ליסה בסטוני מחיפה מגלמת את לובנא בסדרת הטלוויזיה החדשה "מדרסה"

(חי פה) – ליסה בסטוני בת ה-25 מחיפה, מגלמת את דמות "לובנא" בסדרה החדשה "מדרסה" שתשודר החל מיום ראשון 1/1/23. "מדרסה" היא הסדרה הראשונה בה עורך תאגיד השידור "כאן" בשיתוף פעולה בין שני ערוצים – "כאן חינוכית" ו"מכאן 33".


ליסה, שחקנית צעירה ומבטיחה משחקת בסדרה החדשה – דרמה קומית על בית ספר דו לשוני יהודי-ערבי, העוסקת באתגרים ובדילמות איתם מתמודדים התלמידים, צוות המורים וההורים.
על כתיבת הסדרה אחראי סייד קשוע, ביים אותה גורי אלפי.

ליסה נולדה לפני 25 למשפחת בסטוני, לאמא אימאן ולאבא חסאן (עו"ד) ולה שתי אחיות גדולות ממנה, סמר ולונה. היא גדלה במשפחה מוסלמית ליברלית, שדוגלת באהבה ובחיים משותפים וכיום מתגוררת בשכונת דניה. עד חטיבת הביניים ליסה התחנכה במסגרת החינוך הערבי בבית הספר נזירות הכרמלית ועברה להמשך לימודים במסגרת החינוך היהודי בחטיבת הביניים ותיכון אליאנס היא חלמה ללמוד משחק באחד מבתי הספר הטובים, חלום שאכן התממש.

ליסה בסטוני (צילום: עמית נעים)

נסעה להגשים את החלום

בסטוני נסעה לארצות הברית ולמדה בבית ספר למשחק בלוס אנג'לס סטלה אדלר (STELLA ADLER ACADEMY OF ACTING) במשך שלוש שנים, ולמזלה הספיקה לסיים את לימודיה עם פרוץ הקורונה, וחזרה לארץ. את האודישן שהביא לה לאת ההזדמנות לממש את חלומה וליישם את מה שלמדה בסדרה "מדרסה", קיבלה דרך הסוכנת שלה, אירית מילר.

"בוער בבטן"

על הבחירה ללמוד משחק בלוס אנג'לס, היא מספרת: "כשהתחלתי לבדוק בתי ספר למשחק, מתוך סקרנות הגעתי גם ל- ביה"ס למשחק של סטלה אדלר, שם נתקלתי במשפט של אדלר: "אם את רוצה להיות שחקנית אמיתית זה צריך לבוא מהמעיים ולבעור בבטן כל כך חזק עד שלא תוכלי לדמיין את עצמך לא עושה את זה". זה עשה לי את זה, כי זה בדיוק מה שהרגשתי. הבית ספר הזה היווה עבורי בית והצלחתי ללמוד בו בזכות התמיכה של ההורים שלי".

רגישות

על הדמות של לובנא, אותה היא מגלמת בסדרה, אומרת ליסה: "בשבילי זה היה אתגר. רציתי אותה מההתחלה ורציתי לגשת אליה בכבוד הראוי לה וכי סייד קשוע כתב אותה. אני חושבת שלמדתי ממנה על אומץ, להיות אמיתית, להיות חזקה ורגישה. למרות שברגישות מאוד הזדהיתי איתה, כי אני בן אדם מאוד רגיש".

ליסה מספרת כי אומנם היא ולובנא שונות זו מזו, אבל כשחקנית היא מאוד נשאבת לדמויות שמאתגרות אותה והדמות של לובנא בהחלט נתנה לה פרספקטיבה אחרת. "בכל דמות שמשחקים מוצאים קווי הזדהות", היא אומרת.

"רלוונטית ואמיתית"

"הסדרה חשובה ומעניינת, אומרת בסטוני "היא רלוונטית לחברה שלנו ויש בה המון אמת. אני מקווה שנצליח להגיע לכמה שיותר קהל, למרות שקהל היעד הוא בני נוער, אבל בהחלט מדובר בסדרה שניתן ללמוד ממנה הרבה והיא מתאימה לכל המשפחה. לדעתי היא תיחשף לקהל רחב כי היא תשודר בשלושה ערוצים: כאן, כאן חינוכית ומכאן".

ליסה עם הקולגות ב"מדרסה" (צילום: ואלרי חמאתי)

לגדול בסביבה מעורבת זו מתנה מאוד גדולה

"זו סדרה מיוחדת ושונה בנוף של הטלוויזיה, שכן זו הפעם ראשונה שהשפות העברית והערבית מדוברות כמעט 50/50, והלוואי והיא תגרום לקהל ללמוד את השפה האחרת ולחבר בין כולם".

