חיפה תתחדשי: צלצול ראשון בבית ספר חוגים החדש

הבוקר נשמע הצלצול הראשון במבנה החדש של בית הספר חוגים ברחוב חנה סנש בחיפה ומאות מורים ותלמידים התחילו את יום הלימודים הראשון בבית הספר. במבנה הישן של חוגים מתחיל שיפוץ לקראת קליטת ילדי בית הספר היסודי דוד ילין.

הבוקר (יום ראשון 28/04/19) הגיעו בפעם הראשונה, מורים ותלמידים נרגשים למבנה החדש של בית הספר השש שנתי חוגים ברחוב חנה סנש. בכניסה לבית הספר חיכו מורים על מנת לכוון את התלמידים לכיתות החדשות. על אף החששות בית הספר היה מוכן עם כל הציוד והלימודים נפתחו כסדרם. במבנה הישן של בית הספר ברחוב יאיר כ”ץ במרכז הכרמל מתחיל שיפוץ בימים אלו על מנת לקלוט את תלמידי בית הספר היסודי דוד ילין. מבנה בית הספר דוד ילין אמור להיות פנוי מתלמידים עד לתאריך האחד בספטמבר 2019, שבו תתחיל הבנייה ברחוב מגידו. ברחוב מגידו עתידים להיבנות שני מגדלים, במסגרת הפרויקט של גד זאבי והעתקת בתי הספר חוגים ודוד ילין נועדה לאפשר את הבנייה, שאינה קרקע בבעלות עירונית.

בית ספר חוגים. צילום: מיכל ירון

חניה

המורים והתלמידים בבית הספר חוגים יצטרכו להתמודד עם כמה אתגרים, כשהראשון הוא בעיית החנייה. כבר ביום הלימודים הראשון הגיעו מורים שהתקשו מאוד למצוא חנייה לרכב וגם כמה תלמידים בשכבת י”ב התמודדו עם בעיה דומה. בקדמת בית הספר יש כ-15 חניות בלבד והמורים יצטרכו למצוא חנייה בסביבת בית הספר. יש לציין, שבבית הספר חוגים הישן בעיית החניה הייתה עוד יותר מורכבת ומורים התקשו מאוד למצוא חנייה ברחוב יאיר כ”ץ או בכלל ברחובות הסמוכים לבית הספר, כך שהם כבר מיומנים במציאת חנייה כנגד כל הסיכויים.

מקומות החנייה בכניסה לבית הספר. צילום: מיכל ירון

הסעות – תחבורה ציבורית

הטענה המרכזית של ההורים היא שעדיין לא סודרו הסעות לבית הספר. בית הספר חוגים הישן היה במרכז הכרמל ותלמידים משכונות כרמליה וכבביר יכלו לבחור האם לקחת אוטובוס לבית הספר או לבוא ברגל. כיום בית הספר מעט מרוחק יותר וחלק מהתלמידים יצטרכו לבוא בתחבורה ציבורית ולטענת ההורים יש צורך לסדר אוטובוס מיוחד, שיתאים להם מבחינת שעות הנסיעה והתחנות עד לבית הספר. נכון לעכשיו עדיין אין שינוי בתחבורה הציבורית המגיעה לרחוב חנה סנש. ביום הלימודים הראשון תלמידים רבים הגיעו עם ההורים שלהם ולא היו צריכים להתמודד עם התחבורה הציבורית, אך ללא ספק זה נושא, שיצטרך להיות מטופל בשבועות הקרובים.

אולם ספורט וקפיטריה

מרבית בתי הספר השש שנתיים בחיפה שוכנים במבנים ותיקים מאוד ובית הספר חוגים בולט מאוד מולם בגלל ההשקעה הכספית העצומה והתכנון המושקע של בית הספר. יחד עם זאת, הורים מציינים כי אין בבית הספר בשלב זה אולם ספורט או קפטריה. לגבי אולם ספורט, חוגים הוא לא בית הספר היחיד בחיפה או במדינה, שאין בו אולם ספורט ובניית אולם ספורט ומציאת מימון לשם כך הוא לא דבר שקורה מהיום למחר והמורים בבית הספר יצטרכו למצוא חלופות לאולם הספורט גם לצורכי שיעור החינוך הגופני וגם לצורך אירועים.

יו”ר ועד ההורים בבית הספר חוגים אילנה דיחנו:

“לפני הכל חשוב לנו מאוד לציין את ההערכה האמתית שלנו לכל מי שאפשר את המעבר לבית הספר החדש, ואנחנו לא מקבלים את זה כמובן מאליו. יש לנו גם הערכה גדולה להנהלת בית הספר ולמורים על העבודה הקשה שנעשתה במהלך חופשת פסח על מנת להעביר את הציוד הבית ספרי למשכנו החדש של בית הספר. בנוסף, ולא פחות חשוב, במהלך החופש התלמידים הגיעו למבנה הקודם של בית הספר על מנת לעשות תגבורים במתמטיקה ובחינות בגרות (מעבדה) ומאוד חשוב לנו שתלמידים קיבלו מענה גם במהלך המעבר. היום הגענו עם שוקולדים למורים ולתלמידים על מנת שתהיה התחלה מתוקה וכמובן, כולם הגיעו בחולצות לבנות. יחד עם זאת אנחנו עוד עוקבים בדאגה עם מה שקורה עם ההסעות לבית הספר. עד עכשיו העירייה דאגה לכך שהמסלול של קו 33 מכרמליה בשעות הבוקר ויארך עד לבית הספר. יש 150 תלמידים בחוגים משכונת כרמליה אז צריך לוודא שכולם מצליחים להגיע בקו הזה. אנחנו רוצים שבכל שעות הלימודים עד השעה 15:00 כל האוטובוסים בקו 33 ימשיכו עד לבית הספר. בנוסף העירייה דאגה לשני קווי אוטובוס במימון עירוני במקום ההסעות, שהיו עד עכשיו לבית הספר חוגים הישן. ההסעות האלה יתנו מענה לתלמידים משכונת כבביר. ממחר קבלנו הודעה מהעירייה ששני הקווים יהפכו לקו אחד, שיאסוף תלמידים מכרמליה לכבביר ואז לבית הספר. אנחנו נראה במהלך השבוע הראשון האם כל התלמידים מצליחים להגיע לבית הספר בעזרת התחבורה הציבורית בצורה נוחה. המטרה שלנו היא שהלימודים יתנהלו כסדרם ואנחנו נראה האם זה אכן יתנהל בצורה תקינה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.