באנר מוזאון חיפ 140724

גשם ביולי 2024: מראה נדיר בצפון

בראשון 14/7/24 תושבי צפון הגולן הופתעו לגלות שמים נפתחו...

פקקי ענק ושיאים של תסכול • תושבי השכונה בחיפה זועמים

(חי פה) - פקקי תנועה ענקיים, המתנה מורטת עצבים,...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

יום הבסטיליה • רשמים מקבלת הפנים בחיפה

ביום שישי, 12 ביולי, ערך קונסול צרפת בחיפה, מר...
באנר חברה כלכלית 100724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר גורדון 240624
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית אתא קיץ 2024

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

"לב הכרמל״ בחיפה ממשיך לפעול אחרי השתלה מוצלחת

במרחק של כ-100 מטרים ממגדל המים ותחנת מכבי האש...

חיפה: בין הערים המסוכנות להולכי הרגל בישראל

חיפה, עיר הנמל הצפונית והמטרופולין המרכזי של צפון ישראל, השלישית בגודלה. נמצאת במקום החמישי ברשימת הערים המסוכנות להולכי רגל, כך עולה מנתונים שפרסמה עמותת אור ירוק. במהלך חמש השנים האחרונות (2019-2023) נפגעו 733 הולכי רגל בתאונות דרכים בעיר, עם ממוצע של 0.50 נפגעים לכל אלף תושבים בכל שנה.

עו"ד יניב יעקב, מנכ"ל עמותת אור ירוק, מסביר: "מסוכן ללכת ברגל בישראל. חייבים לשנות את סדר העדיפות מהיסוד ולתכנן את תשתיות התחבורה העירוניות מנקודת מבטם ובטיחותם של הולכי הרגל. שנת 2024 היא מהקטלניות בעשור האחרון להולכי הרגל וזה מחייב את כלל הגורמים שאחראים על החיים שלנו בכביש להתעורר ולפעול למען הצלת חיי אדם".

נתוני עמותת אור ירוק משקפים מציאות מדאיגה שבה הולכי הרגל בחיפה חשופים לסכנות חמורות מדי יום בעת חציית הכבישים. בעוד שחיפה נמצאת במקום החמישי, בת ים ותל אביב-יפו נמצאות בראש הרשימה עם מספר גבוה עוד יותר של נפגעים לכל אלף תושבים.

המסקנות הקשות של הדו"ח מדגישות את הצורך המיידי בשיפור תשתיות הבטיחות בעיר. תשתיות ישנות, חוסר בהפרדה מספקת בין הולכי הרגל לכלי הרכב ותחבורה ציבורית לא מותאמת מספיק הן חלק מהגורמים המרכזיים לתאונות הרבות.

הולכת רגל – מעבר חצייה (צילום: שרון לייבל)

בנוסף, יש לשים לב במיוחד לאוכלוסיות הפגיעות ביותר – קשישים וילדים. עו"ד יעקב מדגיש: "הולכי הרגל הם אוכלוסייה פגיעה מאחר ואין להם שלדת ברזל שתגן עליהם. בכל מפגש בין הולך רגל לכלי הרכב הולך הרגל תמיד יפסיד."

במשך השנים האחרונות נהרגו למעלה מ-1,000 הולכי רגל בתאונות דרכים ברחבי הארץ, ומתוכם 59 רק בשנת 2024 – עליה של 11% מהשנה הקודמת. יותר ממחצית מכלל הולכי הרגל ההרוגים הם אזרחים ותיקים וילדים, דבר שמגביר את הצורך בפעולה דחופה לשיפור בטיחותם.

חיפה, כעיר הגדולה בצפון, חייבת לקחת אחריות ולהוביל שינוי בתחום. העירייה והרשויות המקומיות צריכות לפעול יחד עם משרד התחבורה כדי לייצר סביבה בטוחה יותר להולכי הרגל ולהפחית את מספר הנפגעים בדרכים.

עמודי תאורה תקולים (צילום: חי פה בשטח)

התכנון העירוני צריך לכלול הרחבת מדרכות, התקנת תאורה טובה יותר, הקמת מעברי חצייה בטוחים יותר, ושיפור תשתיות תחבורה ציבורית, כדי להבטיח שהולכי הרגל יוכלו לנוע בעיר בבטחה.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

נגה כרמי
נגה כרמי
נגה כרמי - מנהלת תאגיד החדשות חי פה - חדשות חיפה והסביבה - הודעה בוואטסאפ: 052-2410689 שליחת מייל למערכת: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

14 תגובות

 1. תתחילו לחלק קנסות לכל המכוניות שחונות על המדרכה ולא מאפשרות להולכי רגל ללכת על המדרכה אלא לרדת לכביש.. צעד ראשון,אחכ נדבר על הרחבת המדרכה…

 2. לפי אגף התנועה במינהל ההנדסה העירוני אין כל בעיית תחבורה וכן לא בעיית חניה, כי בעתיד הדמיוני הנראה לעין יבוצע מנהור צומת חורב, ציר מוריה יורחב, יסללו כבישי מוצא נוספים וכד' מיני תירוצים חלולים.
  האמת שאין כל תכנית לכל הפתרונות הדמיוניים האלה ובוודאי אין לוח זמנים לביצוע.
  נהפוך הוא, המצב מוחמר מדי יום עם תוספת בלתי מבוקרת של תמ"אות לצורך כיסוי משכורות עובדי העירייה

