באנר גורדון 230524
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

נעמי זידמן מחיפה – דוגמנית הבית בגיל הזהב

הנכנס בשערי הדיור המוגן Avantgarde Residence אשר ממוקם בלב...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

לחזור הביתה משדה הקרב • על האתגר והסבלנות עד השתלבות מחדש

החזרה מהחזית לא פשוטה. חיילים שחזרו הביתה מהמלחמה עוברים...

הסטודנט החיפאי שהניף דגל ישראל בטקס הסיום בברקלי: ״אני נמצא בגיהנום עלי אדמות״

אור המאירי, בן 27, תושב חיפה, מצא את עצמו כשגריר מטעם עצמו באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, בא הוא למד עד לימים האחרונים (מאי 2024). השבוע (12-17.5.24) הוא עלה לקבל את תעודת הסיום של בית הספר למנהל עסקים עם דגל ישראל, וקיבל הרבה קריאות בוז, מה שעדיין לא מנע ממנו מלהרגיש שהוא עשה את הדבר הנכון.

אור בהפגנה למען השבת החטופים (צילום: אלבום פרטי)
אור בהפגנה למען השבת החטופים (צילום: אלבום פרטי)

הפגנה בברקלי ◄ צפו

מה השתנה מבחינתך מהשבעה באוקטובר?

"אני ציוני גאה וכל החיים שלי הייתי. מאז ה-7 באוקטובר אני מרגיש ״שזה או ליפול או לקום ולרוץ״. מהרגע שהמלחמה פרצה, החלטתי להיות אקטיביסט בקמפוס וללכת עם ראש מורם. אני רוצה להראות שאנחנו לא מפחדים.

בקמפוס יש יהודים, אבל אין פה כמעט ישראלים. אני עורך הפגנות עם חברים יהודים שלומדים איתי, ועם ישראלים מבוגרים יותר שגרים פה. החלטתי להיכנס לזה בכל הכוח ולעזור כמה שאני יכול. העברתי הרצאות לפרו פלשתינאים או ישראלים בבתי כנסת, כנסיות ואולמות. השתתפתי גם בדיבייטים. בישראל נלחמים, ואני נלחם מכאן. הייתי נכנס להפגנות עם דגל ישראל, צועק עליהם. אין כאן פרו פלשתינאי אחד שלא מכיר אותי".

גלעד ארדן ואור המאירי (צילום: אלבום פרטי)
גלעד ארדן ואור המאירי (צילום: אלבום פרטי)

איך הגעת לפגישה עם שריר ישראל באו"ם גלעד ארדן?

"החלטתי שאני רוצה לקדם את הפעילות שלי, ולכן דיברתי עם גופים יהודים וישראלים, במטרה להגיע לעמדות הגבוהות ביותר. ככה הגעתי לפגישה במשרדו של שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן. הפגישה הייתה בחופשת האביב שלי בחודש מרץ (2024). רציתי להסביר לשגריר מה קורה בקמפוס ומה אני מרגיש פה.

המטרה שלי בכל הסיפור, היא שאנשים יבינו שההסברה הישראלית לא מצליחה להבהיר את העמדה שלנו כמו שצריך. האוכלוסיה הכללית פה בארה"ב שתומכת בפלשתינאים, הם הראשונים שהחמאס היה שוחט, והם לא מבינים את זה. רציתי להסביר את זה לגלעד ארדן וזו היתה מטרת הפגישה".

"נפגשנו במשרדי השגרירות בניו יורק. גלעד ארדן הוא אדם מדהים, צנוע שמדבר בגובה העיניים. הוא באמת רצה לשמוע את דעתי. הוא רצה לשמוע על המצב, שמח לשמוע על העשייה שלי בקמפוס, ואני רציתי לראות מה הוא והעובדים שלו עומדים לעשות. הוא הסכים איתי שההסברה הישראלית לא במיטבה וכי יש הרבה עבודה לעשות. הוא אמר שהוא היה רוצה להעביר תקציבים גדולים יותר להסברה, אך זה לא בשליטתו".

"בסיום הפגישה הוא אמר שנשאר בקשר. השיחה איתו, הנועם והמוטיבציה שלו, נתנו לי את הכוח לעשות עוד. כשאדם כל כך בכיר אומר לי להמשיך בעשייה שלי, זה נותן לי עוד כוח להמשיך ולעשות".

ישראלים מפגינים ◄ צפו

אתה יכול לתאר מה עובר עליך בקמפוס?

"קשה לתאר את השנאה שאני מקבל. אפילו כשאני רק עובר בקמפוס, אנשים רואים אותי ויורקים. מקללים אותי, תוקפים אותי. האווירה פה קשה מאוד. זה פשוט לא הגיוני, שדבר כזה קורה".

