נמחקה העתירה נגד האפשרות להקים מועצה תעשייתית באזור מפרץ חיפה

  בית המשפט העליון מחק את העתירה שהוגשה ע"י הרשויות המקומיות (חיפה, נשר, קריית אתא ומועצה אזורית זבולון) וזאת לאחר שהעותרות חזרו בהן מהעתירה.

שופטי בית המשפט העליון, השופט עוזי פוגלמן, השופטת דפנה ברק-ארז, והשופט מני מזוז, החליטו אתמול (ד') למחוק את העתירה שהגישו עיריית חיפה, עיריית נשר, עיריית קריית אתא והמועצה האזורית זבולון נגד האפשרות להקים מועצה תעשייתית באזור מפרץ חיפה. זאת לאחר שהעותרות חזרו בהן מהעתירה אחרי ששמעו את דברי השופטים בדיון שהתקיים.

כזכור בספטמבר 2016 מינתה מנכ"לית משרד הפנים ועדת חקירה בראשות עמרם קלעג'י, לבחינת חלוקת ההכנסות ממתחם בזן". בדצמבר 2016 הביע השר להגנת הסביבה עמדה לפיה יש מקום לשכפל את מודל המועצה התעשייתית המתקיים בנאות חובב. בפברואר האחרון תיקן מנכ"ל משרד הפנים את כתב המינוי של ועדת קלעג'י, וקבע כי תיבחן הפיכת מתחם בז"ן ומתחם קרקעות הצפון למועצה מקומית תעשייתית וגריעתו מתחום השיפוט של עיריית חיפה. דבר שגרם לעיריות המוזכרות לצאת נגד ההחלטה.

השופט עוזי פוגלמן: "יש וועדה שיושבת ויש כמה אופציות ברמת המדיניות, שר הפנים מבקש שהיא תבדוק אותה".

 

השופט מני מזוז: "אנחנו נמצאים בשלב מוקדם עוד לפני דיון בוועדה ועוד לפני הכרעה של שר הפנים והיא זאת שאותה צריך לתקוף. אין סיבה שבעולם שנקיים את הדיון הזה עכשיו".

 

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "עיריית חיפה תמשיך לעמוד על המשמר ולהגן על כמיליון תושבי מדינת ישראל מפני כל הגורמים המזהמים במפרץ ובראשם מפעל בז"ן. לצערנו במאבקים הארוכים והקשים שאנו מנהלים גילינו כי לא תמיד הממשלה וגורמי הרגולוציה מפקחים ושומרים על איכות חייהם של תושבי העיר וזוהי חובתנו ותפקידנו. לא נסכים בשום אופן למועצה תעשייתית שתקטין את הרגולציה על מתחם המפרץ ותאפשר לבז"ן להמשיך לזהם את סביבתה ללא כל פיקוח, ללא דין וללא דיין. אין במדינת ישראל מועצה תעשייתית בלבו של ישוב ולא ניתן שתקום כזו בליבו של מטרופולין המאכלס כמיליון מתושבי מדינת ישראל".

מעיריית נשר ושאר הרשויות טרם נמסרו תגובות.

 

לא ניתן להגיב