חמישה מכשירי דפיברילטור של מד"א הוצבו ברחבי העיר חיפה

דיפיברילטור צילום: דוברות מד"א


מגן דוד אדום ממשיך לפרוש מכשירי דפיברילטור בערים | חמש עמדות הדפיברילטור שהוצבו לאחרונה ברחובות הומי אדם בחיפה מצטרפות אל עשרות העמדות שפרוסות ברחבי הארץ. המכשירים הוצבו בשכונות אחוזה, נווה שאנן, הדר, במושבה הגרמנית בעיר התחתית ובשוק התורכי. מדובר במיזם משותף של מד"א, משרד הבריאות, ועיריית חיפה על מנת לשפר את הסיכוי להציל את חייו של כל אדם שלוקה בדום לב.

במקרה של דום לב – כל דקה היא קריטית

במקרה של דום לב, כל דקה היא קריטית. עד כמה? בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול, מרגע האירוע, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה ב-7%-10%. ככל שמכת חשמל מתקבלת מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל.
 
במד"א מסבירים,כי חיים רבים כבר ניצלו באמצעות מכשיר הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מתחבר למוקד החירום של מד"א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפראמדיקים במוקד 101. באותו הזמן, צוותי מד"א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.

ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם, הודתה למד"א על היוזמה להצבת מכשירי ההחייאה במרחב הציבורי בחיפה, ואמרה: "מדובר ביוזמה שלא ניתן להפריז בחשיבותה ואשר עשויה להוות ברגע האמת את ההבדל בין חיים למוות. עיריית חיפה איתרה יחד עם מד"א אתרים עירוניים בהם ניתן להפעיל את מכשירי ההחייאה ותמשיך לפעול להרחבת המיזם. הדפיברילטורים שהוצבו בעיר מצטרפים לעשרות מכשירי החייאה שהוצבו כבר בעבר במוסדות ובמתקני עיריית חיפה, בהם מתקיימת קבלת קהל ופעילות עירונית. כל אלה נעשים מתוך מטרה מקודשת אחת, והיא שבכל מקום בעיר ניתן יהיה להושיט סיוע מציל חיים עד להגעת צוותי מד"א למקום."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "פרישת מכשירי הדפיברילטורים בערים היא בשורה של ממש עבור הציבור במדינת ישראל. באמצעות מכשירי הדפיברילטור שמוצבים בעיר חיפה, יוכל כל אחד בזמן אירוע חירום רפואי לתת מכת חשמל מצילת חיים. הטכנולוגיה של מגן דוד אדום מביאה את הקדמה הרפואית לחיפה, ואני מייחל לפרישה בעוד ערים רבות. אני מודה למשרד הבריאות וסגן השר ליצמן, לעיריית חיפה ולראש העיר ד"ר עינת קליש רותם, על שיתוף הפעולה".

דיפיברילטור צילום: דוברות מד"א
3 תגובות
 1. מירי אמר/ה

  היה רצוי לציין מיקום מדוייק של המכשירים.
  לטובת הציבור…

 2. מירי אמר/ה

  היה רצוי לציין מיקום מדוייק של המכשירים.
  לטובת הציבור…
  תגובתכם שכבר רשמתי הודעה זו שגוייה!

 3. יצחק קיסילוב אמר/ה

  יוזמה מבורכת.
  אך מדוע לא הוצב מכשיר דיפיברילטור בקרית חיים שהיא הרחוקה ביותר מבתי החולים בחיפה???

לא ניתן להגיב