הרופאה זיהתה גידול בגרון וקולה של הזמרת ניצל • דיאנה פולי קרפ: "פחדתי שלא אוכל לחזור להופיע על הבמה"

קריירה מוסיקלית בת 30 שנה עמדה בסימן שאלה, לאחר שהזמרת דיאנה פולי קרפ, תושבת קרית מוצקין, החלה לחוש כאב טורדני במיתרי הקול.
בזכות רופאת אא"ג במכבי שזיהתה פוליפ שצמח בגרונה, הזמרת נותחה בהקדם ולאחרונה חזרה להופיע על הבמות.

דיאנה הגיעה לרופאה בתלונה כי כבר למעלה מחודשיים היא סובלת מצרידות מעיקה ושינויים בקולה. לדבריה, היא הרגישה שמשהו תקוע אצלה בגרון, מפריע לה בעבודתה ומונע ממנה לשיר כראוי.

דיאנה היא זמרת וסולנית בלהקת "עיניים שחורות" אשר מופיעה בחתונות למעלה משלושה עשורים ומתפרנסת מיכולותיה הווקאליות.

דיאנה פולי קרפ מספרת:

ניסיתי לטפל בבעיה ללא הצלחה אצל המורה לפיתוח קול והיו גם כאלה שאמרו לי שזה בגלל שינויי מזג האוויר. במשך זמן רב לא מצאתי פתרון וחשתי תסכול רב. היום שאני כבר אחרי התהליך, אני יכולה לומר שבאמת חששתי שלעולם לא אוכל לחזור להופיע. ביטלתי לתקופה את כל ההופעות שלי כי פשוט לא הייתי מסוגלת לשיר. אין ספק שהזמן שיחק תפקיד מרכזי ואם ד"ר בנימיני-בן יעיש לא הייתה מזהה מוקדם את הבעיה כנראה שכבר הייתי מפסיקה להשתמש בקול שלי. כל הזמן הזה רצה לי המחשבה בראש שזה 'הלחם' שלי, זה החיים שלי מגיל 5, מה אעשה לפרנסתי? רק בזכות הניתוח חזרתי למוטב ואפילו עם קול טוב יותר משזכרתי – אחרי הניתוח הגעתי לטונים הגבוהים בשירה שכבר שכחתי שהיו לי בעבר. אני רוצה לברך את ד"ר בנימיני בן-יעיש לכבוד יום הרופא על המקצועיות שלה, ולספר שהאכפתיות שהיא גילתה כלפיי גרמו לי להרגיש מאוד קרובה אליה. אני פשוט אוהבת אותה.

בבדיקה שנערכה לדיאנה על ידי, ד"ר בנימיני-בן יעיש, הוכנס סיב אופטי גמיש דרך האף להסתכלות על הגרון. מבדיקה זו עלה כי במיתר הקול השמאלי קיים ממצא שפיר מעוגל אשר מפריע לסגירה של מיתרי הקול, וכך פוגע באיכות הקול וגורם לכאב. בזכות הזיהוי המוקדם, דיאנה המשיכה עם הרופאה לביצוע ניתוח להסרת הנגע בבית החולים רמב"ם בחיפה. אילולא הזיהוי המוקדם, הפציעה במיתרי הקול עלולה הייתה להחמיר משמעותית ואף לגרום לפגיעה בלתי הפיכה בקולה של דיאנה.

ד"ר לימור בנימיני-בן יעיש מדגישה מסרה לחי פה:

צרידות אינה בעיה שיש להקל בה ראש: צרידות הינה סימן שאסור להתעלם ממנו.
ברגע שנמשך מעל שבועיים חייבים להיבדק. במקרים מסוימים הצרידות אף מהווה דגל אזהרה למחלות מסוכנות.
הקול בסדר (צילום: יח"צ שירותי בריאות מכבי)
ד"ר בינימיני והזמרת דיאנה פולי קרפ-קרדיט (צילום: מכבי)

בשבוע השני של חודש ינואר מצוין מדי שנה בישראל "יום הרופא", על מנת להדגיש את התפקיד המיוחד אותו ממלאים הרופאים בחיי הקהילה, את העשייה היומיומית ואת ההישגים. יוזמה זו נועדה לחזק את תדמית הרופאים בקרב הציבור, את האתגרים, המשברים, ההצלחות ובעיקר את הסיפוקים המלווים את העשייה הרפואית.

הסיפור הבא מתחבר ישירות ל"יום הרופא" החל השבוע ומתאר מקרה ייחודי שאירע לאחרונה במרפאתה של ד"ר לימור בנימיני-בן יעיש, מומחית אף אוזן גרון במכבי שירותי בריאות בחיפה. הרופאה שגם מנתחת ראש צוואר בעלת התמחות בהפרעות קול ובליעה, הצליחה לזהות ולטפל בזמן בפוליפ שהתגלה במיתרי הקול של דיאנה פולי קרפ (47), תושבת קרית מוצקין וזמרת למעלה מ-30 שנה ובכך הצילה את הקריירה שלה.

לא ניתן להגיב