שרית גולן הגיעה לסיור בבית חמאווי בבת גלים

שרית גולן, פעילה חברתית ברשימת מהפך, נצפתה היום מסיירת בבית חמאווי בבת גלים.
00_שרית_גולן_ומנשה_שמש_-_ועד_שכונת_בת_גלים.JPG

שרית גולן ומנשה שמש – ועד שכונת בת גלים
הסיור התקיים בניסיון נוסף להסיר את החרב מעל עתידו של בית חמאווי בבת גלים, ולקראת הדיון בתכנית היזם שרכש המבנה לטובת הקמת בניין מגורים, ערכו היו יו”ר וועד השכונה, מנשה והארכיטקט צבי שקולניק סיור לחברי וועדת המשנה לתכנון ובניה אשר צפויים לדון בתוכנית בישיבתם הקרובה ביום 9.1.2014.

הגיעו לסיור כדי ללמוד על ההיסטוריה של המבנה והייחודיות שלו בשכונת בת גלים חברי המועצה שמשון עידו, איתי גלבוע, עינת קליש ואביהו האן. בסיור השתתפה גם שרית גולן-שטיינברג מתנועת מהפך בחיפה.
שרית_גולן_ושמשון_עידו_-_חבר_מועצת_העיר_מטעם_הליכוד.JPG

שרית גולן ושמשון עידו – חבר מועצת העיר מטעם הליכוד
לדברי שרית גולן, לסיור חשיבות רבה כדי להמחיש לחברי הוועדה שתוכנית היזם להקים את בניין המגורים מעל הבית הקיים מתוך מטרה לשמרו איננה מספיק טובה: “בית חמאווי מספר את ההיסטוריה של השכונה. מבנהו הייחודי והעובדה כי מהווה את הבית הספרדי הראשון בשכונה מחייבים אותנו לשמר את הבית ואת הגינה שסביבו כמושהוא. לצד הרצון לייצר ייחודיות מגורים נוספות וחדישות בשכונה אנו חייבים גם לתת כבוד להיסטוריה שלה. המבנה צריך לעבור שיפוץ ויכול לשמש כגלריה ובית לאמנים הגרים בשכונה. צריך להימנע מאישורים אקראיים ליזמים המבקשים לבנות בניינים חדשים בשכונה מבלי שתהיה תוכנית כוללת כיצד השכונה צריכה להיראות ומה יהיה אופיה. ניתן בקלות למתג את השכונה כשכונת אמנים וספורט. מיתוג שכזה מחייב שימורו של בית חמאווי והוספת יחידות דיור למשפחות ברחבי השכונה, באותם בניינים שבאמת מחייבים פינוי-בינוי”. כעת מקווים נציגי התושבים השכונה כי הסיור היום הצליח להשפיע חברי הוועדה להתלות את תוכניות היזם ולתת להם הזדמנות לגייס כספי תרומות לרכישתו.
20140103_085139.jpg
בית חמאווי בבת גלים – תגובתו של אביהו האן
למידע המלא אודות בית חמאווי:

נדל”ן בחיפה: להציל את מרגולין 39-מבנה לשימור בטיילת בת גלים

תגובה
 1. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

  ביום שני 30.12.2013 הורד מסדר היום ניסיון להעלות לדיון בועדה המקומית לתכנון ובניה את הבקשה להיתר של בית חמאווי , ביתו של הרב הספרדי הראשון בחיפה.
  תהליך זה הינו המשך להתנגדותו של אביהו האן מ"מ יו"ר הועדה המקומית לתכנון ובניה לקדם את היתר הבניה בבית חמאווי במתכונתו הנוכחי שמשמעותו בניה של 15 יח"ד שעוטפות את הבניין ויוצרות בן כלאיים בלתי אפשרי .
  ע"פ אביהו האן , נדרש למצוא פתרון מתאים לשימורו של בית חמאווי כחלק מהצורך החשוב לשימור אתרי מורשת ותרבות.
  במסגרת הדיון בועדה המקומית , אביהו האן מסיעת הירוקים של חיפה העלה הצעה לחברים לצאת לשטח ולראות ממקור ראשון את האתר . בסיועו של יו"ר ועד בת גלים מנשה שמש התקיים היום סיור של חלק מחברי מועצת העיר שהתרשמו מחשיבותו של הבית ומהצורך החיוני לשמרו כמתחם מורשת תרבותית, והסטורית לתושבי חיפה וישראל.
  בכוונתי לפנות לחדוה אלמוג יו"ר ועדה מקומית לתכנון ובניה לאפשר דיון ובחינה חוזרת של בית חמאויי בועדת שימור של עיריית חיפה.
  [attachment=0:2c2ht2fc]20140103_085139.jpg[/attachment:2c2ht2fc]

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.