אור מול הפגנה פרו פלשתינית (צילום: אלבום פרטי)
אור מול הפגנה פרו פלשתינית (צילום: אלבום פרטי)

כשהתחלת בפעילות שלך בקמפוס, לא פחדת, שהלימודים שלך עלולים להיפגע?

"כשפרצה המלחמה, הייתי בדיכאון והייתי חייב לנווט את התחושה שלי לאן שהוא. עם הזמן קיבלתי כזו שינאה בקמפוס שכבר לא היה לי אכפת אם יעיפו אותי מהלימודים.

חודש אחרי ה-7 באוקטובר הלכנו לתלות שלטים על החטופים בקמפוס – תלינו מעל 500 שלטים. תלינו את השלטים עם דבק מאוד חזק. המשטרה תפסה אותי והואשמתי בוונדליזם. כשזה קרה פנה אליי עו"ד יהודי, ואמר שהוא רוצה לייצג אותי בחינם. זה נגמר וההאשמות נגדי בוטלו. היו מקרי אלימות שהייתי מעורב בהם, כשהייתי צריך להגן על היהודים, שהיו איתי. היה לי חשש, שיזרקו אותי מהאוניברסיטה, אבל הרצון לייצג את המדינה היה חזק מהכול".

שירת התקווה בהפגנה ◄ צפו

לא נתקלת בגילויי אנטישמיות לפני שפרצה המלחמה?

"גם לפני ה-7 באוקטובר כולם ידעו שאני ישראלי. כשהגעתי לאוניברסיטה קוטלגתי כישראלי, כי אין כאן ישראלים בפקולטה למנהל עסקים. מתייגים כל אחד על פי מה שמאפיין אותו. מהרגע שנכנסתי לכיתה בפעמים הראשונות, התחלתי להכיר אנשים, להציג את עצמי וליצור קשרים. אחרי ה-7 באוקטובר אתה קולט, שאנשים, שהיית איתם בקשר, גם אם קשר לא רציני, לא רוצים להגיד לך שלום. הם פשוט בחרדה, שמישהו יראה שהם דיברו עם ישראלי".

מרימים דגל ישראל בברקלי ◄ צפו

מה היה בסיום הלימודים?

"סיום הלימודים היה רגע מרגש מאוד. לא התרגשתי מסיום הלימודים כמו מלהחזיק את דגל ישראל. היו שני טקסים. היה טקס גדול של בית הספר, ששמה מדובר על יציע שלם של טדי עם דגלי פלשתין. אני יושב בקהל, ולידי אנשים עם דגל פלסטין ואני עם דגל ישראל. למזלי, אני בחור גדול, ככה שגם אם רוצים להגיד לי משהו, לא תמיד אומרים".

"אני לומד בתכנית מאוד אקסלוסיבית של בית הספר למנהל עסקים. ידעתי שכשיהיה הטקס של בית הספר למנהל עסקים יהיו הרבה פחות סטודנטים והנפת הדגל שלי תהיה הרבה יותר משמעותית. אכן, בטקס הזה מספר אנשים עלו עם דגל פלסטין. אני קיבלתי שריקות בוז כשעליתי לקבל את התעודה עם דגל ישראל. זה היה מאוד משמעותי בשבילי ושום דבר לא היה גורם לי לוותר על זה".

לא חששת, מהאלימות, שהופנתה כלפיך?

אני לא חושש משום דבר. יחד עם זאת, התמודדנו פה עם אירועי אלימות לא פשוטים. התאגדנו עם עמותות הלל וחב"ד, והבאנו דובר לדבר בקמפוס. שכרנו מהאוניברסיטה אודיטוריום, חלל מרובע ומוקף בקירות זכוכית. היינו בערך 30-40 יהודים שם, ומבחוץ היו 400 פרו פלשתינאים.

צריך להבין שמכוון שהאירועים האלה כל כך אלימים, יש אנשים שחוששים להגיע. נכנסו לחדר, ואתה מרגיש כמו קוף. הפרו פלשתינים דופקים על קירות הזכוכית, צועקים, זורקים אוכל.

שני יהודים שאני מכיר עומדים מחוץ לדלת, בתוך כל ההמון הפלשתינאי. הם ביקשו, שנפתח להם את הדלת, כדי שהם יוכלו להיכנס לאולם ולהיות איתנו. כשפתחתי להם את הדלת, כל ההמון נכנס פנימה. מהצד השני של האולם הם שברו חלון עם אבן והתחילו להיכנס גם מהחלון. אני עומד שם באולם עם עוד שתי בנות ומנסה להגן עליהן ועליי. כמות האנשים, שהתנפלה עליי היתה מטורפת. אני עומד שם, מקבל אגרופים ונותן אגרופים. בסופו של דבר לא היתה ברירה, אלא לפנות אותנו דרך חניון תת קרקעי".

