תלמידי חיפה רוכשים מיומנויות להתמודדות עם אתגרי העתיד

צוות מחוברים לחיים בבי"ס עירוני ה' (צילום באדיבות עירוני ה')

4 בתי ספר בחיפה משתתפים בתוכנית "מחוברים לחיים" שמטרתה להתאים את הלימודים בביה"ס למאה ה-21

מטרת התכנית להתאים את סביבת הלימודים הבית ספרית למאה ה – 21 ולהכין את בוגרי מערכת החינוך להתמודדות מוצלחת עם אתגרי העתיד תוך רכישת מיומנויות שידרשו מהם במאה ה-21.

את התכנית מובילה החממה ליזמות חינוכית "מפרש", בשיתוף עמותת "צורים" מיסודו של סטף ורטהיימר יחד עם משרד החינוך – מחוז חיפה וומינהל החינוך בעיריית חיפה.

בתי הספר "מחוברים" בחיפה

בחיפה נוטלים חלק בתכנית, ארבעה בתי ספר: אליאנס, חוגים, עירוני ה' ועירוני ג':
בכל אחד מבתי הספר הוקם צוות המורכב ממנהל בית הספר, נציגי המורים, נציגי ההורים ונציגי התלמידים. כל אלה פועלים במשותף לבניית מודל חינוכי אשר ייצר מרחבי התנסות ולמידה אקטיביים שיהיו רלוונטיים לתחומי החיים של ימינו.

למידה בכל מעגלי החיים

הנחת היסוד של התכנית היא כי תהליך הלמידה מתקיים לאורך כל שעות היום ובכל מסגרות החיים והפעילות בהם משתתפים התלמידים. על בסיס הנחה זו מתייחסת התכנית לכל סביבות החיים של התלמיד תוך הידוק הקשר בין בית הספר לקהילה ויצירת למידה מחוץ לגבולות בית הספר. הערכת התלמידים תבוסס בסופו של דבר על הובלת פרויקט ארוך טווח, יכולת לעבודה בצוות לצד חקירה עצמאית.

מחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני (צילום: אלבום פרטי)

סיגל ציוני חברת מועצת העיר חיפה ומחזיקת תיק החינוך:

אנו גאים להוביל תוכנית מקצועית ומשמעותית שמאגדת את כל השותפויות תחת קורת גג אחת ומייצרת פיתוח מיומנויות ומתן כלים ואסטרטגיות לצד תהליכים מחוללי שינוי בעיצוב דמותם של הבוגרים באופן מותאם לעולמם ועתידם במציאות המשתנה.

מודלים שפותחו בעולם

לצורך גיבוש המודל שיותאם לכל בית ספר בנפרד נפגשו הצוותים עם דמויות מפתח רלוונטיים בהם מנהלי חברות ונציגי ארגונים שונים מהם למדו על האתגרים, תחומי התעסוקה והמיומנויות שידרשו בעתיד מבוגרי מערכת החינוך. כמו כן הוצגו בפני הצוותים מודלים שונים שפותחו בעולם בנושא.

בתי הספר המשתתפים בתכנית מלווים ע"י יועץ ארגוני מהמגזר העסקי המסייע בבניית מודל ניהולי המותאם לצרכיו של כל בית ספר ותפיסתו החינוכית. בתוך כך, ניתנו לתלמידים תחומי אחריות וניהול עצמי במגוון נושאים הקשורים בין היתר לתכנים פדגוגים, פיתוח יחידות לימוד פנימיות, הובלת אחריות חברתית וקהילתית.

כל אלה מתבצעים תוך שיתוף פעולה הדוק עם האגף להעצמה חינוכית, טיפול בפרט וחינוך על יסודי, יחד עם הפיקוח של משרד החינוך.

צוות מחוברים לחיים בבי"ס עירוני ה' (צילום באדיבות עירוני ה')
צוות מחוברים לחיים בבי"ס עירוני ה' (צילום באדיבות עירוני ה')

לא ניתן להגיב