הרב דובי חיון, העומד בראש הקהילה המסורתית “מוריה” בחיפה עוכב לחקירה

הרב דובי חיון, העומד בראש הקהילה המסורתית “מוריה” בחיפה, נחקר הבוקר (ה’) במשטרה זאת עקב תלונה שהוגשה כנגדו בגין עריכת חופות מחוץ למוסד הרבנות. הרב חיון, זומן השבוע לחקירה בעקבות החלטת בית הדין הרבני בלפתוח בחקירה נגדו, אך הוא לא התייצב. על כן נאלצה המשטרה לעכבו הבוקר לחקירה שבסיומה הוא שוחרר.מהמשטרה נמסר בתגובה  לחקירת הרב:

“מחובתה של משטרת ישראל לחקור כל עבירה שבוצעה בניגוד לחוק, ובפרט לאור החלטה מחייבת של מוסד שיפוטי מוסמך בישראל. גם במקרה זה פתחה המשטרה בחקירה לאור החלטה של בית הדין הרבני בחיפה לפיה בית הדין מורה למשטרת ישראל לחקור את הרב לאחר שעבר על חוק העונשין ופקודת הנישואין והגירושין בישראל.

בהתאם להחלטה שיפוטית זו, מוקדם יותר השבוע זימנה אותו המשטרה לחקירה אך בחר שלא להתייצב במועד הנקוב. לאור זאת, נאלצה המשטרה לעכבו לחקירה הבוקר בסיומה שוחרר. יודגש כי משטרת ישראל הינה רשות מבצעת הפועלת רק בהתאם להוראות החוק (הרשות המחוקקת) ולהחלטות שיפוטיות (הרשות השופטת). מכאן ראוי שכל טענה ביחס לנושא תופנה לגורמים המחליטים ולא לאלו שמחוייבים עפ״י חוק לאכוף את אותן החלטות”.

הרב דובי חיון בפארק הכט (צילום – ירון כרמי)

מהרב חיון, טרם נמסרה תגובה.

 

ח”כ סאלח סעד (המחנה הציוני) בתגובה למעצר הרב חיון, ראש רשימת “חיפה שווה”:

“האווירה המרעילה שמייצר “חוק הלאום” מביאה לא רק לרדיפה אחרי דרוזים ומוסלמים, אלא גם אחרי יהודים מהזרם ה”לא נכון”. כל חטאו של הרב חיון הוא שאיחד בין זוגות וחיתן אותם לפי רצונם”.

 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. שמשון אמר/ה

    יש לחקור אותו היטב.

הגיבו כאן לכתבה