איומים על חייה של חברת הכנסת מחיפה, נעמה לזימי

נעמה לזימי חה"כ ממפלגת העבודה, קיבלה איומים על חייה בשל תמיכתה במצעד הגאווה בירושלים

בעקבות תמיכתה של נעמה לזימי חברת הכנסת החיפאית ממפלגת העבודה במצעד הגאווה בירושלים, קיבלה חה"כ איומים על חייה. לזימי שוחחה היום (ד' 1/6/22) עם השר לביטחון פנים עומר בר-לב לגבי ההכנות למצעד שעתיד להתקיים מחר.

לזימי שיתפה את השר בר לב בחששותיה בשל הודעות האיום שקיבלו הבוקר מארגני המצעד. בר-לב עדכן את לזימי כי המשטרה מודעת לעניין וכי כוחות הביטחון ערוכים ביתר שאת לשמור על שלום הצועדים בירושלים.

כזכור, ביולי 2015 במהלך מצעד הגאווה בירושלים, נרצחה הנערה שירה בנקי בת ה-15 על ידי אדם חרדי קיצוני. הרוצח, ישי שליסל, פצע שישה צועדים נוספים. היה זה חודש אחד בלבד לאחר שסיים לרצות 10 שנות מאסר בגין תקיפה וניסיון לרצח במצעד גאווה קודם בירושלים, בשנת 2005. שליסל נידון למאסר עולם בגין הרצח. השנה הוריה של בנקי ז"ל השיאו משואה בערב יום העצמאות, לזכר בתם ולאור פעילותם מאז הירצחה, ועמלם למצוא את המחבר והמלכד בחברה הישראלית.

מצעד הגאווה בחיפה 28/6/19 (צילום: גלעד שטיין)
מצעד הגאווה בחיפה 28/6/19 (צילום: גלעד שטיין)

לזימי: "אסור לתת לשנאה ולהסתה לנצח"

ח״כ נעמה לזימי:

מותה של שירה בנקי ז״ל מחייב אותנו להמשיך לצעוד כל שנה במצעד הגאווה בירושלים, למרות ובגלל הודעות האיומים של הלהט״בופובים. עכשיו, לפני המצעד, אנחנו רואים כמה הקהילה הגאה סובלת מאלימות ואי ביטחון אישי. אסור לתת לשנאה ולהסתה לנצח. בזעזוע רב פניתי לקצין הכנסת ולשר לביטחון פנים עמר בר לב, שמודע ומטפל בנושא באופן אישי. את המצעד יש לתגבר באבטחה ואת המאיימים ברצח יש לעצור במהרה – אסור לעבור על זה בשתיקה! נתראה במצעד בירושלים בחמישי.

גם בחיפה יערך מצעד גאווה. בשנים האחרונות המצעד התקיים בציר מוריה, עד הגיע הצועדים למרכז הכרמל, שם, בגן האם, מתקיימות הופעות ברוח המצעד. בימים האחרונים הציעה ראש העיר לקיים השנה את המצעד בעיר התחתית. ההצעה עוררה התנגדויות מצד כאלה הסבורים שיש לערוך את מצעד הגאווה במרכז העיר ולהנכיח את הקהילה הלהט"בית במרחב הציבורי.

טרם התקבלה החלטה סופית בנושא.

7 תגובות
 1. השקשוקה הפוליטית הזו חייבת להסתיים בחיפה אמר/ה

  ההתאוששות של חיפה בכלכלה, פוליטיקה, בינוי, חוק וסדר – עוברת דרך הפסקת ההצבעה האוטומטית בה למפלגת האבודה שהרי חיפה היא "אסם הקולות" של מפלגת האבודה הזו, שאינה סופרת את חיפה וכל ראשיה ובכיריה גרים ופועלים רק בתל אביב.
  אני מזכיר לכם, שקליש באה ממפלגת העבודה, גם יהב היה ח"כ מטעמה, גם מצנע היה יו"ר כושל בה, גם ישראל סביון במיזמי הנדל"ן שלו עם זאבי בחש בעבודה, כל הסרחון הפוליטי הזה נשפך על חיפה כמו זיהום פטרוכימי בגלל שאנשים ממשיכים להצביע כאן למפלגת האבודה שבנתיים: סגרה כאן את כל מוסדותיה, העבירה את כל פעילותה לתל אביב, מעולם לא סילקה מכאן זיהום רק ניסתה להגדיל את בתי הזיקוק פי שלושה (יהב עבור עופר בשקשוקה)
  ושרת התחבורה וחברת הכנסת "החיפאית" (נניח) מבטלות בחיפה קווי אוטובוס ופוגעות בתחבורה הציבורית במשמרת שלה במשרד הזה אז בחייאת נו? הן מתייצבות למצעדי גאווה לקושש קולות מהאהבלונים של מרצ העוד יותר קיצונית עם חברי כנסת שמתנגדים ללהט"ב במגזר… אז די לצביעות.
  נמאס לנו משקשוקת מפלגת האבודה

 2. דניאל ליפשיץ אמר/ה

  אכן העיר התחתית היא מרכז חיפה…ונקווה שתפתח יום אחד לים (תוכנית חזית הים)…סוף סוף חיפה תתעורר..¡

 3. אור כהן אמר/ה

  זאת הח"כית החיפאית שנבחרה כדי למנוע המשך הזיהום,התחלואה והמוות במפרץ חיפה ואינה עושה דבר,אלא מחזקת את ידיה של מירב,ליברמן ושות' בהמשך הגדלת התעשייה הפטרוכימית במפרץ.
  בבחירות הקרובות יש למחוק את מפלגת העבודה מהמפה הפוליטית !!!

 4. רק רציתי לדעת אמר/ה

  אם חו"ח ירצחו את לזימי – הרי ימנו את אמא שלה לשופטת…

 5. יצחק התשואל אמר/ה

  כותרת הכתבה – מטעה !!!
  לתשומת לב מערכת חי פה .
  קראתי בעיוח רב את הכתבה במלואה -והבנת הנקרא /קריאה כהלכתה –
  לא היו איומים על חייה של בגב' לזימי !!
  סתם…המערכת הדביקה כותרת סנסציונית , למשיכת קוראי ה…כותרות…
  א שמח לתגובת …המערכת !!!

 6. עמנואל גולדשטיין אמר/ה

  עאלק… אנשים בקושי יודעים איך קוראים לה….
  עכשיו היא בפנטזיה שהיא תהיה קדוש מעונה של הלהט"בים….
  כל ספין שלה אתם קונים

 7. העיר התחתית היא מרכז חיפה ולא מוריה אמר/ה

  מיכל ירון היקרה, העיר התחתית היא מרכז העיר חיפה ולא מוריה.
  אז כשאת טוענת שההצעה של קליש עוררה התנגדות מענין אם זה התנגדות של האוכלוסיה הערבית בעיר התחתית
  ומנסים לטעון כתירוץ להשאיר את זה רק בכרמל להיפך כדי שזה יהיה נוכח בכל חיפה צריך לרדת מהכרמל ולעבור גם בחליסה,
  גם בהדר וגם בעיר התחתית

לא ניתן להגיב