  • לא קראת שהגברת סופי נקש הודיעה ליו"ר הועדה המקומית שרית גולן שהיא לא מאשרת מספיק תוכניות כי צריך להביא לעירייה 300 מליון שקל מהיטלים ואישורי תוכניות.
   כלומר איכות החיים של התושבים לא מה שחשוב. הדבר היחיד שחשוב למועצה ולעירייה זה להביא עוד כספים לממן הלאה את חגיגות השכר והעוזרים לכל סגן בשכר והתנאים וההטבות והבזבוזים. אז הם צריכים בלי סוף בנייה לממן לעצמם את החגיגה.
   שוב – זה כל מה שמעניין אותם.

 3. מורידים מעברי חציה מתחת לאדמה וזה פותר פקקים רמזןרים תאונות ומספק הגנה תת קרקע במלחמות. כמה דברים במחיר אחד.

 4. המדרכה היט נמקום המסוכן ביותר להולכי רגל. חניה חופשית של מכוניות נסיעה של קטנועים אופניים ןקורקינטים.לכו על הכביש.

 5. סימוני כביש דהויים,
  לא ניתן להבחין איפה המסלול ואיפה השוליים.
  תמרורים שלא ניתן להבחין בהם…

 6. לצערנו לא רק הולכי רגל מסוכן הרבה מהכפרים שבאו לעשות לחיפה בלאגן צריך לסלק אותם מהר מאוד מאוד

 7. עיר מעורבת. מעורבים שומרי חוק ומזלזלים בחוק. אז יש נפגעים.
  יש פטנט חדש לאוטובוסים. צופרי רכבת.
  רמקולים חיצוניים מכריזים על תחנות וכל העיר כל היום ברעש .רמזורים זו המלצה וגברברי העיר בכל סוף יום עבודה יוצאים לחראקות ושירים בקולי קולות. אופנועים וחשמליים

  • ברור…העירייה חוסכת במתקנים לאיסוף צואה. מחסור בפחי אשפה. לפעמים אני נאלצת ללכת מרחק רב לזרוק את השקית. לפחות זה מה שקורה בקריית חיים.

 8. זה הנתון של אור ירוק, אבל תחלאס, צריכים לבוא ולראות, איך אנשים נוהגים בטירוף,איפה כול זקני השבט, של אגף התנועה של משטרת ישראל, אשר לא עושים יד בדבר, איפה מעורבות ראש העיר, שיחוקק חוק ודוחות לנהגים, אשר חונים על המדרכה,ולא נותנים מעבר להולכי רגל אשר עוברים בכביש ומסתכנים, איך לא היו תאונות, עריית חיפה , ומשטרת ישראל , חייבים לפעול בדבר, לפני שיקרה חס וחלילה עוד אסון.

 9. חיפה היצרה לאחרונה את המדרכות ברחובות הילל, הס. כיום לא ניתן ללכת בשלווה על מדרכה ברחוב הילל. יד להדים גדירות עם רווחים בין המדרכות הצרות לכביש כדי למנוע מרכבים, קטנועים לחנות על המדרכה ולחסום אותן.

 10. העירייה לא אוכפת חנייה על מדרכות ומאלצת הולכי רגל לרדת לכבישים לעקוף רכבים שחוסמים מדרכות אם זה בכלל אפשרי לפעמים יש גידור של המדרכה ורכב חונה עליה כלומר חסימה הרמטית של כניסות לבניינים.
  עירייה פח אשפה לא אוכפת ואין קנסות.
  אז פלא שמסוכן במדרכות העיר?!

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

מוקירים את המתנדבים בכללית

ביום רביעי 10/7/24 נערך בבית ספר לרפואה הדסה עין כרם, טקס "מגן שר הבריאות למתנדבים במערכת הבריאות" לשנת 2023, בין הזוכים בהוקרה המתנדבת רחל...

בן 37 עם חבלות • תאונת דרכים בקרית אתא

(חי פה) - היום, שני 15/7/24 אירעה תאונת דרכים בקרית אתא בין שני כלי רכב, במהלכה נפצע גבר בן 37 עם חבלות בגפיים. ממד"א נמסר...

עדי נאווי כרמלי • מנהלת חדשה לבית ספר בקריית ביאליק

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נפגש ביום א' 14/7/24 בלשכתו עם עדי נאווי כרמלי, שנבחרה כמנהלת החדשה של בית ספר פסגות בקריית ביאליק. עדי נבחרה...

אדם איים, תקף ושדד אישה בחיפה

(חי פה) - ביום ראשון 14/7/24 פקח אגף האכיפה העירוני סייע ללכוד גנב ברחוב הרצל בחיפה. מעיריית חיפה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: ביום ראשון 14/7/24,...

איזה סוג צמיד מתאים לכן?

בואו נדבר על צמידי יוקרה, צמידים אלו הם הרבה יותר מרק פריט אופנתי, הם גם סמל ליוקרה, סטייל אישי וסטטוס. בחירת הצמיד המושלם למפרק...