הוריו של טקה ז”ל מזועזעים מההכפשות הזדוניות על בנם ומבקשים בכל לשון של בקשה להפסיק את ההכפשות האלה

מאז מותו הטראגי של סלומון טקה, בן ה-18 שנורה ע”י שוטר בקריית חיים משותפות  ברשתות החברתיות הודעות זדוניות ושקריות עליו אשר מכפישות את שמו. בהודעות כותבים עליו ומציירים אותו כנער בעייתי בעל עבר פלילי הכולל גניבה, תקיפה ועוד.
לדברי הוריו, האמת היא כי מדובר בנער נורמטיבי אהוב ואהוד, אשר סבל, כמו רבים מהנערים ישראלים ממוצא אתיופי, מהטרדות ומהתנכלות משטרתית ומשיטור יתר.

לשון ההודעה אשר נמסרה לחי פֹּה מאת משפחת טקה:

ווביג’יג’ ו-וורקה טקה, אמא ואבא של סולומון טקה זכרו לברכה, היושבים בשעה זו שבעה ומתאבלים על מותו הטרגי, מביעים זעזוע וצער עמוק על ההדלפות, הכוללות הכפשות זדוניות ושקרים על סולומון. ההדלפות נועדו להסית את השיח הציבורי מהסוגייה המרכזית – צעיר ישראלי ממוצא אתיופי, בלתי חמוש, נורה למוות על-ידי שוטר. לכל אדם, ללא הבדל גזע, מוצא, מין וצבע, זכות לחיים ולשלמות הגוף, וזכות להתהלך בחופשיות ובביטחון במרחב הציבורי. בניגוד לשקרים המופצים, סולומון ז”ל לא היה בעת שנורה תחת מעצר בית. כפי שמעידים כל מכיריו, סולומון היה נער נורמטיבי אהוב ואהוד, אשר סבל, כמו רבים מהנערים ישראלים ממוצא אתיופי, מהטרדות ומהתנכלות משטרתית ומשיטור יתר – תופעה שבה הודתה משטרת ישראל. סולומון ז”ל אהב את החיים ואת הזולת והיו לו תוכניות גדולות לעתיד ובהן רצון לשרת את מדינת ישראל באחת היחידות המובחרות בצה”ל. הוריו של סולומון ז”ל מבקשים בכל לשון של בקשה להפסיק את הפצת ההכפשות האלה, המוסיפות למשפחה צער על צער בעצם ימי אבלה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

משפחת טקה מודים לציבור המנחמים והמזדהים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

6 תגובות
 1. אשר אמר/ה

  אחרי מה שהעדה האתיופית עשו שבוע שעבר אני לא מתפלא על מה שאומרים על הנער והדעה שלי ושל עוד מאות כמוני ששמעתי ממקור ראשון שהם נוטים בדעה לצד השוטר, עדה אתיופית יקרה ! שימשתם לנו דוגמא למופת עד כמה אתם יכולים להיות אלימים ולא פרופורציונליים הגזמתם! אנחנו פה לא ברוסיה והמדינה היא לא מדינת משטרה, זכותכם למחות אבל עד להרמת יד על אזרחים תמימים, כבר לא כל כך מעניין מה היה בין השוטר והבחור כי גרסת השוטר נשמעת עכשיו קצת יותר סבירה

  סליחה, אבל זאת המציאות

 2. רחל אמר/ה

  מוזר לכתוב ששוטר ירה בצעיר הזה ללא סיבה. השוטר שהיה בחופשה עם בני משפחתו ולא חשב ש״יפול״ עליו יום כזה, בסה עשה את עבודתו. הבחור שנהרג, השתתף כנראה בקטטה שהשוטר טיפל בה. השוטר לא היה יורה בשום אופן, אילו לא היה חש איום על חייו. האתיופים חייבים להבין את ההבדל בין דמוקרטיה לאנרכיה. הציבור לא יסבול פעם ועוד פעם השתוללות חסרת רסן. האנשים האלה הובאו לישראל במבצעים הירואיים כדי שיצטרפו לעם ישראל. המדינה עשתה בשבילם מה שלא עשתה עבור שום עליה. ולמרות הספק ביהדותם קיבלו הכל כיהודים. לנו נמאס מכפיות הטובה . הם צריכים לקחת אחריותם, ולא להאשים את כל העולם.

