אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

חסימת כבישים בחיפה • תהלוכת מריה הקדושה היום

(חי פה) - תהלוכת מריה הקדושה מתקיימת היום (יום...

הסיפור מאחורי מוזיאון רכבת ישראל בחיפה

קטרים וקרונות מפוארים הלכתי השבוע למוזיאון רכבת ישראל שנמצא בתחנת...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

לחזור הביתה משדה הקרב • על האתגר והסבלנות עד השתלבות מחדש

החזרה מהחזית לא פשוטה. חיילים שחזרו הביתה מהמלחמה עוברים...

להיוולד מחדש • ״תודה על החופש לחיות את חיי״

עוד רגע ליל הסדר ואנחנו עם זכר ליציאת מצרים....

הכנות לחג פסח עם אמא

30 שנים ללכתה 30 שנים אחרי שאימא עזבה אותנו בעודה...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

בית הספר הוצף במים, הילדים היו רטובים עד הברכיים • גשמים בחיפה

(חי פה בחורף) – קומת הכניסה בבית הספר היסודי "דוד ילין" שברחוב יאיר כ"ץ במרכז הכרמל, הוצפה השבוע כולה בעקבות הגשמים העזים. הורים מספרים כי הילדים נרטבו מאוד ונשארו בבגדים הרטובים במשך מספר שעות. באחד הימים היו אלה המורים וההורים שגרפו את המים מקומת הכניסה ובכך התאפשר קיום הלימודים בבית הספר.

בית הספר דוד ילין מוצף במים (צילום: אלבום פרטי)
בית הספר דוד ילין מוצף במים (צילום: אלבום פרטי)

מנהלת ביה"ס עדכנה את ההורים בעניין ושכתבה להם הודעה לפיה כשתחול הפוגה בגשמים, יוכלו עובדי העירייה להגיע ולבדוק את מערכת הניקוז בבית הספר.

"הילדה היתה עם מכנסיים רטובים עד הברכיים"

אמא לתלמידת כיתה א' בבית הספר, טוענת שכשהגיעה לאסוף את בתה מהצהרון ביום שני, מצאה אותה עם מכנסיים רטובים עד הברכיים: "עובדי הצהרון סיפרו לי שהילדים הסתובבו כך, כשהם רטובים, במשך חצי מיום הלימודים. המורות והסייעות, במקום ללמד ולהיות עם הילדים, היו צריכות לגרוף את כמויות המים אל מחוץ לבניין בית הספר.

הבנתי שכל הקומה הראשונה הוצפה במים, כולל כיתות הלימוד, ושילדי הצהרון הועברו מהמקום הרגיל של הצהרון לאחת הכיתות, כי שם היה יחסית פחות רטוב לעומת שאר בית הספר".

בית הספר דוד ילין מוצף במים (צילום: אלבום פרטי)

האם ממשיכה: "ראיתי שבכניסה למבנה בית הספר היו הרבה מים. הבת שלי נרטבה ממש, בגלל שהתלמידים עברו ממקום למקום. הורים טוענים שהבניין שופץ לא נכון ואחת הדרכים לראות את זה, היא שהמים נכנסים למבנה ושאין שיפוע שמוציא אותם החוצה.

הבת שלי היתה במשך כמה שעות עם מכנסיים רטובים ואפילו זה שהיתה עם מגפיים לא עזר בכלום. בינתיים נפתחה קריאה בעירייה והבנתי שהגיעו לבדוק".

בית הספר דוד ילין מוצף במים (צילום: אלבום פרטי)

מנהלת בית הספר, אילנית מועלם, שלחה כאמור, הודעה להורים ועדכנה אותם כי בהפוגה הראשונה של הגשמים, יטופל נושא הניקוז בבניין הראשי:
"הורים יקרים,
אנו בביה"ס, עובדים בשיתוף פעולה מול העירייה, שנציגיה אף הוזמנו לסיור בבית הספר על מנת לבחון את התשתיות ולדאוג לתיקונים הנדרשים. ממונה הבטיחות בדק את הנושא, ובהפוגה הראשונה של הגשם יטופל נושא הניקוז בבניין הראשי ושאר הדברים יטופלו ע"י מנהל החינוך.
מוגנות התלמידים ובטיחותם היא במקום הראשון עבורנו ומשום כך, אנו פועלים יחדיו עם העיריה למתן מענה מיטבי.
בברכה, אילנית".

"בואו לגרוף"

יש לציין, שבבוקר יום שלישי קיבלו הורים הודעה שקוראת להם לבוא לגרוף מים, כיוון שאין אפשרות להכניס את הילדים לכיתות…

תגובת העירייה תצורף לכתבה כשתתקבל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

13 תגובות

 1. קראתי את תגובתה של מיכל. הכי. טל ל אדים מנהלת בית. ספר שנכשלה. אז מיכל את טועה בגדול. אני אומרת מי שנכשלה היא ראשת העיר קליש. באיזה בטחון את מצביעה על מנהלת בית ספר. אז אומר לך הטחה שסיפרה לי אחד עובדות הבכירה בעירה שפנתה עליה בבקשה על תקציב עבור נוער של ו. כי מה לא טוב. והיא ביתה אותה.קליש היא ממש חסכה בכל התקציבים לכן העיר נראית מוזנחת מאוד. היא קיצצה בכוח אדם בכל מחלקות למרות שהעירייה קיבלה אישורים לתוספת התקנים. לכן זה לא פייר שא. יוצאת מיכל על המנהלת .עם שכחת שלכל בית ספר ישמנהל המחלקה לחינוך שכם הוא היה צריך לדאוג לבית הספר כנראה שמשרד החינוך לא נלחמו מבםיקכ ו כל מנהלי אגפים שלא יצא נגד קלייש.

