אוזי זולטק ילידת קרית אתא – זמרת מבטן ומלידה

אין בושה במכשירי שמיעה וזה הדבר הכי טוב שיכלתי לעשות לעצמי זה רק גרם לי לפרוח ולהרגיש יותר בטוחה בעצמי זה משדר המון עוצמה וזה מאוד סקסי לשמוע מאשר להגיד "מה" כל הזמן.

אוזי זולטק ילידת קרית אתא, זמרת מבטן ומלידה. זולטק נולדה בבית חולים כרמל חיפה תחת השם אושרת זולטק (סקופ של המערכת!) אוזי זה השם במה שלה ולטענתה רק אמא קוראת לה בשם הלידה, טוב, אולי גם כמה חברי ילדות.

01_אוזי.JPG

עוד שהייתה קטנה זזה בעריסה והרופאים לא ידעו מה יש לה. התשובה להורים היא עוד תהיה על במות, היה לה קצב פנימי שהיה קשה להתעלם ממנו.
אוזי סללה את דרכה המוזיקלית דרך להקות ייצוגיות של קרית אתא ועד ללהקה הייצוגית של חיפה נויה ותרמה לה כמעט 3 שנים עד התגייסותה לצבא וכששוחררה המשיכה, לעשות חיל ותרמה רבות לעיר חיפה בכל טקס אפשרי על כל במה אפשרית.

את האהבה למוזיקה גילתה עוד בגיל 6 מוזיקה ומשחק היה הפאשן האמתי שלה, תמיד עשתה הצגות לשכנים ואף שילמו לה כסף (ככה זה היה כנראה בשנות השמונים היפות)
מאז ומתמיד אוזי סבלה מבעיות אוזניים כרוניות דלקות חריפות אשר בסופו של דבר קרעו לה את עור התוף בשני האוזניים מה שגרר 3 ניתוחים של השתלות עור תוף ועוד.
מאז הניתוחים שמיעתה של אוזי הדרדרה קשות כל ניתוח יותר ויותר. עד שאוזי נכנסה לתוך עולם של שקט ואי וודאות על אף היותה זמרת .
במהלך השנים בהם אוזי לא השתמשה במכשירי שמיעה פיתחה יכולת שמיעה גבוהה מאוד אשר קלטה זיופים ולו הקטנים ביותר.
האוזן שלה הפכה להיות סלקטיבית דיבור של אנשים לא שמעה וזיופים כן, הזמרת שלנו מעולם לא זייפה ולא רק שלא זייפה גם תמיד הייתה מכונת הקולות המהלכת שעתה יותר מ 10 קולות של בנות ששכחו את התפקידים שלהן. אוזי פשוט זכרה את התפקידים .
ההסתגלות שלה בעולם שומע היה עם תשובות של מה או תשובות שלא לעניין לשאלות ששאלו אותה.
לאוזי זה לא הפריע …
אנשים חשבו שהיא מטומטמת קשת קליטה אסטרונאטית ועדיין זה לא הפריע לה ..

מתי זה כן הפריע ?


כשהלכה לאודישנים של תוכנית ריאלטי למוזיקה והשופטים עשו ממנה צחוק בשל היותה לא שומעת !
לא קראו את הבריף הקצר שבו אוזי ביקשה לסדר את האולפן בצורה שתהיה קרובה לפסנתר ולשופטים.
אוזי קוראת שפתיים מאז שהדרדרה שמיעתה ועד היום ולא היה ביכולה לקרוא את השפתיים של השופטים שכן היו מאוד רחוקים ממנה אלפי שנות אור ומצאה את עצמה בסיטואציה מביכה שבה היא מרגישה חלשה ולא טובה במקום שהיא הכי טובה בו וזה לשיר.
אחרי כל החויות הלא פשוטות האלה, פנתה להרכבת מכשירי שמיעה והעולם נהיה מהמם !
אוזי שמעה דברים שמעולם לא שמעה, ציוץ ציפורים, רוח, כל דבר. חיתוך דיבור של האנשים הקרובים אליה, צבע קול גוון. דברים שלא שמה לב אליהם בחיים ולא יכלה עצם היותה כבדת שמיעה.
כיום אוזי משתמשת במכשירי שמיעה בעיקר בחזרות והכי חשוב על הבמה וכשהיא רוצה היא פשוט סוגרת את העולם ונהנית מכל רגע.

