אירוע ראשון מסוגו להעלאת המודעות בנושא הזכויות לאנשים עם בעיות נפשיות בחברה הערבית יתקיים בחיפה

אירוע ראשון מסוגו להעלאת המודעות בנושא הזכויות לאנשים עם מוגבלות ובעיות בבריאות הנפש בחברה הערבית, יתקיים ביום חמישי הקרוב 7/11/19 במתנ”ס בשכונת חליסה בחיפה.

עביר עבד אלחלים, מנהלת שירות ההשכלה נתמכת בחברת נתן המובילה בתחום השיקום והשילוב בקהילה, סיפרה לחי פה על האירוע הראשון מסוגו וחשיבותו:

אנו מדברים על אירוע ראשון מסוגו בשכונת חליסה שמטרתו העלאת המודעות בנושא הזכויות לאנשים עם מוגבלות בכלל ובריאות הנפש  בפרט בקרב התושבים מהחברה הערבית בחיפה והסביבה ובעיקר שכונת חליסה. האירוע יתקיים במתנ”ס חליסה שפותח דלתות לשיתופי פעולה במטרה לקדם החברה הערבית בעיר. סל שיקום במשרד הבריאות הינו המוביל להקמת האירוע בשותפות חברות שנותנים שירותים בתחומים השונים, כמו: חברת נתן, גשר לקהילה, תפארת בית חם. בנוסף למוסד הביטוח לאומי וג’וינט.

אני היום עובדת בחברת נתן המובילה בתחום השיקום. כמנהלת לשירות ההשכלה בחברה הערבית רואה שקיים צורך רב בהקמת ימי עיון במטרה להעלאת המודעות בתחום בריאות הנפש, תחום שלא נותנים לו התייחסות בחברה הערבית, שהיום סובלת מאלימות במיוחד שכונה חליסה.

אנחנו מדברים על אוכלוסיה שמתמודדת עם טראומה ולא מקבלת מענה, בנוסף לכל הקשור לתחלואה כפולה-התפרצות של מחלת נפש בעקבות שימוש בסמים. הערב הינו רק פתיחה לעוד אירועם וימי עיון העוסקים בנושאים אילו.

יש לציין כי האירוע פתוח לקהל וההשתתפות היא בחינם. אנחנו פונים לכל התושבים הערבים בחיפה והאזור ובמיוחד לתושבי השכונה להגיע לשמוע על הזכויות שלהם. בערב יהיו נציגים של עמותות, חברות ומוסדות המעניקים שירותים מותאמים לחברה הערבית.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.