 2. שבוע טוב ומבורך ! קראתי את הכתבה ועלו בי זכרונות לא נעימים מלפני 40 שנה בבית ספר תיכון אורט בקרית הרצוג הגעתי לביה"ס ספוגה מהמפלים שבמדרגות בדרך לביה"ס בגרביים ונעליים רטובות במשך 9 שעות הייתי בשיעורים עד לחזרה הביתה שעה נסיעה ביקשתי מתלמידה אחרת שהייתה בפנימיה שתשאיל לי נעלי בית שלה לייבש קצת את כפות הרגליים הקפואות והרטובות , לא רצתה עצוב ולב אטום לזולת אף אחר בביה"ס לא התעניין במצבי אז

 3. נורא עד לאן העיריה התרדרה בתפקידה נכשלה בת

  . אני נולדתי בחיפה לא זכור לי שבית ספר התמלא מים. פגיעה בבריאות הילדים נורא. לפי המצב העיריה לא התכוננה ולבוא לגשם. בטח המרזבים היו מלאים בליכלוך ובעלים וכל לכלוך אחר. בעת התחלת הגשמים הכל היה צריך להיות נקי מוכן.
  וכמוב וגם בזיפות גם זה לא נעשה בטוח. . נראה שהכירה לא חשב. על זה וגם חסכו הכספים. .כך נראה זילזול באחזקת מבנים . וכנראה הזנחה לא השנה אלה המשך בשנה שעברה המצב רק החמיר . ממש הזנחה פושעת כזה לעולם לא קרה . בושה וחרפה. למה אי אפשר להעיף ראש עיר שאינו. או אינה ומתפקד/ת ורק חסכה בכסף שעוד יושבת על הכיסא. המכובד ראש העיר. .

 4. זה הזנחה של הנהלת בית הספר כמו שמזניחים כל דבר בבית הספר הזה, אותו מקרה קרה גם בשנה שעברה והיה צריך להיות מטופל כבר בשנה שעברה ולא נעשה שום דבר.

 5. חא צריל להיות כאלה חכמים כולם מבינים לאן הכסף הלך. בטח לא חשיפוץ. ככה זב כשאין מפקחים.

 6. היה צריך לשלוח את כך הילדים הביתה ברגע שזה קרה. בזיון לבית הספר ולעירייה כמובן.

 7. כל מה שכשלונה הבהב נגע בו נגמר בגרעון ענק או כשלון ענק או כמו "הגלגל הענק בנמל" שטות שלא יצא ממנה כלום.
  בית ספר חוגים ברמת הדר נבנה בלי אולם ספורט 4 שנים לתלמידים לא היה אולם
  בית ספר חוגים שופץ בצורה כושלת. הגג שהקימו מעל המגרש קרס. הצפות כל חורף.

 8. אחרי שלא דאגו ליצירות של בית ספר חוגים בערך כספי ותרבותי גבוה שנעלמו בזמן השיפוץ. ניראה שפרויקטור השיפוץ מצד העיריה לא עשה את עבודתו נאמנה.

 9. ברור מרוב בניה של תמ"א באזור לא נשארה אדמה שהמים יכולים לחלחל, כי הכל בטון וחניות, ומערכת הביוב לא הותאמה לכמות כזו שיכולה להכיל את המים. ככה זה כשלא מתכננים בניה ומאפשרים בניה מאסיבית בכרמל ולא התחדשות עירונית מתוכננת!! רק הירוקים של חיפה יושיעו את העיר מחזירות הקבלנים ושיתוף פעולה של העיריה….מחדל

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

חיפה גבר כבן 70 נמשה מהמים ללא הכרה

מאיחוד הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה בהחייאה בדקות אלו על גבר כבן 70 שנמשה מהמים ללא הכרה בחוף הכרמל בחיפה....

קרית אתא: בת שנתיים במצב בינוני לאחר שטבעה

מאיחוד הצלה הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע לילדה (כבת שנתיים) שנמשתה מהבריכה בחצר ביתה ברחוב זלמן שניאור בקרית...

קייטנת אנגלית קטנה ומיוחדת בחיפה – לגילאי 5-12 • קיץ 2024

פעילות של כיף הנאה ולימוד אנגלית: 21/07-08/08/24 • 15 ימי קייטנה 11-15/08/24 אופציה לשבוע נוסף לפרטים והרשמה – שוש קולין: 04-8364464, 052-3324117 קייטנת אנגלית מיוחדת במינה צוות מדריכים...

אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה והוראות פיקוד העורף נדחתה לאחרונה מלפני חודשיים, נוטלים חלק אלפי מאמינים מהעדה הנוצרית שהגיעו מכל...

כריכים מיוחדים ליום הפיקניק הבין לאומי

עטפו טעמים ושמחה לסלסלה שלכם עם מתכוני כריכים מעוררי השראה ליום הפיקניק הבין-לאומי! בין פיתה מלאה בטעמים, לחם גזר ניחוחי ולחם שיבולת שועל מפתה,...