הרב דובי חיון מחיפה מספר את סיפורו בווידאו – כך הגיעו השוטרים לביתי בגלל הכפייה החרדית

אתמול בלילה נסענו לביתו של הרב דובי חיון, על מנת לשמוע את סיפורו ולצלם אותו בוידאו. הרב בדיוק חזר מבית הנשיא בירושלים, שם התקבל בכבוד רב, לאחר שבאותו הבוקר הגיעו השוטרים לביתו בחמש וחצי בבוקר ושלפו אותו לזינזנה, בגלל הכפייה החרדית. הרב חיון מספר לחי פה מדוע הגיש נגדו אב בית הדין הרבני בחיפה תלונה במשטרה. איך איימו לקחת לו את הטלפון ואיך צרח עליו אב בית הדין.

בעין הסערה – עכשיו הרב דובי מדבר:

הרב הקונסרבטיבי, דובי חיון, ראש קהילת מוריה בחיפה, מסביר בריאיון וידאו לחי פה, מדוע הגיש נגדו אב בית הדין הרבני בחיפה תלונה במשטרה ואיך קרה ששוטרים דפקו על דלת ביתו בחמש וחצי בבוקר וסגרו אותו בזינזנה, כשהוא מוקף בסורגים. איך איימו לקחת לו את הטלפון ואיך צרח עליו אב בית הדין.

הרב מסביר את מלחמת הזרמים שבגינה מפעילים הרבנים החרדים כוח רב נגדו ולמה כל הסיפור הוא בכלל לא עבירה על החוק, אלא מפגן כוח של בית הדין הרבני.

בקרב על זכותם של היהודים לבחור את הזרם שיחתן אותם, כרגע החרדים שולטים בחוק, אבל לאט לאט נוצרים סדקים בהגמוניה הזאת ואולי בקרוב נזכה להיות מדינה נורמלית, בה יהודי יוכל לבחור את אופי חתונתו ולא ייאלץ לנסוע להירשם בקפריסין, אם בחר להתחתן בחתונה קונסרבטיבית.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

הרב מסביר כי למעשה אין עבירה על החוק. הסבר זה קיבל משנה תוקף על ידי היועץ המשפטי לממשלה. הסיבה שלא עבר על החוק היא שממילא החתונה הקונסרבטיבית אינה מוכרת לצרכי רישום נישואין בישראל. לכן, מסביר הרב, כל דבר התלונה הוא ריק מתוכן וכל מטרתו היא ליצור הפחדה בקרב הרבנים הקונסרבטיבים ואלה שבוחרים להתחתן אצלם.

הרב חיון מתמודד על מקום במועצת העיר חיפה, בבחירות 2018, לצד חברתו גילה זמיר. סיעתם נקראת "חיפה שווה" והיא דוגלת, בין השאר, בחופש הביטוי, חופש הדת וכל בכבוד האדם וחירותו.

 


עו"ד בועז גור – חבר מועצת העיר חיפה

הערב התקיימה הפגנת תמיכה חיפאית ברב חיון ובדרכו. את ההפגנה יזם וארגן חבר מועצת העיר, עורך הדין בועז גור. בועז גור מסר לחי פה הערב: היום בבוקר התרחש ניסיון הפחדה והשפלה של רב בישראל כאן בחיפה. רגע מתשעה באב, הזמן בו עלינו להקדיש את זמננו למלחמה בשנאת חינם. מה שקרה אינו מתרחש בחלל ריק. הוא מביא שבוע שחור לסיומו. שבוע שבו שלטון מפוחד ולאומני פועל לשנות את פני המדינה ולרסק אותה.
ומה עלינו לעשות?
היכן שהשלטון מנסה לרסק לנו את המוסדות שלנו, את הקהילות שלנו – להגן עליהם
היכן שהשלטון רומס את הערכים המשותפים שלנו – לדבוק בהם עוד יותר.
היכן שהשלטון מנסה להפריד בינינו – להחזיק ידיים יחד. נעבור את הגל הזה ונצא מחוזקים, זו המשימה החשובה ביותר שלנו.הרב דובי חיון בזינזנה - 19.7.2018
הרב דובי חיון בזינזנה – 19.7.2018
הרב חיון בבית הנשיא – שעות בודדות אחרי הזינזנה – 20/7/2018 (צילום – אנשי קהילת מוריה)
הפגנת תמיכה בחורב ברב דובי חיון ובדמוקרטיה – 19/7/2018

 

הרב דובי חיון (אלבום אישי)
הרב דובי חיון בפארק הכט (צילום – ירון כרמי)

מפגינים במרכז חורב

לא ניתן להגיב