אתה לא מאוכזב מהנהלת הקמפוס?

"בוודאי, מאוכזב ומתבייש בו זמנית. אני כרגע בברקלי. בקמפוס יש עדיין בלי סוף אוהלים ושלטים. חשבתי הרבה האם מקומי פה. אבל אני מאמין שאם אני עוזב את המקום, אני נותן להם לנצח. אני מצטער שזה אני שצריך להתמודד עם כל השנאה והאלימות הזו, ובד בבד מאושר שזה אני. זה מראה את הפנים האמיתיות של הישראלים. אני נמצא כרגע בגיהנום עלי אדמות, אבל יש לי עוד פרק לסיים בארה"ב".

אתה חושב, שאנחנו בארץ, מבינים מה קורה בארה"ב?

"אני עוקב אחרי החדשות בארץ ורואה מה אתם רואים. אתם לא תופסים בכלל מה קורה פה קמפוס. מה שאני מספר לך זה על קצה המזלג וצריך להכפיל ב-100. כשגרתי בארץ זה היה נראה לי כל כך רחוק. זה קורה כל הזמן וזה דבר לא נתפס. ברקלי היא האוניברסיטה הציבורית מספר 1 בארה"ב ויהודים נמנעים לבוא לכאן בגלל אנטישמיות, וזה לא ייאמן".

האם האנטישמיות היא בכל מקום?

"זה בכל מקום. הלכתי ללוס אנג'לס לבקר חברים, אני הולך בשדרה הראשית של סנטה מוניקה – הפגנה, סאן דייגו – אותו דבר. הלכתי לפורטו ריקו, אי רחוק מכל מקום, ויש שם הפגנות. באתי כתייר וראיתי את זה".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

108 תגובות

 1. ברקלי היא מעוז הצדקנים יפי הנפש האנטישמים. מיותר לומר שאין להם רבע מושג על המציאות כאן.
  המפגינים באוניברסיטת קולומביה וMIT קצת שונים (על פי דברי מכר ניו יורקי). הם לא הסטודנטים הרציניים, שבאמת באים ללמוד ולרכוש השכלה שתפתח דלתות. הם בעיקרו של דבר מטומטמים חמומי מוח שקל להסית אותם במדיה החברתית ויפגינו נגד כל דבר שבאופנה.

 2. אור, אני מאחל לך שתמשיך במה שהתחלת באוניברסיטה, זה דבר מאוד חשוב, ואני מאמין שזה הדרך היחידה להשפיע על דעת הקהל בארה״ב ובעולם בכלל…

 3. אור אתה מלך.
  חבל שבישראל יש יהודים הפוגעים בקרובי החטופים ומורידים לבם בשלטים .

 4. מי שמאמין לא מפחד. אור הוא האור של עם ישראל והאור של הוריו, איזה בחור גאווה, שמור על עצמך ילד והשם ישמור אותך אמן

 5. תותח על.
  יישר כוחך זה היהודי שאנחנו רוצים לראות, יהודי שגאה ביהדותו, בארצו ובמדינתו.
  גאווה חיפאית אמיתית.

 6. אור
  רציתי להגיד לך תודה.
  אתה הישראלי היפה!
  גאוה לאומית ומשפחתית
  יישר כוח !
  רק שמור על עצמך !

 7. אור אתה מלך🤴
  עושה קידוש שמים❣️
  אשרייך על שליחות בכוחות עילאיים ובאצילות נפש. תצליח בכל מאוויי נפשך 🙏 אתה גאוה לעם❣️

 8. תעלה לארץ בזריז לפני שלא יהיה אפשרי אין על מה להלחם בחול חוץ מסיר הבשר

  • זה לא בדיוק קמפוס חשוך. זו אוניברסיטה המושכת אליה גם צדקנים וליברלים בעיני עצמם שימחו נגד כל מה שנראה להם לא צודק בראיית העולם הצרה שלהם.

 9. יישר כח. גאה בך עד מאוד!!!
  מתרגשת מאנשים כמוך שעומדים על שלהם ומגינים על מדינת ישראל, למרות הסיכון שבזה. ושירבו כמוך!!!❤️🙏

 10. ההפגנות יסתיימו עם המלחמה. כשיש מלחמה המיעוט הקולני שמורכב בעיקרו מפליטים ממדינות עולם שלישי ואידיוטים שימושיים מהזרמים הפלסטינים, כל האידיוטים מצטודדים יחד כדי שזה ייראה כמו המון שמייצג אומה שלמה. כמובן שזה לא המצב. כמעט כל ארה"ב פרו ישראלית, פשוט אין להם את הכלים להתמודד עם הערבים. גם שם יתעוררו בסופו של דבר.

