כנס חיפאיות מנהיגות שינוי: מתמודדים לראשות העיר יקדמו נשים לתפקידי מפתח

52% מתושבי חיפה הן תושבות ועדיין בפוליטיקה יש רוב גברי מובהק. כנס בהשתתפות המועמדים לראשות העיר ביקש מהמהועמדים להתחייב לפעול להנכחת נשים בתפקידי מפתח בפוליטיקה ובכלל בחיפה

קהל בכנס נשים מנהיגות - 21/6/2018 (צילום - נגה כרמי)

בכנס של "חיפאיות מנהיגות שינוי" התחייבו מתמודדים לראשות העיר לשלב מועמדות ברשימתם למועצה ולקדם נשים, לתפקידי מפתח, לאחר שישבו בכיסא ראש העיר. אחד המועמדים הבולטים לא הגיע לכנס, בגלל התחייבויות קודמות – ראש העיר יונה יהב.

את הכנס הנחתה אורית כהן, מהיוזמות והמובילות את המהלך. אורית גם פועלת למיתוג הקמפיין למען נשים בעסקים

אורית כהן (צילום – נגה כרמי)

הכנס התקיים בעיר התחתית. בתחילה הוצגו הנתונים: בחיפה יש כ- 280,000 תושבים מתוכם 150,000 נשים, כלומר 52%. הייצוג לו זוכות נשים בעיר רחוק מאוד מלשקף את החלק היחסי שלהן באוכלוסייה. במועצת העיר, למשל, מתוך 31 חברי מועצה יש רק 8 נשים (25.8%). בדירקטוריונים עירוניים מתוך 133 דירקטורים רק 48 נשים (36%) ומתוך 19 מנהלי תאגיד עירוני רק 3 מנהלות (20%).

קהל בכנס נשים מנהיגות – 21/6/2018 (צילום – נגה כרמי)

 

המתמודד לראשות העיר, עו"ד דוד עציוני הפתיע כשאמר שלדעתו נשים פשוט לא רוצות להיות בפוליטיקה, כיון שכשהן רוצות להיות ולהצליח, הן עושות זאת. הוא ציין את יו"ר נעמת חיפה והקריות תמי ברק, שנכחה באירוע, ואת עורכת הדין הפליליסטית המובילה תמי אולמן וגם את העובדה שרוב השופטים היום לטענתו הם שופטים ואנחנו גם קרובים לרוב של רופאות במדינה. לטענתו, נשים יכולות להוביל בכל שטח, הן רק צריכות לחפוץ בכך. הוא ציין עוד שהיום חיפה מתמודדות עם בריחה של צעירים וצעירות מהעיר, וצריך ראש עיר צעיר עם מחשבה צעירה על מנת לשנות את המצב.

עו"ד דוד עציוני, המועמד לראשות העיר חיפה בכנס נשים מנהיגות – 21/6/2018 (צילום – נגה כרמי)

 

המועמדת לראשות העיר עינת קליש רותם: "גברים באים אליי ומבקשים להיות מספר 2 שלי. מדובר בכל מיני בעלי הון, שרוצים לנהל את העיר באמצעותי. אין להם את מה שצריך על מנת להיות מספר 1 בעצמם. לעומתם, קיבלתי גם פניות להיות מספר 2 של מתמודדים לראשות העיר. יש גברים, שחושבים שאני אהיה "אישת המחמד שלהם". אף אחד מהדברים האלה לא יקרה, אבל בהמשך אני אציג את השמות של אלה שרצו לנהל את העיר בעזרתי. אני מתחייבת שכשאני אהיה ראשת העיר הגברים פה יקבלו זכויות שוות".

עינת קליש רותם בכנס נשים מנהיגות – 21/6/2018 (צילום – נגה כרמי)

 

המתמודד לראשות העיר ויו"ר סיעת הירוקים של חיפה אביהו האן: האן התחייב שב-5 המקומות הראשונים ברשימתו ימוקמו 2-3 נשים ואמר שהוא מאמין שסיעתו תקבל 4-5 מנדטים במועצת העיר הבאה. לטענתו של האן על מנת שנראה נשים מתמודדים על תפקיד פוליטי צריך להתחיל עוד מגיל צעיר, כיון שהחינוך מתחיל כשאנחנו נותנים לילדות קטנות בובות וצעצועים וורודים ולבנים משאיות.

אביהו האן בכנס נשים מנהיגות – 21/6/2018 (צילום – נגה כרמי)

 

חבר המועצה ישראל סביון, המועמד לראשות העיר:  סביון ציין כי הוא המועמד המתאים ביותר כיון שיש מאחוריו שנות ניסיון רבות בהן ניהל מערכות גדולות. "הייתי מנ"כל העירייה, מנ"כל הגרנד, יו"ר תיאטרון חיפה והתפקיד החשוב ביותר בעיניי 5 שנים כמחזיק תיק החינוך בעיר. כראש עיר אני מבטיח, שכל המשרות יהיו פתוחות בפני נשים. יש לי את הניסיון להיות ראש העיר, אני האדם המתאים ביותר לתפקיד".

ישראל סביון בכנס נשים מנהיגות – 21/6/2018 (צילום – נגה כרמי)

 

גילה זמיר, שמתמודדת למועצת העיר, סיפרה על הסיבה שבגללה החליטה להתמודד ועל השינוי שהיא מקווה להביא למועצת העיר. זמיר הסבירה שהיא מעוניינת שהרשימה שלה ותומכיה יהיו מורכבים מפעילי שטח, פעילים מתוך השכונות, שרוצים לייצר שינוי במרחב הציבורי שלהם. היא גם סיפרה על שיתןף הפעולה עם הרב דובי חיון, שמתמודד איתה ברשימה.

גילה זמיר בכנס נשים מנהיגות – 21/6/2018 (צילום – נגה כרמי)

לא ניתן להגיב