בת חן סבג, היוצרת והשחקנית הראשית של הסדרה הפופולרית “מטומטמת” התארחה בחצר הנשית בחיפה למפגש ושיחה עם הבנות

בת חן סבג, היוצרת והשחקנית הראשית של הסדרה הפופולרית "מטומטמת" התארחה בחצר הנשית בחיפה למפגש ושיחה עם הבנות

 בת חן סבג, היוצרת והשחקנית הראשית של הסדרה הפופולרית מטומטמת” התארחה  למפגש ושיחה עם בנות החצר הנשית בחיפה. למפגש הצטרפו גם בנות מהבית ברחוב חיים

השחקנית והיוצרת בת חן סבג פרצה לתודעת הציבור בסדרה שצברה פופולריות עצומה בגלל העלילה היחודית שלה, בעוצמה הנשית הבאה לידי ביטוי בדמותה של בת חן כשירי אזוגי, שחקנית מובטלת, ההופכת את סיפור חייה בסדרה (המבוסס בחלקו על סיפור חייה האמיתי) משחקנית מתוסכלת ומובטלת למובילת שינוי דרמטי בחייה. שירי בסדרה הופכת לסוכנת חשאית בחקירה סבוכה של פרשיית סמים המתרחשת בבית ספר, בה מעורבות דמויות פליליות מסוכנות ומנווטת את חקירת הפשע ואת המעורבים בה ביד רמה ובתובנה עצמאית.

בת חן סבג זכתה בפרסי השחקנית הטובה ביותר והדרמה היומית הטובה ביותר של עכבר העיר והאקדמיה הישראלית לקולנוע. הסדרה נמכרה גם לערוץ טלויזיה מקסיקני ובימים אלו עובדת בת חן על העונה השלישית של הסדרה.

המפגש התקיים ביוזמתה של גילה לבני – זמיר,פעילה חברתית חיפאית ומתנדבת בחצר הנשית הנמצאת ברחוב בן יהודה ומהווה בית חם לעשרות בנות בגילאי 13-25 המגיעות ממצבי משבר. את החצר מנהלת עוס גאלה בורדמן ביחד עם עוס כרמית הולצמן רכזת תחום מיצוי זכויות תעסוקה וקשרי קהילה, ועוס יהלי דובדבני המרכזת את התחום הטיפולי. הבנות המגיעות לחצר מקבלות פינה חמה וכתף להישען עליה, ייצוג מול הרשויות השונות, מסלול למידה והשכלה, תעסוקה וסינגור, טיפול פרטני וסיוע מיידי והומניטרי. חצרות דומות יש ביפו ונתניה.

בת חן סיפרה בכנות ופתיחות גדולה על מסלול חייה מהיותה שחקנית מתחילה, ההתמודדות בזירה קשה וצפופה של עולם המשחק והבידור. על החלטתה לעבור ממעמד של שחקנית הנתונה לחסדי במאים ומפיקים לעמדה של לוקחת בעלות על חייה ועתידה המקצועי, אודות תהליך הכתיבה והרגע בו התייצבה במשרדי חברת ההפקה ומכרה את התסריט שהפך לסדרה אהובה ומבוקשת הזוכה למיליוני צפיות.

בת חן סבג

הבנות מהחצר הנשיתחלקו עימה את מחשבותיהן, לבטיהן ושאלו שאלות שנגעו במצבן, נשיות, זהות מינית, ועל התעוזה לקחת אחריות לקידום עתידן וחייהן.
במפגש נכחו גם בנות הבית מרחוב חייםשהיה לפני כשנתיים בעין הסערה התקשורתית, כאשר ראש העירייה יונה יהב סירב לאפשר לעמותת בית רוטנברג להשכיר לבית מבנה במרכז הכרמל, לאחר שתנאי המגורים במיקום הקודםברחוב שפירא, הפכו מסוכנים ובלתי נסבלים עבור בני ובנות הנוער חסרי הבית, המתגוררים בו. לאחר הפגנה גדולה ומאבק תקשורתי איתרה העמותה מבנה אחר וכיום שוכן הבית ברחוב שושנת הכרמל.

החצר הנשיתנאבקה אף היא לפני כשנתיים על המשך פעילותה. מאבקה זכה לתמיכה של חברות כנסת ודמויות ציבוריות שכינסו ישיבת ועדה מיוחדת בכנסת ובעקבות המאבק החצר זכתה בתקציב המיוחל ממשרד הרווחה.
המקום מתופעל בתקציב של 650 אלף לשנה, נמוך באופן משמעותי מהעלות הריאלית של מכלול השירותים הנדרשים לטובת הטיפול המיטבי בכמות הבנות המגיעות למקום וזקוקות לשירותים הניתנים בה. מחציתו של התקציב מגיע ממשרד הרווחה ועיריית חיפה ומחציתו מגיוס תרומות של החצר וקרנות שונות.

המפגש היה מרגש וחם. הבנות בקשו מבת חן לשמור על קשר והיא הבטיחה לבדוק את הזמנתן לפרמיירה של העונה השלישית של הסדרה “מטומטמת”

בת חן סבג, היוצרת והשחקנית הראשית של הסדרה הפופולרית “מטומטמת” התארחה בחצר הנשית בחיפה למפגש ושיחה עם הבנות

הגיבו כאן לכתבה