אוזי, מסר למי שקוראי חי פה?


אין בושה במכשירי שמיעה וזה הדבר הכי טוב שיכלתי לעשות לעצמי זה רק גרם לי לפרוח ולהרגיש יותר בטוחה בעצמי זה משדר המון עוצמה וזה מאוד סקסי לשמוע מאשר להגיד מה כל הזמן :)

חוזרת למוסיקה


בגיל 24 הקימה אוזי הרכב רוק שהופיע בחיפה והקריות הקליטה אלבום בחיפה שגנזה שהגיח לעולם כתוצאה מאהב הנכזבת. שזו בדרך הכלל הסיבה להוצאת אלבום .
בגיל 26 אוזי החלה לעשות שיעורי פיתוח קול עם ריקי גל (לפני מכשירי השמיעה) 4 שיעורים וריקי פתחה לה סכר של עוצמה בקול ותיבת תהודה שנשמעת למרחקים כך אומרים.
ריקי אמרה לה לכי ללמוד ברימון את מאוד מוכשרת .
אוזי הלכה ללמוד ברימון התקבלה לדרג 4 שזה אחד לפני הכי גבוה וקיבלה פיתוח שמיעה גבוה.
זה הצחיק אותה מאוד כי היא בכלל לא שומעת אז מה פיתוח שמיעה גבוהה מה ?
אוזי התקשתה מאוד והבניה שהיא מבזבזת את זמנה היקר בבית הספר שלא תרם לה כזמרת וכך חזרה לתל אביב מרמת השרון בו נמצא בית הספר רימון .
הקימה הרכב רוק חדש והחלה לאסוף חומרים לאלבום שיצא לאור "אקדח טעון" אלבום זה ראה אור אחרי 5 או 6 שנים מאז עשייתו , זה אלבום שנכתב הרבה זמן והוא מאוד טעון .

מאז צברה הופעות ברחבי הארץ עשתה שת"פ עם סי הימן ואמיר דדון .

אוזי.JPG

רוק וריאלטי ?


את טבילת האש הראשונה בריאלטי עשתה בתכנית שנקראת "הארון" תכנית שמספרת על 3 בנות שמחליפים להם את הארון. ההפקה אהבה את סטייל הלבוש של אוזי ואת הפרסונה וכמובן את המוזיקה.
אוזי הסכימה להיחשף בתנאי שיחשפו את המוזיקה שלה וכך היה ! לאחר התכנית פנתה הפקה אחרת לאוזי לעשות דוקו ריאלטי שאוזי תספר על עולם המוזיקה כבדות שמיעה וכו… משם זה התגלגל לגיא פינס בפסטיבל הגותי הראשון בישראל ומגיא פינס זה התגלגל ל"מה שקורה באילת vip", בצורה טבעית היא יותר התחברה לתירס סקסואל שהם די מחוברים מבחינת הז'אנרים וקצת פחות לאביבית בר זוהר, שלא הצליחה להגיד אפילו את שמה כמו שצריך.

