עמותת יד עזר לחבר זכתה ב”רכש” כפול: רחל עזריה והמשקפת של יוסף טרומפלדור

רחל עזריה בפתח ביתה החדש

רחל עזריה:

“אני מאושרת מהרגע שהגעתי אני לא מפסיקה להתפעל,

כל מה שאני מבקשת אני מקבלת”

רחל עזריה נולדה בתל אביב בשנת 1937 ומשנת 1951 הגיעה לחיפה.
למה החלטת לעזוב את הבית במרכז הכרמל  ולעבור לעמותת יד עזר לחבר?

זה לא סוד שאני כבר לא צעירה, (ילידת 1937) עברתי טלטלות בריאותיות בחצי שנה האחרונה ואושפזתי מספר פעמים, אם החזרה הביתה נזקקתי לעזרה, מיותר לציין כי מוסדות המדינה אינם מאפשרים לדור שלי להזדקן בכבוד ולא יכולתי להישאר לבד בבית בכרמל.

רחל עזריה במרפסת ביד עזר לחבר
למה דוקא לעמותת יד עזר לחבר? יש הרבה מקומות בעיר חיפה?

שמעתי על המקום לפני שנים, שמעתי על שמעון סבג ועל הפעילות שלו לאורך השנים, באחד מסיורי ביקרתי בעמותה עם ח”כ לשעבר יפעת קריב והתפעלתי מהמקום. את ההחלטה הסופית קיבלתי בהתייעצות עם ראש העיר מר יונה יהב שהמליץ בכל הלב שהמקום ראוי עבורי וכאן אוכל לקבל עזרה ואף לתת מהידע שלי ומרוח ההתנדבות שלי. שוחחתי גם עם סגנית ראש העיר חדוה אלמוג שהמליצה בחום וסיפרה שהמקום עובר התחדשות והמקום יהיה פנינה. ובמקום אוכל למצוא שפע של פעילות ובעיקר לא יהיה לבד.

מספר דקות לאחר שסיימתי את השיחה עם ראש העיר יונה יהב התקשר שמעון סבג מנכ”ל יד עזר לחבר והזמין אותי לבוא לעמותה ברחוב קסל

שמעון הציע לי במיידי דירת מגורים ועזרה ככל שידרש.  בערב כיפור (ספטמבר 2017) היה הלילה הראשון שלי בעמותה הייתי בבית הכנסת, היו תלמידי חכמים, שהוצאו את ספרי הקודש והאווירה הייתה אווירה חג. ואני לא הרגשתי לבד היו אנשים סביבי שהקיפו באהבה ודאגה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

במוצאי כיפור קיבלתי החלטה כי המקום מתאים וראוי לי ואני הופכת לדיירת קבועה כיום אחרי 3 חודשים ואני מברכת על ההחלטה.

המעבר ליד עזר לחבר מבחינתי סוג של סגירת מעגל עבורי אמא שלי עלתה לארץ לבד כחלוצה ללא משפחה מיד כשהתחילו הפרעות ברוסיה הלבנה (פולין של היום) הגיעה לטבריה ושמשה שם כאחות, כל משפחתה שנשארה נכחדה ואני גדלתי ללא משפחה מלבד הורי. החזרת כבוד האדם ועזרה לניצולים היה חלק נכבד בחיי ופעלתי שנים בוועדה לניצולי שואה בכנסת.

במה תוכלי לסייע לעמותה ?

כל חיי אני פעילה פוליטית וחברתית אעזור ואתרום לעמותה בכל מה שאדרש: הרצאות, קשרי חוץ, ח”כ, שרים, עירייה ועוד..

המשקפת של יוסף טרומפלדור ששוויה נקבע ע”י אנשי מקצוע בכ- 25,000 דולר ונחשב ל”נכס” היסטורי , נכס שיכל בקלות לסדר אותך כלכלית.
מדוע החלטת לתרום אותו לעמותת יד עזר לחבר?

מסע נפשו של יוסף טרומפלדור ז”ל היה להפריח את הארץ, מה ששמעון עושה זה החזרת עטרה ליושנה.

שמעון סבג הוא אדם שתורם לחברה ולכן חשבתי לעצמי שמן הראוי לתת אותה לעמותה ששמעון סבג הקים ועומד בראשה, המשקפת של יוסף טרומפלדור תוצג במוזאון החדש שמוקם בימים אלו בעמותה מ”שואה לתקומה”.

הפתיחה הרשמית של המוזאון מ”שואה לתקומה” יהיה ביום השואה הבינלאומי ביום ראשון ה 28.01.18

לעמותה מגיעים מידי יום אנשים מהציבור הרחב : מתנדבים מכל הארץ והעולם, חיילים,ילדים, סטודנטים, ח”כ ושרים. “בצורה הזאת המשקפת תקבל את המקום הראוי לה במקום הראוי ביותר” 

רחל עזריה ושמעון סבג עם המשקפת של טרומפלדור

מנכ”ל העמותה שמעון סבג,

“אני מאוד שמח שרחל בחרה להתגורר בעמותת יד עזר לחבר, אני מרגיש כי רחל עזריה היא “רכש” חשוב לעמותה. ברגע שיונה יהב התקשר מיד נחלצתי לעזרה ויצרתי קשר עם רחל, על האישה ומעשיה ותרומתה לחברה לאורך כל השנים שמענו מפי אנשים רבים וידעתי מיד שעכשיו זמן שהחברה תעזור ותסייע לה.  זהו תפקידי, רחל היא לא הראשונה ולבטח לא האחרונה שתכנס לעמותה, אני בטוח שברגע שרחל תתחזק נרגיש בה בעמותה.”

אני מעריך ומוקיר מאוד לרחל על המתנה שחליטה להעניק לעמותת יד עזר לחבר. בימים אלו מכינים מקום של כבוד למשקפת של יוסף טרומפלדור באולם המוזאון מ”שואה לתקומה” .

המקום המיועד למשקפת בבניה

 

‎Posted by ‎שמעון סבג‎ on‎ שישי 22 דצמבר 2017

 

רחל עזריה מעניקה לשמעון סבג את המשקפת
רחל עזריה עם האחות טרייה מפינלנד

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.