 11. ההסברה הישראלית לעולם לא תצליח. אף אחד שם לא רוצה להקשיב, כל הפרופסורים הובאו לאוניברסיטאות קודם כל בגלל שהם תומכים בפלסטינים ,הקטרים משלמים להם הרבה כסף….

 12. אור בני היקר אני גאה בך ובדרך שבחרת לייצג את המדינה בנחישות וללא פחד מול שונאנו ואויבינו .היית שם יהודי ישראלי לוחם לבד מול כל העולם . רק ככה יבינו שבישראל לא מפחדים ואנחנו נלחמים על קיימנו .שמור על עצמך ובהצלחה בכל מעשה ידך.

 13. וואווווו, שאפו ענק לך אור, כשמך כן אתה מפיץ את האור של היהודים ובשמם, כל כך צעיר בגיל וכל כך ענק במעשים.
  הלוואי ויהיו לך עוד כמוך שיצטרפו אלייך. איזה מצווה ענקית, רגשת עד מאוד.

 14. אוהבים אותך מאוד❤️ 🇮🇱👑תצליח בע"ה
  אנחנו ציונים יהודים דתיים שאוהבים את מדינת ישראל ומייחלים ליישב את עזה בע"ה
  כל הכבוד לך על ההסברה יישר כח
  עם ישראל חי וקיים לעולמי עד 🇮🇱
  אין לנו מדינה אחרת

 15. גאווה ישראלית. גיבור ממש כמו הגיבורים שלנו על מדים. נלחם בשנאה עם הנשק הכי חזק בעולם, אהבה, אהבת העם היהודי ומדינתו. השם ישמרך 🙏❤️

 16. חבל מאוד שאתה לבד במערכה , ואין עוד אנשים עם עמוד שדרה ערכי כמוך.
  לדעתי תפרוש כל עוד אתה יכול , בסופו של יום ינסו לחסל אותך ככה זה ערבים , שונאים יהודים בגלל "הבכורה""יעקב ועשיו" , אל תהיה גיבור מת אף אחד לא יזכור אותך , עדיף להשאר חי עם ערכיות ותחבולות.

 17. כאשר למדתי ב LSC בלונדון בשנות ה 60 של המאה שחלפה . פגישה עים סטודנטיים ערביים מכל ארצות ערב השכנות לארצנו ,
  היתה חוייה מענינת …
  כל אחד שאף לדעת על חייו רשמיו של האחר בארצו , לא היתה עוינות , גם לא חברות . כיום העוינות לישראל וליהודים שולטת בכל התבל ומשכך חובתנו להפגין עוצמה כפי שהפגין הסטודנט הישראלי החיפאי האמיץ !!!
  זאת אזרחות ולאומנות אמיתית 👌
  הבוז לאקדמיה בארה"ב שאינה מוקיעה ההפגנות נגד היהודים והישראליים
  הבוז לראשי המוסדות הללו המאשרים בכלל הפגנות פוליטיות כאלה בתחומן ! ההרשאה להפגנות פוליטיטת נובעת מתרגום מוטעה , מעוות שגוי של חופש אקדמי – בעוד שהמניע האמיתי להרשאת ההפגנות הללו נובע מהתרומות כספיות הגדולות המגיעות למוסדות האקדמאיים הללו מארצות ערב המבוססות שמתחזקות בפועל את שכר כל המרצים בכל הפקולטות = אנשי אקדמיה אוכלי חינם מדושני העונג !
  משכך ייטב לכול סטודנט ללמוד בארץ ולהצטיין בחתומו לאחר לימודיו אך ורק כאן בארצנו הטובה 👌🙏🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱 כל המוסדות האקדמאיים בארץ טובים עד מאוד ולכן אין כל יתרון יחסי ללמידה בחו"ל זולת תחמוי למידיה שאינם מתקדמים מספיק בארצנו הטובה .

 18. אני ממש שמחה שיש לנו נציגות כזאת בארה"ב. אתה אמיץ ובעל ערכים. תמשיך כך. כל הכבוד לך!!!

 19. צריך לעשות סדר באוניברסיטת חיפה לסלק את הערבים לסכנין ילמדו שם פה מדינה יהודית מי לא טוב לא יום טוב

 20. וואוו, אור אתה מרגש ומחזק!! כל הכבוד!! צריכים הרבה כמוך. תודה רבה מכולנו פה בארץ

 21. אור שאפו.
  אתה מהווה דוגמא והלוואי וירבו כמוך.
  על זה נאמר מלח הארץ.
  אלקה

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...