מגשימים חלומות וצועדים בדרכים חדשות • בני 60+ בחיפה

נעים מאוד! אני סבתא תידי

התחלתם מסלול חדש, עיסוק חדש, אתם מגשימים חלום ישן סוף סוף בגיל 60+ ? מעולה! אתכם בדיוק אני מחפשת!

קודם כל אציג את עצמי: נעים להכיר (מי שעוד לא הספיק), אני תידי פרנק (במקור עתידה) סבתא לעשרה נכדים מכל הגילים: האחת בצבא (כזאת גדולה , זוכרת שנולדה…) והקטן בן 12… (רוצה כבר להיות גדול…) הנכדים האלו הגיעו משלושה ילדים מקסימים שהביאו נכדים בקבוצות…

חזרתי לארץ אחרי שהות ארוכה בגרמניה, עבדתי שנים רבות במלונאות, וגם כשחזרתי, מיד התקבלתי לעבודה בים המלח. אך מה לעשות? את הגיל אי אפשר להסתיר ובסופו של דבר הוצאתי לפנסיה (מה? אני? פנסיה??) הבנתי שלכל אחד יש תחליף, רק לא לסבתו'ש.

אחרי שהתגברתי על ה"באסה"

כן, היתה תקופת "הבאסה", אבל גם היא חלפה, אז התחלתי לאסוף את יכולותיי, אלה שצברתי במהלך חיי, והגעתי לרעיון: לתת לסבתות וסבים מקום. מקום לדבר, לקרוא, ללמוד וגם לכאוב… וכך היה.

סבתאות חדשה

קוראים לזה "סבתאות חדשה", כן, יש מושג כזה, ואני כסבתא ל-10 נכדים, מקיימת אותו לאורך כל השנה. בזמן הקורונה עברתי לגור אצל אחותי בחיפה, כך למדתי להכיר העיר המיוחדת הזו והחלטתי לקחת את מטלטלי ולעבור להתגורר כאן בעצמי, ללא קשר לקורונה, על אף שילדי גרים במרכז.

חיפה קיבלה אותי יפה

חיפה קיבלה אותי יפה מאוד! נכנסתי לרוטרי נשר ואני עושה שם חייל, הכרתי אנשים נפלאים ונכנסתי ל"מרחב ליזמות 60+", בו הפגשתי עוד אנשים נהדרים ומיוחדים, שאיתם אני מקימה לי את החברה שלי…

לא הכל על מגש של כסף

אבל… נראה לכם שהכל הוגש לי על מגש של כסף ורק חגגתי? לא ולא. כבר עם הגעתי לחיפה, מלאה באנרגיה של עשייה התחלתי לעבוד על הקמת מפגש יוקרתי ביותר שיועד לנשים שרוצות להיפגש, לבלות יחד ולהנות מקצת תרבות, מוזיקה ואוכל טוב.

להפתעתי, אנשים רבים מסביבי היו פסימיים והרגשתי שהם נושפים בעורפי… הם מצאו את כל הסיבות למה התוכנית שלי לא תוכל להצליח… כמעט הצליחו להוציא ל את החשק, אבל אני החלטתי שאני לא מוותרת!

ערב נפלא עם אוכל טוב

הערב היה מקסים ומהנה מאין כמוהו! נגנית נבל מדהימה ניגנה לנו, הרצאה על הגיישות היפניות העשירה אותנו ונהנינו ממופע בלט מודרני של קבוצת נשים בנות 45 ומעלה. אבל מסמר הערב היה מזנון עשיר ביותר מ"גרג קיטשן" שהתלהב כמוני והוסיף לתפריט כיד המלך! וכמובן, לא נשכח את חי פה שסייע לי לקדם ולהפיץ את היוזמה!

"נשים טוות"

כיום אני עורכת מפגשים – "נשים טוות" – במסגרת "מרחב 60+" וחולמת על מפגש תרבותי גדול נוסף, כמו אותו ערב נהדר.

מיזם נוסף שאני מתרכזת בו כעת, הוא כתיבה על אנשים בני 60 ומעלה, שגלשו בהצלחה אל הגיל השלישי ואל תחילת הפנסיה ומוצאים בו את הדרך אל חלומם ואל מימוש יכולותיהם, אם זה בצורה עסקית, תעסוקתית, התנדבותית, או כל פעילות אחרת שממלאת אותם.

בני 60+ ועושים משהו חדש ומעניין?

אז אם אתם כאלה, עברתם את גיל 60 ומצאתם לעצמכם עיסוק חדש שמשמח אתכם, או שאתם מגשימים חלום ישן שתמיד רציתם, או שגיליתם שלהתנדב זה הדבר שממלא אתכם במשמעות… או כל דבר אחר שאתם עושים במסגרת המסלול החדש שנכנסתם אליו, כאנשים בוגרים בני 60+.

דברו איתי!

אז אני פה, מחכה לשמוע מכם את הסיפור שלכם, לכתוב אותו ולפרסם אותו כאן, באתר חי פה, ואול גם לתת השראה לעוד אנשים בגילינו, שנכנסים לגיל המיוחד והמקסים הזה, שאולי מעורר גם קושי, אבל לא פחות מזה, פותח עולם שלם של אפשרויות והשראה.

אז קדימה, לעבודה!

וכמובן, אני לא שוכחת את החלום שלי, להיפגש ולהכיר אתכן, הנשים שהן גם סבתות, יוזמות, פעילות ורוצות ליהנות ולהגשים את עצמן… (פרטים לגבי מפגש כזה, בהמשך…)

מוזמנים ומוזמנות ליצור איתי קשר, ממתינה בקוצר רוח לסיפורים שלכם ושלכן,


דברו איתי!
סבתא תידי • 054-485-5116


הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. רחלי אמר/ה

  יפה מאד מאד סבתא תידי !!!
  עלי והגשימי את חזונך
  ותני תנופה אדירה לסבתאות החדשה !!!
  🌻🌼🌻
  רחלי.

 2. חמשושלייקס אמר/ה

  חמשושלייקס החל לנוע בגמלאותיו,ומאז לא הפסיק ליצור חידושים, כמו בימי הנעורים אותם זוכרת כל סבתא, גם טבעונית, תרתי משמע, גם צמחונית , גם אקס מלונאית…

 3. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  מעולה שמשגימים חלומות. יוצא מן הכלל. יום נפלא

הגיבו כאן לכתבה