך ובצירים הסמוכים במהלך שעות הבוקר. ציבור הנהגים מתבקש להשתמש בדרכים חלופיות ולהשמע להנחיות ולהכוונות התנועה.

הגיבו כאן לכתבה

15 תגובות
 1. אלמיר אמר/ה

  עצוב…
  אבל זאת הדרך היחידה (+ חינוך) להפסיק בריונות ועלימות הגואים ברחובותינו!

 2. יגאל אמר/ה

  בושה וחרפה משטרה באיבוד עשתונות וטפשות נסעתי מכיוון דרום לצפון על כביש 22 בצומת לכיוון הצריף פניתי שמאלה פתאום הסתבר שלכיוון הצריף המשטרה חסמה את הכביש והפנתה את כל הנהגים דרומה לכיוון חסימה מוחלטת במקום את כל הנוסעים צפונה לנתב לצפון הכניסו אותם לכביש סגור יצאתי מוקדם להגיע לאירוע ללא ארוחת צהריים רעב וצמא בגלל היסטריה וטפשות של המשטרה ובנוסף לא הגעתי לאירוע והפסדתי לפחות 4 שעות עבודה חלם

 3. נועם אמר/ה

  חייבים לחלק מים בציר 22 אנחנו עומדים כבר שעתיים וחצי בחום בשמש. יש כאן נשים בהריון. וילדים. לא פשוט.

 4. חיפאית אמר/ה

  למה לא מפזרים אותם?!?!? הם מפגינים מפאקינג 9:00 בבוקר

 5. אלמיר אמר/ה

  חייבים יד קשה כדי למגר את אלימות הרחוב והבריונות שמתפשטים. אבל, לצערי, אין פיקוח (אין מספיק משטרה).

 6. דני אמר/ה

  אני לא מבין איפה המשטרה למה נותנים להם לחסום כבישים.
  העיקר לירות במישהו אתם יכולים בקלות אבל לפנות הפגנות שפוגעות ומסכנות אלפני אנשים אתם לא יכולים חבורה של ליצנים.

 7. לילך אמר/ה

  אני לא חושבת שההפגנה מיותרת ואני מבינה שירו בנער צעיר בלי סיבה אבל הם לא מבינים שבגללם לפחות 5 אנשים יכולים למות , ומהנשים שבהריון הן יכולות ללדת (אלה שבחודש 9-8) או שיהיה להן צירים ולא יהיה להן אפשרות להגיע לבית חולים.
  אני חושבת שהמשטרה צריכה לפזר את ההפגנה וזהו.
  זה כבר לא הגיוני יש אנשים שיש להם תוכניות ודברים לעשות ובגלל ההפגנה רוב קווי האוטובוס ורוב הכבישים נחסמו.

 8. רחל אמר/ה

  העדה האתיופית שבויה בידי אנשי שמאל שמחפשים כל עילה להפגנות נגד המדינה, וגרימת בלאגן בכל אירוע אפשרי.
  אין עליה שקיבלה מה שהאתיופים קיבלו . היחס המפלה לטובה את המתפרעים הוא בלתי נסבל. הם צריכים לקבל שוויון בכל התחומים גם בחוק וגם בנציבות לעבירות שלהם כמו כל אחד אחר. בליבוי של הקבוצה הזו הוא ללא סיבה אמיתית.

 9. בן אמר/ה

  די לברבריות, די לאלימות ודי להתבכיינות דל העדה האתיופית.. אני מתבייש בתגובה של ממלא מקום המפכל שבמקום לגבות את השוטר מלקק לפורעי החוק… זו בדיוק הדרך לאנרכיה, השוטרים יתחילו פשוט להתעלם מערסים משתוללים ייתנו להם לעשות ככל העולה על רוחם. מאיפה התעוזה או החוצפה וחוסר החינוך להגיד לשוטר שפונה אלייך עוף מכאן ועוד לתקוף … ערסים נמאסתם. גם למתפרעים שחוסמים ושורפים לא יזיקו כמה כדורים

 10. מתן אמר/ה

  מה הקשר העדה שבויה בידי אנשי שמאל
  אני לא שמאלני אבל מה שאת אומרת בדיוק מה שגורם לפילוג ולגזענות חבל לקטלג ולהאשים קבוצות באכלוסיה כולנו עם אחד בסוף…

 11. אנונימית* אמר/ה

  מגזימיםם, מה הקשר שהם מאשימים שוטרים זה ששוטר אחד עשה את זה והוא היה לא בתפקיד והוא עשה את זה כדיי להגן על עצמו כי זרקו עליו ועל הילדים הקטנים שלו ואשתו אבנים גם עם אנשים לבנים(בלי גיזענות)היו עושים את זה וזורקים עליו ועל המישפחה שלו אבנים הוא היה עושה את זה ואין לזה שום קשר באמת שיש לי חברות וחברים ממש טובים אתיופים אבל הגזימו הפעם זה לא ביגלל זה הוא הרג את הנער הזה(ז”ל)אני לא אומרת שזה בסדר שהוא הרג אותו באמת ניראה נער נחמד וטוב אבל תחשבו על הצד השני על השוטר ועל המישפחה שלו אני עכשיו יושבת בבית מפוחדת כי אבא שלי שוטר והוא חייב ללכת עם הוא רוצה ועל לא להפגנה ואני מפחדת שחס וחלילה יקרא לו משהו כי כול ההפגנה שם נגד שוטרים ותחשבו שזה היה ההורים שלכם הולכים להפגנה שכולם שונאים אותם ביגלל העבודה שלהם ורוצים ליפגוע בהם ואתם לא הייתם רוצים שחס וחלילה יקרא להם משהו אז בבקשה תנסו להבין זה ששוטר אחד עשה את זה לא אומר שכולם ככה

 12. ערן אמר/ה

  בריונות של העדה ..שוטר הגן על עצמו ועל משפחתו .
  ממתי מותר לזרוק אבנים על אנשים ועל שוטרים .
  ברור שיגן על עצמו.
  חבורה אלימה ..לא בן טובים ולא גזענות פשוט פרחחים…המשטרה חיבת יד קשה נגד כל קטע אלים.
  תגבו את השוטר

 13. חיליק אמר/ה

  ממתי מןתר לירות באדם ,.תירה באויר.והם בורחים.השוטר עשה דין לעצמו..סגירת הכבישים שאני נתקעתי בה ,זאת בושה גם למשטרה שלא פתחה נתיבים.מותר להם לירות ,כן,לפנות צירים ,לא. אז בשביל מה יש משטרה????.

 14. משה קומוב אמר/ה

  לא הייתי במקום ולא יודע מה קרה שם … אני זוכר תגובה של אישה זקנה בשנות ה-70 כאשר היא חזתה בשוטרים מרביצים לפנתרים השחורים “אני לא יודעת מה זה עשה ומאלה עשו אבל לדמיינתי לעצמי שבמדינה היהודית יהודים ירביצו ליהודים” עכשיו אני כבר לא צעיר ושואל “מה קורה פה שיהודים הורגים יהודים ?”

 15. בת יוסף אמר/ה

  תנו כבוד למשפחה שבנה נהרג. כן נהרג – לא נרצח בכוונה תחילה. אל תזהמו את זכרו בפגיעה באחרים.
  האסון גדול גם ככה. לא צריך עוד כמה הרוגים לא בין המפגינים ולא בין השוטרים.

הגיבו כאן לכתבה