תיכון קריית חיים חוגג 75

בהצדעה להישגי המדינה ומורשת בית הספר הוענקו למנהלי בית הספר בעבר ד"ר דודי גושן ורמי פלומין תעודות יקירי התיכון. 

 

קרוב לאלפיים תלמידים, הורים ומורים בעבר ובהווה השתתפו ביום “ישראל צומחת” שהתקיים בתיכון קריית חיים המציין בימים אלה 75 שנה להקמתו. בין האורחים הרבים בלטו מאות חיילים בוגרי ביה”ס, יו"ר ועד קריית חיים מר איציק פיטרמן וחבר ההנהלה מר יניב שטרית, נציגי אגף החינוך בעיריית חיפה ותושבי השכונה.

תיכון קריית חיים החל לפעול בשנת 1942 בראשותו של מנהל ביה"ס העממי דאז, ד"ר צוויגל (שריג) ז"ל, שהוביל את תלמידיו להמשך לימודיהם בכיתה ט', והיה למנהל הראשון של בית הספר התיכון והיסודי גם יחד. המחזור הראשון של ביה"ס סיים את לימודיו עם 10 תלמידים מהם 4 עם תעודת בגרות, לימודיהם של תלמידי מחזור ב' ומחזור ג' נקטעו בשל מלחמת השחרור. כיום מונה בית הספר העירוני כ – 1600 תלמידים כאשר כ – 80% מתלמידי בית הספר מסיימים עם תעודות בגרות איכותיות.

יום "ישראל צומחת" נפתח במפגש מרגש עם מורים, מנהלים וסגני מנהלים לדורותיהם ובשיעורי מחנך שהוקדשו למורשת בית הספר. בכיתות הוצגו מצגות וסרטים המתארים תקופות שונות בתולדות בית הספר. כמו כן הוצגו סרטים בהם רואיינו תלמידי מגמת הצילום של ביה"ס, מורים וותיקים. במהלך היום נפתחה תחרות הכנת לוגיים וסלוגנים שיציינו את האירוע המיוחד.

בהמשך היום שמעו התלמידים הרצאות מפיו של בוגר ביה"ס אפי טלבי שסיפר על נפילתו בשבי במלחמת לבנון הראשונה ומפיו של איתן חרמון ספורטאי מצטיין ואצן למרחקים ארוכים, שנפצע קשה במלחמת לבנון השנייה, השתקם והפך לרץ המרתון קטוע רגל הראשון בישראל ואלוף עולם בריצת מרתון.

אירועי היום הסתיימו בהפנינג אותו ארגנו תלמידי שכבת י"ב ואשר במהלכו הוקמו דוכני מזון אותם הכינו הורי התלמידים ואשר הכנסותיו מיועדות לאירועי סיום השנה ורכישת מוצרי מזון לנזקקים לקראת חג הפסח.

במהלך הטקס הוענקו תעודות הוקרה למנהלי בית הספר בעבר ד"ר דודי גושן – מנהל בית הספר בן השנים 2000 – 2015 ורמי פלומין מנהל בית הספר בין השנים 1980 ועד שנת 2000.

ועד קריית חיים הקים את תיכון קריית חיים, תומך באופן קבוע בפעילות התיכון באמצעות "הקרן הקהילתית", מממן ומתקצב פעילויות תיכון חשובות אשר ללא תמיכת הועד חלק מהפעילויות לא היו יוצאות לפועל או יוצאות באופן חלקי. הועד סייע בקיום "יום ישראל צומחת", מסייע במימון חגיגות סיום כיתות יב', סיוע במימון נסיעת תלמידים מעוטי יכולת למשלחת לפולין ולמשלחת לבוסטון, סיורי המשלחות בארץ יחד עם תלמידי התיכון המשמשים כשגרירים.
כמו כן תומך בלהקת קריית חיים אשר חבריה הם תלמידי חטיבות הביניים והתיכון ובזכות המימון מצליחים להרים כל שנה הצגה ברמה בינלאומית.

לא ניתן להגיב