פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייאקים, נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

18,721 עולים חדשים בחיפה יוכלו להצביע לראשונה בבחירות המוניציפליות


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

חיפה מדורגת בין עשרת הערים המובילות בריכוז העולים המצביעים לראשונה ונמצאת במקום השלישי עם 18,721 בעלי זכות בחירה משרד העלייה והקליטה מנגיש לעולים מידע אודות אופן ההצבעה באמצעות תרגום סרטונים של משרד הפנים והפצתם לעולים במגוון שפות וזאת בכדי לסייע ולעודד אותם להצביע.

משרד העלייה והקליטה מפרסם את נתוני התפלגות עולים בעלי זכות בחירה, שעלו לישראל מאז אוקטובר 2018 – יום הבחירות המוניציפליות האחרונות. סה"כ זכאים להצביע 174,075 עולים חדשים, מעל גיל 17 המתגוררים ברחבי הארץ.

אביחי כהנא, מנכ"ל משרד העלייה והקליטה:

מדובר בנתונים מרשימים המצביעים על עלייה חדשה במספר העולים בשנים האחרונות, כולל מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל. זה מרגש במיוחד כאשר מדובר גם בעולים שהגיעו ממדינות שאינן דמוקרטיות ולראשונה ממשים זכות דמוקרטית של הצבעה והשפעה. עבורם זהו יום חג ואני מעודד את כולם לצאת מהבית, להצביע ולהשפיע. בכדי לסייע לעולים לעשות זאת משרד העלייה והקליטה מנגיש לעולים מידע אודות אופן ההצבעה באמצעות תרגום סרטונים של משרד הפנים והפצתם לעולים במגוון שפות וזאת בכדי לסייע ולעודד אותם להצביע.

בוחרים לראשונה בבחירות המקומיות

פורטיינסקי איגור ואינה, זוג מבאר שבע שעלה ממוסקבה במהלך 2022 בחרו בעבר פעם אחת
בבחירות הכלליות וכעת בוחרים לראשונה במקומיות, מתרגש מהאפשרות של בחירה חופשית ודמוקרטית בישראל.

"רק לפני מספר ימים טיילנו בפארק כשלפתע נתקלנו במספר פעילים שניסו לשכנע אותנו להצביע למועמד שלהם, זו חוויה מרעננת – אנחנו מרגישים שיש גיוון ומידע זמין בכל מקום. אנו רואים בבחירות בישראל כהזדמנות אמיתית להשפיע ולשנות, יש חלק שתלוי בנו".

עוד הוסיפו ואמרו כי לאור המלחמה והבחירות הקרבות, הם מרגישים ישראלים לכל דבר ועניין. "אנחנו מרגישים שלמרות חילוקי הדעות שיכולים לבוא לידי ביטוי, מתקיים פה חופש בחירה וביטוי אמיתי שמאפשר לנו למרות החילוקים להישאר מאוחדים בזמנים לא פשוטים כמו אלו".

פטשניקוב רומן ואלה עלו במרץ 2022 מאוקראינה לאופקים. הם חשבו מראש למי יצביעו והם כבר נעולים על הבחירה שלהם והם באמת מרגישים שהם יכולים להצביע ולהשפיע. הזוג מספר על כך שהם עלו לארץ בצל המלחמה שהתפרצה באוקראינה, וכעבור שנה וחצי פרצה מלחמת "חרבות ברזל" בישראל.

המחשבות והתחושות הראשוניות שהתלוו עם פרוץ המלחמה היו פחד וחרדה נוראיים

"פחדנו נורא, אך הפחד התפוגג והתגברנו על כל המכשולים נורא מהר בזכות הסיוע של משרד העלייה והקליטה, יחידת הקליטה העירונית ועיריית אופקים". בהקשר לכך, הזוג הוסיף כי "אנו מרגישים שלאור המלחמה, הבחירות יותר חשובות וקריטיות, האחריות שלנו בפעם זו גדולה אף יותר. גם בגלל המלחמה, ובין היתר גם בגלל הבחירות שמתקרבות, אנו מרגישים חלק מהחברה הישראלית. אנחנו יכולים להגיד באופן חד משמעי שזאת הארץ שלנו".

דואק מטיאס עלה מבואנוס איירס שבארגנטינה בינואר 2022 והשתקע בחריש יחד עם אשתו, אנדראה וילדיו. הוא מספר שהבחירות שונות מאשר אלו שבארגנטינה. "זה מוזר אבל בקטע טוב ומעניין. בארגנטינה אתה תכיר את המועמדים רק דרך הטלוויזיה, פה אני יכול לפגוש מועמדים ברחוב, בבית הכנסת וחלק מילדיהם לומדים עם ילדיי – אתה מרגיש מחובר".

דואק הוסיף כי הוא מרגיש שיש לו יכולת להשפיע דרך ההצבעה שלו. "יש משמעות לבחירה שלי ולפתק שאני שם בקלפי". מטיאס מרגיש כי עבר קורס מזורז בישראליות וכי הוא חלק מהחברה הישראלית באופן מוחלט, בייחוד בימים אלה, עם המלחמה המתמשכת והבחירות הקרבות והבאות שמחברות אותו אף יותר לחוויה הישראלית.

מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

 1. למה?
  צריך להקשיח את החוקים!.
  צריך להיות חוק שאומר שבן אדם צריך להיות בעל אזרחות, תושב קבע של לפחות 5 שנים בשביל להצביע בכל רשות, גם לממשלה..
  למה בן אדם שלא גר פה בקביעות וסביר מאוד שגם יעזוב בהיזדמנות הראשונה יצביע לטובת הציבור?
  תנו גם לתושבי עזה זכות בחירה.. למה לא?
  עצוב שזה ככה!!!.

 2. איך ראש עיר אחרי מלחמת לבנון השנייה היה יכול 12 שנה לא לבנות בחיפה מקלט ציבורי אחד?!
  ולבזבז תקציבים למיגון על שתילת פרחים ושלטי תעמולה?!
  100 אלף איש בחיפה ללא מקלטים, והוא רוצה לחזור לתפקיד.
  האם חיפאים מזוכיסטים?!

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...