  1. סיגל אמר/ה

   קודם כל הבחור לא השתתף בשום קטטה!
   ושוב השוטר ירה לגופו של סלומון ז״ל וזה לא משנה
   אם זרק עליו אבנים! השוטר יכל להיות יותר שקול
   לחשוב פעמיים ולהשתמש במירב האפשרויות שהיו
   לו על מנת להרתיע את סלומון ז״ל אך בחר אחרת!
   כמו שעל חיילים זורקים הערבים אבנים וכמובן
   שחיילנו מרגישים מאויימים אך עדיין יודעים שאסור
   להם לירות בערבים! אז גם כך לשוטר אסור
   לכוון אקדח על אזרח בכוונה להרוג!
   לא מדובר כאן בעבריין מהעולם התחתון או
   במחבל שהחזיק סכין על מנת להרוג אלא בנער
   בן 18 שכבר לא איתנו!
   ותודה אני לא רואה למה אני צריכה להגיד
   למדינה כי זאת המדינה שלי ושל העדה שלי
   כמו שהיא של כל אזרח יהודי שעלה לכאן!

   אני מבינה שגם אצלך קיימת מחלת הגזענות
   בהצלחה בחיפוש התרופה.

   1. חופשי ומאושר אמר/ה

    אני ראיתי אתיופים שיכורים משתוללים, וגם אני הייתי שמח לירות לכולם בראש. אם כל פעם שיש בקורת על האתיופים זה סיפור של גזענות. אז אני גזען גאה

 3. תמר אמר/ה

  משטרה המחפה באופן קבוע על אלימות וביריונות שוטריה.

 4. קרייתית אמר/ה

  לא זכור לי שהוא היה בחופשה..מעניין מה שאת אומרת!
  בעיקר לאור העובדה שאני במקרה גרה בדיוק באזור המדובר ולא זכור לי בית מלון או אכסניה או באופן כללי אזור לנופש…מה גם שעם כל הכבוד,כפויי טובה? ספרת כמה אנשים נרצחו בגלל יד קלה על ההדק במהלך השנים ללא אבחנה בין שחור ללבן. פשוט כי היה שוטר שהחליט לקחת לידיו את החוק ללא שיקול דעת אלא מתוך אגו ורצון להוכיח שהוא החוק בעצמו.

  מבצעים הירואיים כדי שיצטרפו לעם ישראל? תגידי את רצינית?!
  הם חלק מעם ישראל גם אם לא היו מבצעים הירואיים,זאת הזהות שלהם! כמו כל יהודי בכל מדינה זרה אחרת!!!
  הם צריכים להבין את ההבדל בין דמוקרטיה לאנרכיה? סליחה אבל את ראית את הממשלה שלך לאחרונה? שמת לב שלהתנהגות של השוטרים בארץ? שמת לב שכמות האלימות במדינה שלך כלפי כל שכבות הגיל? אז הקטע הוא שכאן קמה אוכלוסיה ועשתה משהו שיגרום לתשומת לב יתרה לחומרת העניין – עזבי צבע עור ומוצא..את מרגישה כאזרחית ישראל שהמדינה שלך מטפלת בך היטב? אולי כאן את צריכה ללמוד – לעם יש את הכוח לנצח ולשנות אבל אם את רוצה להמשיך לחיות בבורות אל תבכי כשיקרה משהו במעגל שלך כי בסופו של דבר שאת הדמוקרטיה שאת בחרת בה.

  זאת בושה מוחלטת להיות בסדר עם זה שילד נרצח בין אם זה “בטעות” או לא.
  היה פה מוות של ילד.
  למה הילד הזה שונה מהילד שלך,לדוגמא?
  כפוית טובה היא זאת שלא מעריכה את המסע שהם עברו כדי להגיע למדינה הזאת ואת מתנשאת בטירוף