ליסה נולדה למשפחה ערבית מוסלמית, וגדלה בשכונה יהודית בחיפה, תוך שהתחנכה בשתי מערכות חינוך – יהודית וערבית. למעשה חיה בסטוני את החיים המשותפים – המעורבים, ועל כך היא אומרת שקיבלה מתנה מאוד גדולה.

"גדלתי בסביבה מעורבת ובזכות זה אני אדם מאוד פתוח, מכיל, מבין ואוהב ואני מבינה שגם כשהמצב מורכב הוא אפשרי. זה הוריד ממני את השיפוטיות ואני יכולה לספוג מכולם. זה יכול לאתגר, אבל זה כיף גדול".

ליסה עם הקולגות (צילום: פיראס מענה)

שייכות וזהות

לשאלה אם היה שלב כלשהו בו הרגישה משבר בנוגע לזהותה, היא מספרת בכנות שבגיל ההתבגרות חוותה משבר זהות, אבל למזלה הבית שבו גדלה סיפק לה תמיד ביטחון ובסיס ממנו ידעה מי היא ומאיפה היא באה ותמיד קיבלה תמיכה, אהבה והכלה. "המעבר מחינוך יהודי לחינוך ערבי, דרש השתלבות שלא היתה תמיד פשוטה, אבל ללא ספק זה עיצב לי אישיות חזקה, מכילה, אוהבת וחומלת", היא אומרת.

גם בתקופות מתוחות המקום מהווה בית לכולם

מי שמכיר את משפחת בסטוני, מכיר את פלאפל אוריון שבבעלותם. שאלנו את ליסה האם בתקופות מתוחות הדבר מורגש בעסק המשפחתי או בקשרים החברתיים שסביבה. "העסק תמיד הווה בית לכולם, אף פעם לא הרגשנו חוסר פירגון", היא אומרת, "וכך גם עם החברות והחברים. למזלי יש לי את המשפחה שלי והחברות הכי טובות שלי מבית הספר, ואנחנו תומכות אחת בשנייה ומבינות אחת את השנייה".

מאחורי הקלעים -"מדרסה" (אלבום פרטי)

חיפה העיר הכי מדהימה בעולם

ליסה אומרת שבחיפה יש דו קיום אמיתי ולדעתה היא העיר הכי מדהימה בעולם. "יש פה דו קיום אמיתי ויפיפה", היא אומרת. היא מאחלת לעצמה ולכולם שנה אזרחית טובה, מלאה בדברים טובים. "שנהיה עדינים זה לזה ושנהיה בריאים. שכל אחד יגשים את מה שהוא רוצה וירוץ אחרי החלומות שלו", היא מסכמת.


הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. שלומית אמר/ה

  הכתבה הזאת מעניינת, כמו רבו. אחרות המתפרסמות כאן. מה שבאופן אישי מפריע לי מאוד הוא שנראה שאתם לא טורחים להגיה את הכתבות כראוי, והן מלאות שגיאות לשוניות, וחבל.

 2. מיכליס אמר/ה

  בהצלחה!

 3. שלומית אמר/ה

  כמו רבות…

 4. עמנואל אמר/ה

  בהצלחה ליסה!

 5. יצחק מטרני אמר/ה

  אני מחכה בצפייה לסדרה החדשה של סייד קשוע.מדרסה.
  נהניתי בסדרתו הקודמת,עבודה ערבית.

 6. עוזי אברהם אמר/ה

  כל הכבוד לליסה ולכל בני משפחתה הכה מיוחדת שתמיד חיבבתי מתוך היכרות אישית עם אבא ואחיו חסן בוסטוני ז"ל שהיה שחקן כדורגל כה מוכשר ומצליח בקבוצת הכדרוגל של מכבי חיפה, שם התחברה חברותנו.
  הלוואי וכך שתרבנה השמחות והקשר הנהדר שמחבר אותנו ביחד כאזרחי העיר חיפה, קשר שממנו ניתן ללמוד רבות ושכה מוסיף לחיים של שלווה אמיתית וללא שנאת חינם.
  למשפחת בוסטוני היקרה, אני מאחל לכם שנה אזרחית מקסימה, עם בריאות, הנאה ונחת מכל הסובבים אותכם.
  ממני
  עוזי אברהם

 7. רפי רפאל - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  כל הכבוד לך ליסה בסטוני מחיפה בוקר טוב

 8. ואללה גם אני הכרתי אישית את חסן בסתוני, אמר/ה

  אפילו עבדתי בשבילו כמה שנים,
  ודעתי שונה מאד מדעתך. קטע.

 9. מכבי אלופה אמר/ה

  גם השחקן החמוד והמדהים , דניאל רוטמן, שמגלם את איתמר בסדרה הוא חיפאי לתפארת

הגיבו כאן לכתבה