דילול חזירים בירי בחיפה – המערכה המשפטית החלה

(חי פה) - השבוע החלה מערכה משפטית, כאשר עמותת...

סגר חיפאי

קוֹלוֹת שֶׁבֶר הִרְעִידוּ אֶת שַׁלְוַת הַכַּרְמֶלאֶת נוֹפֵי הַיָּרֹק מִבַּעַד...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

דור המשך לפוסט-טראומה: על העברה בין-דורית, על חרדה והישרדות

הדור השני לאנשים שחוו טראומה כל אירוע משאיר חותם, יש...

תושבים ברחוב התשבי מתלוננים: העירייה מבצעת איזורי חיץ ללא פיקוח וללא תוכנית עבודה מובנית

תושבים המתגוררים ברחוב התשבי בחיפה טוענים כי עיריית חיפה מבצעת איזורי חיץ ללא פיקוח וללא תוכנית עבודה מובנית בואדי לוטם במפנה של רחוב התשבי. הגזם מושלך לואדי ומהווה חומר בעירה, שעשוי להוות סכנה של ממש.

בשיחה לחי פה סיפרה דיירת הרחוב:

"מתרחשת קטסטרופה בואדי לוטם מדובר בציר שמתחיל ליד בית ספר גיל וממשיך במעלה רחוב התשבי. העירייה מבצעת חישוף חסר אחריות, ללא פיקוח וללא תוכנית עבודה מובנית. צמחיה ירוקה נעקרת ומושלכת לואדי. זה פשוט ביזיון. כל זה מתבצע  על אף שסוכם מוקדם עם העירייה שהעבודות יבוצעו תחת פיקוח קפדני".

 

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

"קבלן הגיזום מבצע בשלב הראשון גיזום של הצמחייה ובשלב השני יבצע איסוף וריסוק של הגזם, בהתאם להנחיות. עיריית חיפה תקפיד על כך שלא יישאר כל גזם בשטח אשר אינו מפונה. בטרם התחלת העבודות נשלחו לתושבי השכונה פליירים הכוללים פירוט של העבודות המתוכננות. מאז השריפה בכרמל מבצעת עיריית חיפה, באמצעות המחלקה לגנים ונוף, אזורי חיץ בשכונות השונות, ובעיקר באלה הגובלות בחורשות. העבודות מבוצעות תחת פיקוח העירייה ובאישורה ובתיאום מלא מול רשות הכבאות והחברה להגנת הטבע. עד היום בוצעו כ 28 ק"מ אורך של אזורי חיץ מסביב לשכונות. יש לציין בהקשר זה, כי בזכות החיץ אשר נעשה בשכונת רמת ספיר וגובל ברחוב גוט לוין, ניצלו כל בתי השכונה מהלהבות שפרצו בשריפה האחרונה בחיפה".

כזכור הכשרת אזורי החייץ מתבצעת על בסיס מסקנות וועדה מקצועית שהוקמה בעקבות השריפה בכרמל לה היו שותפים משרדי הממשלה, מחלקת הגנים בעיריית חיפה ורשות הכבאות שערכה סיורים בכל רחבי העיר והנחתה על דרכי טיפול בחורש ברוח מסקנות הועדה.

במסגרת התוכנית מופו כל השכונות המצויות באזור חורש טבעי ונקבעו בשיתוף עם כיבוי אש סדרי עדיפות להכשרת אזורי חייץ ברוחב של 10-15 מטר סביב לשכונות אלה. דגש מיוחד ניתן ליצירת אזור חייץ סביב מוסדות חינוך, מרכזים רפואיים ובתי אבות.

באזורים אלו מבוצע על פי הצורך כריתת עצים ו"הרמת נוף" דהיינו פינוי גזם, דילול ענפים וניקוי השטח מכל חומר צמחי שעשוי לבעור . כל אלו מבוצעים ע"י מנהל התפעול בעיריית חיפה בשיתוף ובתיאום עם החברה להגנת הטבע, רשות שמורות הטבע, מנהל ההנדסה ופקיד היערות. העבודות מבוצעות ע"י קבלנים , תוך שימוש בכלים כבדים: טרקטורים מסוגים שונים, כלי גרירה, מנופים וכננות לפינוי עצים.  בשכונות בהן מוכשרים אזורי החייץ בוצע טרם תחילת העבודות ידוע הציבור על העבודות המתבצעות בשכונה באמצעות מנשרים המופצים לתושבים.

הכשרת אזורי החיץ בחיפה החלה כבר בשנת 2012 ובכך, הפכה חיפה לעיר הראשונה בישראל שפעלה בנושא ופעילותה מהווה דוגמה לחיקוי עבור רשויות אחרות. אזורי החיץ המוכשרים השנה מצטרפים לאזורי החייץ שכבר הושלמו על ידי העירייה לאורך של כ – 33 קילומטרים בעלות כוללת של כ – 6 מיליון ₪.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

  1. אם העבודה תתבצע לפי התכנון ובמאה אחוז בסדר מהיכן יקבל המפקח את המעטפה לפי התגובות היפנים פשוט נאיבים

  2. זה לא מדויק שהעבודות מתבצעות בצורה מבוקרת ומסודרת. משאירים לכלוך ושיירי עצים, העבודות אורכות זמן ממושך – לא בדיוק מסודר ומאורגן. לצערי- כך העיריה נראית גם .

  3. אני גר ברחוב שוהם זאב בחלקו האחרון שהוא ללא מוצא. כחלק מלקחי השרפה האחרונה בכרמל נפרצו אזורי חיץ בחורשה שמתחת לבתי הרחוב ( הנמצאת בין הרחוב לרחוב הביכורים) ואף נפרצה דרך מעבר למשאית כיבוי אש. הבעיה היא, שהקבלן הותיר בשטח לא מעט שיירי עצים שיכולים, בעת שריפה להתלקח ולהצית את עצי החורשה. השכנים פנו מספר פעמים לעירייה בנושא , אך דבר לא נעשה.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

סמים מסוגים שונים ואלפי שקלים במזומן נחשפו באזור חיפה

(חי פה) - מעל 10 ק״ג של סמים מסוכנים ו-₪11,000 במזומן נתפסו במחסן בקריית ביאליק. שלושה תושבי הקריות נעצרו. מהמשטרה נמסר לחי פה: במסגרת מאבק המשטרה...

חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה נמסר לחי פה: שוטרי תחנת זבולון פתחו אתמול (שבת 18/5/24) בחקירה, עם קבלת דיווח מהמרכז הרפואי,...

עבודות הרחבת מטרונית חיפה וטירת כרמל, החל מ-19/5/24○ שינויים צפויים בהסדרי תנועה

העבודות צפויות להימשך כ-4 חודשים ובמהלכן יחולו שינויים בהסדרי התנועה ובמעברים להולכי הרגל, שיחסמו ויצומצמו לסרוגין. עבודות פרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל יחלו ביום...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 19/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, ראשון 19/5/24 יתקיים בשעות הבוקר בשטח מכון דוד בקריות ניסוי...

חזיר חטף ילקוט מילד בבית הספר פיכמן – 17/5/24 ◄ תושבי חיפה מצלמים את מפגעי החזירים

(חי פה) - חזירי הבר - בכל שכונה כמעט מדווחים תושבים כי הם נתקלים במשפחות חזירים • נמשכות התאונות והפציעות • תושבי חיפה מצלמים...