כבוד בינלאומי למדינת ישראל: המרכז למחוננים ומצטיינים בחיפה זכו בתחרות הבינלאומית לכתבי סביבה צעירים של ארגון FEE  העולמי

 

המרכז למחוננים ומצטיינים בחיפה זכו במקום ה- 2

עם סרטון קצר בנושא פסולת כלבים.

 

 

קישור לסרטון הזוכה מבית הספר בחיפה:

תלמידי כיתות ז’-ח’ במרכז למחוננים ומצטיינים בחיפה הם הנציגים הישראלים שזכו בתחרות הבינלאומית לכתבי סביבה צעירים של ארגוןFEE  העולמי.

תחרות “כתבי סביבה צעירים” הבינלאומית נערכת מדי שנה בקופנהגן דנמרק  ומושכת אליה מדי שנה אלפי תלמידים בגילאי 11-21 מכל רחבי העולם, השנה השתתפו בתחרות 80,000 איש מ-34 מדינות. תלמידי בית הספר המשתתפים בתוכנית מתבקשים לחקור נושאים ובעיות סביבתיות , להציע פתרון ולדווח עליהם באמצעים עיתונאים (כתבה, צילום או וידיאו). התכנית מעודדת מעורבות קהילתית , עבודת צוות, ניתוח ביקורתי , אחריות ומנהיגות חברתית ופועלת להשגת הבנה עמוקה יותר של פיתוח בר קיימא. זו השנה הרביעית שישראל משתתפת בתחרות תחת חסותה של עמותת אקואושן שהינה הנציגה הרשמית לתוכנית בישראל.

חבר השופטים בתחרות הבינלאומית דן ברשימות הארציות המובילות בקטגוריות התקשורת של מאמרים, צילומים וקטעי וידאו והזוכים בתחרות הבינלאומית של YRE השנה, יפורסמו בכתבת מגזין בעיתון ה-  Huffington Post.

תלמידי כיתות ז’-ח’ בבית הספר למחוננים ומצטיינים בחיפה זכו במקום השני עם סרטון בנושא פסולת הכלבים, התייחסות כמפגע בריאותי וסביבתי. הסרטון עוסק בסוגיית פסולת הכלבים על המדרכות באזורים השכונתיים , אשר מהווה מפגע בריאותי וגם מפגע אסטטי,  הסוגיה השנייה עוסקת בעניין השפעת הפסולת על חיינו. הפתרון אשר מציעים התלמידים נותן מענה לשתי הסוגיות כאשר מצד אחד מעודד שימוש חוזר בפסולת ומצד שני מפחית את המפגע הסביבתי מצואת הכלבים על המדרכות .

 

מריאנה מטר מנהלת המרכז למחוננים ומצטיינים בחיפה מסבירה כי “התלמידים הם דור העתיד וחשוב לטפח אצלם את המודעות לחינוך סביבתי, פיתוח מנהיגות, אחריות ואקטיביזם למען הסביבה”

 

 

אורלי בביצקי מנהלת הפרויקטים הסביבתיים בעמותת אקואושן:

“השנה מנעד רחב של תלמידים מאוכלוסיות שונות עסקו בסוגיות סביבתיות בתכנית הבינלאומית של כתבי סביבה צעירים. תלמידים מחיפה, חדרה, מזרח ירושלים, חולון, בת ים, גדרה, טייבה ועוד הגישו עבודות והציגו לא רק את הבעיה הסביבתית אלא גם את הדרך, לדעתם, לפתרונה. אנחנו באקואושן גאים מאוד בתלמידים מחיפה שהרשימו לא רק אותנו אלא גם את הועדה המורכבת מאנשי מקצוע מכל העולם”.

אנו באקואושן מאמינים ששמירה על הסביבה מתחילה בחינוך. במהלך השנה אקואושן עוסקת בפעילות חינוכית עם עשרות בתי ספר בישראל להטעמת התכניות החינוכיות שלנו לשמירה על הסביבה והים. אנו בטוחים שהזכייה תמשוך עוד תלמידים להשתתף בתוכנית ולחולל שינוי אמיתי .

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.