ריאיון אישי עם תבור להט – מחזיק תיק הגאווה: "אנחנו רוצים שחיפה תהיה אטרקטיבית ללהט"בים"

לצד ההיערכות למצעד הגאווה בעוד חודש, להט מתמודד עם אתגרים נוספים איתם מתמודדת הקהילה הגאה בעיר.

מצעד הגאווה בחיפה יערך בעוד כחודש, 28/06, במרכז הכרמל:
"בחנו כמה אפשרויות לגבי מצעד הגאווה", אומר מחזיק תיק הגאווה תבור להט, "מצעד הגאווה אמור להראות נוכחות ציבורית של הלהט"בים ולהדגיש שאנחנו קהילה, שהיא חלק מהקונצנזוס. הלב הפועם של חיפה הוא יותר ויותר העיר התחתית ושקלנו את האפשרות להעביר את המצעד לעיר התחתית. חשוב לי מאוד שהמצעד יהיה בקונצנזוס ומוריה זה הקונצנזוס. הקהילה להרגיש שהיא משמעותית ונשמעת. צריך לשים את הקהילה בפרונט".

תבור להט (צילום מאיה אפריים)
תבור להט (צילום מאיה אפריים)

להט התמודד בבחירות המוניציפליות האחרונות כנציג מרץ. מעט לפני הבחירות הצטרפו אליו סגן ראש העיר הרב דובי חיון וגילה זמיר. הסיעה המשותפת זכתה במושב אחד במועצת העיר. בעוד שהרב דובי חיון הפך לסגן ראש עיר לחצי קדנציה, להט, שלא נכנס למועצה, קיבל את תיק הגאווה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

"עיר בלי קהילה להט"בית היא עיר מתה", סבור להט, "כשהעיר תומכת ומעודדת את הקהילה הגאה, הקהילה הגאה מעודדת את העיר. אני רוצה לראות את זה גם קורה בחיפה. אני מאמין שהקהילה הגאה צריכה להתחיל לחשוב גם כלכלית ולפנות למגזר העסקי על מנת שיתמוך בה. הרצון הוא לעודד עסקים לתמוך בקהילה הגאה ולתמוך במצעדי בגאווה. אפשר כבר לראות את זה מתחיל לקרות בכמה חברות היי טק".

נגה כרמי ומיס דובדבן – מצעד הגאווה 2018 בחיפה 22/6/2018 (צילום – ירון כרמי )

להט מציין כי טרם נקבע מי יופיע במצעד הגאווה:
"לצד פסטיבל הגאווה אנחנו משתדלים לתמוך בעוד 2-3 אירועי תרבות בשנה. ברמת הדיבור אנחנו מקווים למשוך ליינים ומסיבות, שכרגע הם בת"א ואנחנו מקווים שיגיעו גם לחיפה. אנחנו מתכוונים שבשנת 2020 תהיה תכנית אסטרטגית, שתמפה את הצרכים ותגדיר את היעדים ל-5 השנים הקרובות לקהילה החיפאית. אנחנו מקווים גם לפתוח מרכז נוער בשנה – שנתיים הקרובות בסמוך לבית הקהילות. היינו רוצים גם להגדיל את העשייה בבתי הספר ובחיי הלילה החיפאים. הצעירים עוזבים את חיפה וממשיכים לת"א, בקהילה הגאה זה קשה שבעתיים כי ת"א היא העיר, שבה ההתרחשות המרכזית של הקהילה הלהט"בית הישראלית. אנחנו רוצים ליצור מרכז עירוני פועם, שישאיר את הקהילה בעיר".

מצעד הגאווה 2018 בחיפה

"העבודה שלי, כמחזיק תיק הגאווה, נחלקת לשני חלקים", מסביר להט, "מצד אחד העבודה השוטפת הכוללת את הפעילות של בית הקהילות, המרכז הגאה של חיפה, תרבות ועבודה מול מערכת החינוך על מנת להגיע לפעילויות של הסברה בבתי הספר. מצד שני, יש לנו גם פעילויות מעבר לשוטף כדוגמת מצעד הגאווה. חשוב לנו כקהילה הגאה בעיר לחנך ולתת לתלמידים מהקהילה בבתי הספר הרגשה שיש להם כלים להתמודד. אנחנו מעבירים סמינרים והרצאות למורים ומתאמים מפגשים לכיתות. דבר נוסף, שהוא בעל חשיבות הוא מרפאה של בדיקות איידס הפועלת בבית הקהילות".

הרב דוב חיון ותבור להט (צילום (מיכה בריקמן
הרב דוב חיון ותבור להט (צילום (מיכה בריקמן

להט רואה בחיפה עיר מאוד חשובה לקהילה הגאה בצפון כולו. "אל חיפה מגיעים להט"בים מכל הצפון. בנוסף, חיפה היא גם מטרופולין של החברה הערבית. הרבה להט"בים ערבים מגיעים לחיפה, נוער מבתים דתיים מקבל מענה בחיפה והרבה מתרכז סביב בית הקהילות. בית הקהילות מהווה נקודה מאוד חשובה לקהילה הגאה מחיפה והצפון. בעיניי תיק הגאווה כל כך חשוב, כיון שהוא מגוון ונוגע להרבה מאוד תחומים".

לא ניתן להגיב