טירת כרמל – מובייל

דוד ילין | בשעה טובה: תלמידי ביה"ס דוד ילין בחיפה יפתחו את שנת הלימודים במבנה החדש

בית הספר דוד ילין - המבנה החדש ברחוב יאיר כ”ץ (צילום: נירית קופל-וונדרמן)

העתקת בית הספר דוד ילין למבנה החדש נמשכה כל כך הרבה שנים, עד שההורים שהחלו במאבק למנוע סיכון של הילדים, הם כעת הורים לילדים העומדים לקראת גיוס…

אך הדבר החשוב כעת, הוא שבשורה התחתונה, באחד בספטמבר 2021, תלמידי דוד ילין יתחילו ללמוד במבנה מחודש ורחב ידיים.

לאחר שנים של ציפייה בתחילת שנת הלימודים יהיה מוכן מבנה בית הספר דוד ילין ברחוב יאיר כ"ץ.

בית הספר דוד ילין - המכנה החדש ברחוב יאיר כ”ץ (צילום: נירית קופל-וונדרמן)
בית הספר דוד ילין – הבכנה החדש ברחוב יאיר כ”ץ (צילום: נירית קופל-וונדרמן)

בית הספר היסודי דוד ילין היה ממוקם עד כה ברחוב מגידו במרכז הכרמל. ברחוב מגידו עתידים להיבנות רבי קומות. לאורך שנים נאבקו הורי התלמידים בבית הספר דוד ילין על כך שהבנייה לא תחל כל עוד התלמידים לומדים בסמיכות. העירייה סייעה להורים מול בעל השטח גד זאבי, על מנת שלא לסכן את הילדים.

התוכנית הייתה להעתיק את מבנה בית הספר השש שנתי חוגים למבנה חדש ברחוב ליאון בלום. מבנה בית הספר חוגים הישן אמור היה להפוך לבית הספר דוד ילין לאחר שישופץ. ביצוע השינוי התארך הרבה מעבר למתוכנן, כשלא היה ברור היכן ילמדו תלמידי דוד ילין כיוון שהמבנה החדש של בית הספר טרם הושלם. ראש העיר עינת קליש רותם התערבה לטובת ההורים והתלמידים והשיגה ארכה שאפשרה לתלמידי דוד ילין להישאר במבנה ברחוב מגידו עד להשלמת מבנה בית הספר החדש.

בית ספר דוד ילין, מרכז הכרמל
בית ספר דוד ילין – המבנה הוותיק שיתפנה במרכז הכרמל (רחוב מגידו)

יצוין שוב כי ההורים בבית הספר דוד ילין מתמודדים כבר שנים עם הצורך להעתיק את מבנה בית הספר, כך שאמור, הילדים שהוריהם ההורים שהחלו במאבק על מנת שילדיהם לא ילמדו באתר בנייה, עתידים בקרוב, לגייס את הילדים.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה, כי בימים אלה נשלמות עבודות השיקום והשדרוג של מבנה בית הספר דוד ילין החדש, ״חוגים" לשעבר, כשבמסגרת זו עובר המבנה גם חיזוק נגד רעידות אדמה. עם סיום העבודות והשלמתן יעברו תלמידי בית ספר דוד ילין למבנה בית הספר המחודש עם תחילת שנה"ל הקרובה.

בית הספר דוד ילין - המכנה החדש ברחוב יאיר כ”ץ (צילום: נירית קופל-וונדרמן)
בית הספר דוד ילין – המבנה החדש ברחוב יאיר כ”ץ (צילום: נירית קופל-וונדרמן)
4 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

  בשעה טובה לכבוד המשכן החדש. שבוע טוב

 2. דן אמר/ה

  מה גורל השטח ששיך לכנסיה שצמודה לבית הספר?

 3. אייל אמר/ה

  בית הספר חוגים הוא מכלאה אנושית. הוא מתאים אולי כבית סוהר. מגרשי המשחקים בו קטנים ולא עומדים בתקן למגרשי ספורט. אין בו פיסת דשא או חצר. חלקו התחתון מחייב מדרגות רבות אליו ומדרגות אלו תלולות וקשות ולכן התאים רק כתיכון ולא בית ספר יסודי. לצערנו אחרי שילדים ייחבלו ברוחות החורף הקשות במדרגות החיצוניות אולי יבינו את הבעיה. זה בית ספר כמעט ללא אור ושמש. כיתותיו פונות לחצרות האסירים שמייצרות מטרד רעש ומפריעות ללמוד. הרחוב הצר המוביל אליו פקוק ומסוכן להולכי רגל בגלל בית החולים. וכל הטוב הזה מוקף גדרות בלי עץ אחד לרפואה.
  מי שרוצה שילדיו ילמדו בתנאים הולמים שלא ישלח אותם למבנה המזעזע של בית ספר חוגים הישן או כלא דוד ילין החדש.

 4. תגובה מיידית אמר/ה

  תלמידי דוד ילין הם תלמידי כיתות א-ח ורובם מגיעים לבית הספר בעזרת הסעה של ההורים. תלמידי חוגים הם תלמידי חטיבת ביניים וחטיבה עליונה והם מגיעים לביה"ס בד"כ באמצעות תחבורה ציבורית. המעבר לבית ספר חוגים הישן ללא הכנה ויצירת מקום להורים לעצור את המכונית ולהוריד את התלמידים בבטחה, תגרור פקק תנועה אדיר בשעות הבוקר ובשעות הצהרים, בשדרות וודג'ווד/יאיר כץ. יש עוד כמה ימים להכין את השטח!

לא ניתן להגיב