האם החוק החדש להגבלת פרסום ושיווק מוצרי עישון בארץ יוריד את מספר המעשנים?

אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

החוק להגבלת פרסום ושיווק מוצרי עישון, אותו יזמו חברי הכנסת איתן כבל, ויהודה גליק ובתמיכתו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, אושר אתמול (שני 31/12/18). מדובר בחקיקה המתקדמת והאקטיבית ביותר שנעשתה בישראל במאבק בעישון ונזקיו ולדברי גורמי המקצוע, החוק ישנה את מצב העישון בישראל ויוריד באופן דרמטי את מספר המעשנים.

החוק החדש כולל בין היתר הרחבת איסור הפרסום ושיווק מוצרי עישון, מחיל את הוראות החוק על סיגריות אלקטרוניות באופן מלא, אוסר הצגת מוצרי עישון בחנויות, קובע לראשונה חובת אריזה אחידה לכלל מוצרי העישון, מגדיל את שטח האזהרה מפני עישון על האריזה בלמעלה מפי שניים ועוד.

עיריית חיפה – רחב

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן:

“תמיכת משרד הבריאות בחוק החשוב הזה מבטאת את המאבק העיקש שלנו נגד העישון ונזקיו. העישון הורג ונמשיך להוביל את המאבק בעישון לסוגיו ביד רמה. אני מברך את ח”כ איתן כבל, דודי אמסלם, יהודה גליק ויואל חסון על ההתעקשות להעברת שלבי החקיקה של החוק עוד לפני הבחירות. ומברך את מנכ”ל משרד הבריאות והדרג המקצועי במשרד הבריאות על העבודה המשותפת והעקבית למען בריאות אזרחי ישראל. הנתונים האחרונים מצביעים על ירידה בשיעור העישון בישראל. אני מקווה ומאמין, שעם יישום החוק החדש המגמה תימשך ותתחזק”.

מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב:

״עשינו היום צעד ענק במלחמה בעישון והצבנו את ישראל בחזית המדינות המתקדמות באמצעי החקיקה נגד העישון. אני מודה לצוות המקצועי במשרד שעבד במסירות גדולה מאוד בעניין – פרופ׳ איתמר גרוטו, ד״ר אודי קלינר ועו״ד מיכל גולדברג.״

 

 

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
תגובות
בטעינה...
באנר יפה נוף רכב עם מסנן החל מינואר 2019 – רחב
ספורטן – כללי – רחב
עיריית חיפה – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
עיריית חיפה – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90