סיגל ציוני: תלמידי חוגים יעברו למבנה החדש, כשהוא יעמוד בכל הסטנדרטים

בית ספר חוגים החדש בחיפה - המבנה בשלבי בנייה

אחרי חופשת פסח (סוף חודש אפריל 2019) תלמידי בית הספר חוגים בחיפה אמורים לעבור למבנה בית הספר החדש ברחוב חנה סנש ברמת הדר. ועד ההורים בבית הספר מודאג מכך שבית הספר לא יהיה מוכן בזמן.

מבנה בית הספר חוגים החדש ברחוב חנה סנש

מחזיקת תיק החינוך וחברת מועצת העיר חיפה, סיגל ציוני, הבטיחה היום לחי פֹּה כי הצוותים המקצועיים והיא מלווים את העבודות בבית הספר חוגים החדש ברחוב חנה סנש והתלמידים יעברו למבנה רק כשהוא יעמוד בכל הסטנדרטים:
“הצוותים המקצועיים מטפלים בכל הנושאים הקשורים למעבר ומלווים את התהליך בחשיבה מושכלת על כל פרט ומענה לכל הצרכים ואני מגיעה לאתר לראות ההתקדמות. קיימתי פגישה עם ההורים ואני מלווה את התהליך”.

אילנה דיחנו, יו"ר הנהגת הורים - ביה"ס חוגים בוחרת (צילום: מנשה שמש)
אילנה דיחנו, יו”ר הנהגת הורים – ביה”ס חוגים בוחרת (צילום: מנשה שמש)

יו”ר ועד ההורים בבית הספר השש שנתי חוגים אילנה דיחנו אומרת כי כרגע לא נראה שיש אפשרות שבית הספר החדש ברחוב חנה סנש יהיה מוכן לקלוט את התלמידים לאחר חופשת פסח כמתוכנן:

“יש כמה דברים, שהם קריטיים מבחינתנו. הדבר הראשון הוא הבטיחות של התלמידים. כרגע בית הספר נראה כמו אתר בנייה. על מנת שהתלמידים יוכלו בעוד חודש וחצי ללמוד בבית הספר אנחנו צריכים להיות משוכנעים, שבטוח לשלוח אותם לבית הספר.

עוד תנאי חשוב הוא דרכי ההגעה לבית הספר ועדכון קווי האוטובוס, שיביאו את התלמידים לבית הספר. כיום בית הספר חוגים נמצא במרכז הכרמל. יש תלמידים שמגיעים משכונות כרמליה וכבביר בהליכה. כמובן, לבית הספר החדש הם כבר לא יוכלו להגיע ברגל וצריך לדאוג לקווי אוטובוס מתאימים לכמות כל כך גדולה של תלמידים גם לכיוון בית הספר בבוקר וגם בחזור. מדובר בבעייה מורכבת, כי יש קרוב ל-20 תלמידים שילמדו בבית הספר ומגיעים משכונת נאות פרס במורדות הדרומיים של העיר. כיום אין אוטובוס משם לבית הספר החדש. על מנת להעביר את בית הספר אנחנו כוועד ההורים צריכים לוודא שכל אחד מהתלמידים שלנו יכולים להגיע עצמאית לבית הספר. מדובר בילדים בחטיבת ביניים ובתיכון, וזה כבר גיל שההורים לא מסיעים אלא שנוסעים עצמאית בתחבורה ציבורית וצריך לדאוג לקווי אוטובוס מתאימים.

יש דבר נוסף וחשוב לא פחות. ברחוב שיש בו בית ספר צריכות להיות התאמות מיוחדות בכביש, לדוגמא מעברי חצייה, כיכר, פסי האטה, שילוט ותמרור מתאימים על מנת לשמור על בטיחות התלמידים ולדאוג שכלי רכב ייסעו לאט יותר בקרבת בית הספר. כל מה שאנחנו אומרים הוא שעל מנת לפתוח את בית הספר אחרי פסח, כל הדברים האלה צריכים להיות מסודרים, אין כאן קיצורי דרך”.

מבנה בית הספר חוגים החדש

לטענתה של דיחנו היא לא מחפשת, שבית הספר יהיה מוכן ברמה שיהיו וילונות ותמונות על הקיר, אבל יש דברים שאי אפשר לוותר עליהם:

“יש לנו בעיה גדולה עם זה שבחודש מאי התלמידים מתחילים להיבחן בבחינות הבגרות ויש בחינות בגרות במעבדה עוד בחודש אפריל. כיום אי אפשר לדעת באיזה מבנה בית ספרי יקיימו את בחינות הבגרות וזה יוצר בלאגן ומלחיץ את המערכת סתם. אני לא מדברת אפילו על זה שאם ימשיכו העבודות במהלך חודש מאי, התלמידים לא יוכלו לשבת בשקט ולעשות את בחינות הבגרות. מאוד חשוב לנו, כמו שחשוב לכל הגורמים הנוגעים בדבר, ששום דבר לא יפגע בציוני בחינות הבגרות של הילדים, הם עבדו קשה ומגיע להם את התנאים הטובים ביותר על מנת להצליח.

כמובן, בית הספר יפתח ללא אולם ספורט, שעוד לא התחילו לבנות. אני חושבת שהיום צריכה להיות גם בריכת שחייה בבית ספר, אבל אולם ספורט בבית ספר עם מעל 1,000 תלמידים זה מינימום.

אנחנו לא נעכב את המעבר שנתיים עד לבניית אולם ספורט, אבל אנחנו בהחלט לא נתפשר על הבטיחות, קווי האוטובוס והאפשרות ללמוד בצורה תקינה ולעשות את הבגרויות כמו שצריך. אנחנו בטוחים שיש גם לעירייה את אותו אינטרס, לדאוג שהילדים שלנו ילמדו ויצליחו, גם אם המעבר לא יהיה בסוף אפריל אלא בתחילת שנת הלימודים בספטמבר”.

כזכור, תלמידי בית הספר חוגים יעברו למבנה החדש, והמבנה הישן של חוגים יהפוך להיות בית הספר היסודי דוד ילין. כעת בית הספר דוד ילין שוכן ברחוב מגידו, אך הקרקע מיועדת לבנייה ושייכת ליזם גד זאבי, ויש לפנות את התלמידים מדוד ילין, לפני שמתחילים את הבנייה.

הגיבו כאן לכתבה