אילת ריאלטי VS רוק


כן שני עולמות שונים ומנוגדים אני פשוט רציתי להפוך את השחור ולבן לאפור זה לא חייב להיות שני צבעים מנוגדים, הריאליטי היווה מקפצה למי שאני ומה שאני אם כי הייתה שם עריכה מגמתית מטורפת שלא נתנה לי דרור להתבטא רק ניסו להכניס אותי במשבצת הגותית הלא מתקשרת וכלום לא אכפת לה.
אבל ניסנו לעשות מהפך קצת בערוץ 24 וזו הייתה המטרה. פחות ים תיכוני יותר רוק התירסים פישי הגדול ואני ניסינו לחולל שינוי. לא צלח לנו עם ישראל אוהב ים תיכון.
לא רצינו חלילה לדבר סרה על הים תיכון פשוט רצינו לשהביא לנ' משווה.

אז אפשר לומר "אוזי-כבוד חיפאי"?


בהתחלה פירטתי את כל תרומתי משחר ילדותי לחיפה ולקריות וכן היום לצערי אינני קוטפת את הפירות שאני מאוד רוצה לקצור. פניתי לגורמים באליטה של הבאת הבידור והתכנים לחיפה.
הם די נעלמו לי אני מאוד מקווה שאולי יגיעו להופעות שלי ויבינו מה הם מפספסים? אני מאוד אשמח ומאוד רוצה להיות על הבמות הגדולות בחיפה במסגרת הופעות הצו בחוץ ביום עצמאות וכו.
אני עקבית ואני עוד אגיע לזה.
פונה בפניה נרגשת אליכם האליטה, תרמתי לחיפה רבות אני מאוד אשמח לפרגון מצידכם.

ספרי על שילוב מוסיקלי משוגע ?


" הוצאתי שיר עם "הצל" חייבת לציין שאני לא תומכת או מתחברת בדיעות הפוליטיות שלו יהיו אשר יהיו בעיניי זה מאוד ברברי וזו לא הדרך.
כששיתפתי אתו פעולה חשבנו על גימיק בסגנון הבנסנס של רוק פוגש ראפ יצא אחלה שיר : מוזמנים להקשיב "מה שאתה התחלת" ביוטיוב אוזי זולטק"

על מה לא תהיי מוכנה לוותר?


על הפרסונה שלי, על האני העצמי שלי בשביל שום תוכנית ריאלטי בשביל שום שיר מטורף שיתנגן במועדונים. רוצה לשמר ולשמור את האומנות שלי ואת ה say שלי תמיד.
גם אם זה אומר לעבוד קשה עד שאגיע לנחלה שלי .
אם הצלחתי לסקרן אתכם אפילו קצת,במיוחד אם אתם "לא שוחים בחומר"והמוזיקה שלי היא לא המשיכה הראשונית,אשמח להפתיע אתכם במופע הקרוב שלי במועדון ההופעות "וונדרבר"לערב מלא ברוק ישראלי משובח ואנרגטי שייזכר פה לעוד הרבה זמן.
פסטיבל להקות בסלע!
עם:
רום יטיב והמצ'טונים: שלישיית רוק אלטרנטיב חדשה ומרתקת במופע מרענן ומטריף חושים,
סינדרום: Fאנק ורוק בועט שלא תוכלו שלא להידבק בו! וכמובן -אני עם הלהקה,ביום שבת
18.3.17
וונדרבר, חטיבת גולני 18 חיפה
פתיחת דלתות:19:00
תחילת מופע: 19:30

מחיר במוקדמות:30
מחיר בקופה: 40

מסר לקוראי חי פה?


1. אין כזה דבר מגבלות יש כזה דבר אנשים מוגבלים שלא יודעים לקבל להכיל ולהקשיב שיעשו הם בעצמם בדק בית למה הם לא מוכנים לקבל את השונה מהם. קחו את השונות / מוזרות וכל דבר אחר ותתעלו את זה למשהו טוב למשהו מחזק.

2. צאו מהבית להופעות רוצים רוק קנרול ישראלי איכותי אחרי היהודים זה לא קרה ז"א סוג של נתקענו בשנות ה 90 עם הלהקות המדהימות שיש לנו.

כל מה שנשאר לכם זה להצביע ברגליים משמע תבואווווווווווווו :)

לא ניתן להגיב