מנהל לשעבר בחטיבת ביניים בחיפה הורשע בעבירות הטרדה מינית

בית ספר חוגים (צילום: מיכל ירון)

עוזי פיכמן ששימש בעבר מנהל חטיבת ביניים “חוגים” ורכז שכבה באותו ביה”ס, הורשע בעבירות הטרדה מינית.

העונש: נזיפה חמורה ופסילה משירות המדינה למשך שנתיים.
עוזי פיכמן, ששימש רכז שכבה ומנהל חטיבת ביניים בבית הספר “חוגים” בחיפה ופרש משירות המדינה ב- 31/8/20, הורשע בארבעה אישומים שיוחסו לו בגין התייחסויות והתבטאויות מבזות ומשפילות שהשמיע לסובביו במהלך עבודתו, ביחס למינם או למיניותם.

בית ספר חוגים (צילום: מיכל ירון)
בית ספר חוגים (צילום: מיכל ירון)

“כנראה לא מקבלת מבעלה”

האישום הראשון – הטרדה מינית של א׳ שהועסקה בבית הספר בכפיפות לפיכמן. על פי האישום פיכמן העיר לה הערות שונות בקשר ללבושה וכן אמר לה לגבי מורה אחרת בבית הספר: ״כנראה שהיא לא מקבלת מבעלה״.

האישום השני – הטרדה מינית של ב׳, שהועסקה גם היא בכפיפות לפיכמן. על פי האישום פיכמן העיר לה לגבי מכנסיים שלבשה ואמר ״בעלך מוריד את זה מעלייך בליקוק״, וכן הגיב כלפיה כששוחחה עמו על חוויה שהתרחשה במסגרת שיעור, עם אחד מתלמידיה: ״תיקחי אותו, תכניסי אותו ל— שלך ותלדי אותו בחזרה״.

האישום השלישי הוא הטרדה מינית של ג׳ ונשים נוספות. על פי האישום, פיכמן פנה לג׳ ואמר לה, לגבי אמא של אחד התלמידים: ״ראית איך היא מדברת, מעניין איך זה הולך לה בלילה״. כמו כן התבטא פיכמן בנוכחות ג׳ באופן בוטה – פעם לגבי חיי המין של עובדת ניקיון בבית הספר, ובפעם אחרת לגבי מלצרית שעבדה במסעדה בחוצות המפרץ, בה קיים צוות ההוראה פגישה.

“היא רוצה את ה— שלך”

באישום הרביעי – התנהגות בלתי הולמת שעניינה התבטאות בזויה, מואשם פיכמן שאמר לד׳, עובד בבית הספר, לגבי אמא של תלמיד ששיבחה את ד׳: ״היא לא רוצה את הא׳ שלך היא רוצה את ה— שלך״.

במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים, הודה פיכמן באישומים ובעבירות המשמעת שיוחסו לו, והורשע בדין. הוא קיבל נזיפה חמורה ופסילה מהאפשרות לעבוד במשרד החינוך, למשך שנתיים.

הגיבו כאן לכתבה

8 תגובות
 1. ג'ורג' אמר/ה

  הוא הורשע לענין א’ ב’ ג’ ד’
  את ה’ ו-ו’ לא מזכירים
  ואת ה-ז’ הוא כבר קיבל

 2. אני אמר/ה

  נזיפה חריפה ופסילה למשך שנתיים. זהו?
  עצוב ומקומם😡

 3. יורם אמר/ה

  עונש קל מידי קיבל המטריד החינוכי.
  פסילה לצמיתות מעבודה בשרות הציבורי על כל שלוחותיו ולימוד באולפן לעברית כדי לרכוש מחדש את השפה העברית הנכונה והיפה ולא את ניבולי הפה שלו

 4. רק רציתי לדעת אמר/ה

  האין ביה”ס חוגים – בי”ס עירוני?
  עירית חיפה צריכה להתפאר בעובדים שכאלו
  אשר האותיות השביעית והאחת-עשרה מהוות נר לרגלם (בין?)

 5. מורה ותיקה אמר/ה

  כל המגיבים כאן, מה אתם יודעים על הסיפור?
  יש כאן תיק תפור ובן אדם מהישוב שנאלץ להודות במה שלא עשה כי לא היו לו את האמצעים להתגונן בבית המשפט(מי שיש נגדו כתב אישום מושעה ומשכורתו נעצרת-טוב אולי רק לא ראש ממשלה). מנהלת תיכון חוגים , שמולה התמודד במכרז לניהול התיכון , חששה ממנו ומהפופולאריות שלו במוסד(32 שנה)ודאגה לתפור תיק מגעיל שקרי שאף אחד מתלמידותיו או מהמורות הרבות איתם אבד שנים לא מאמין למילה

 6. me אמר/ה

  אבדנו אםם זו רמת העברית של “מורה וותיקה” שלא יודעת לאיית את הפועל ע,ב,ד כהלכה

 7. מורה ותיקה אמר/ה

  מענין אם כשאת מבקרת במוזיאון את באה לראות את התמונה או מה לא בסדר במסגרת?

 8. גילי אמר/ה

  לפי המתואר הוא הורשע בעבירות שחוזרות על עצמן פעם אחר פעם , הניסוחים המיניים שלו לא ייעלמו אחרי שנתיים ללא טיפול . ביהמשפט לא טורח להפנות פושעים סידרתיים לטיפול . זה היה מחוייב בשביל שיחזור לחברה בכלל. ואחרי שנתיים סהכ מישהו יהיה מטורף מספיק בשביל שהוא יחזור לנהל ? זו שפיטה נורמלית?

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חברה וחינוך בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו