נמשך שלב עדותו של הקצין המואשם בגרימת מותו ברשלנות של סלומון טקה

השוטר שהואשם בגרימת מותו של סלומון טקה יעיד מחר (ג' 1/2/21) בבית משפט השלום בחיפה

כזכור, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) הגישה בחודש פברואר 2020 לבית משפט השלום בחיפה, כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות נגד קצין המשטרה שירה והרג את סלומון טקה, בקריית חיים ביוני 2019. זאת לאחר בחינה מעמיקה של חומר הראיות, שקלול מכלול נסיבות האירוע והטענות שנשמעו בהליך השימוע בעניינים אלה ואחרים.

בשבוע שעבר הובא השוטר, תחת אבטחה כבדה, לדיון בבית המשפט, שם אמר כי החליט לירות לאדמה בתקווה שהדבר ירתיע, וכי לא התכוון להמית את טקה, וציין שהוא עובר תקופה מאוד קשה. מחר (ג' 1/2/22), כאמור, הוא יובא לדיון נוסף בבית המשפט.

עו"ד אסי פיסו קיבל לאחרונה את ייצוג משפחת טקה ז"ל במסגרת ההליך הפלילי המתנהל נגד הקצין היורה, זאת מטעם פרויקט סנ"ה (סיוע נפגעי המתה) של משרד המשפטים.

עו"ד אסי פיסו (אלבום פרטי)

עו"ד פיסו סיפר לחי פה:
"נכנסתי לתיק בשלב מתקדם שלו, דהיינו בשלב פרשת ההגנה. אציין כי ביום 26/01/22 נערך דיון בבית משפט השלום בחיפה בפני כב' השופט ד"ר זאיז פלאח, במסגרתו החלה להישמע עדותו של הנאשם. יאמר כי הנאשם העיד במסגרת חקירתו הראשית והחל גם את חקירתו הנגדית ע"י התובע עו"ד רונן יצחקי מהמחלקה לחקירות שוטרים".

"הנאשם נחקר בתחילת חקירתו הנגדית אודות מספר סוגיות משפטיות הנוגעות לחוקיות עיכוב מעצר, תשאול ואופן חקירת קטינים במשטרה. עוד נשאל מדוע לא להזמין ניידת משטרה במיידית וניסה לטפל באירוע בגפו אולם התשובות שלו היו חמקניות ולא מהימנות. כתחושה אישית הרי שהתחזקה בי הדעה כי השוטר אכן גרם למותו של סולומון טקה ז"ל ברשלנות ואף מעבר לכך, וכי ברי כי לא נראה שעומדת לו טענת ההגנה העצמית אשר אותה הוא טוען מעת לעת".

דיוני המשך לחקירתו הנגדית של הנאשם נקבעו לתאריכים: 1/2/22 – 8/2/22 – 15/2/22.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. אייל אמר/ה

  מספיק לעשות דה לגיטימציה למשטרה.
  אחרכך בוכים על ירידה בשיטור ועלייה בפשיעה..
  גם כשנעשים טעויות זה חלק משגרה של שוטרים שצריכים להגיב לארועים לא צפויים שברובם מעורבים עבריינים..
  לחזק את ידי המשטרה..
  מספיק עם חקירות דה לגיטימציה

הגיבו כאן לכתבה