לא קלה היא, לא קלה דרכנו

מכבי הנטר חיפה מפסידה למכבי "FOX" ת"א בבית, 83:81

DSC_5775.JPG

מכבי הנטר חיפה עוברת עונה קשה מאוד, הן מבחינת הסגל הקצר וביצועיו עד כה, והן בשל הפציעות הרבות המשביתות שחקנים חיוניים. פיימוס אמנם חזר אל הפרקט, אך קופרברג ודיברתולומיאו עדיין לא כשירים לשחק ואם אלו לא חדשות מטרידות מספיק, בשישי האחרון נפצע במהלך אימון גם פרז, מי שאמור להיות מוביל הכדור של הקבוצה.

DSC_5741.JPG

תקווה ואכזבה

לאחר ההפסד הצורב בירושלים, ניצב רחימי מול הרכב חסר וייחל לנס. תפילותיו כמעט והתגשמו, כי לאורך ערב סוער ומורט עצבים וכמעט במשך 40 דקות, היה נדמה שהניצחון בידיים של הירוקים. על אף נתוני פתיחה שכמעט לא משאירים להם סיכוי, סיפקו החיפאים תצוגה מפוארת של כדורסל.
בלט טוני מיטשל, שהתפוצץ על הפרקט בערב היסטורי, הטוב ביותר שלו עד כה בליגה. ובכל זאת, גם הנחישות ורוח הלחימה, העידוד הביתי האינטנסיבי וההתנהלות השקולה, לא הספיקו והערב הסתיים בניצחון דחוק לטובת הצהובים.
לא ניתן היה להסתיר את האכזבה על פני הירוקים, אך במקביל, גאווה אדירה הציפה את הלב מול החבורה הקשוחה בירוק, שנתנה את כל מה שיש לה על הפרקט. עמית שמחון רשם עוד ערב מצוין והקפטן עוז בלייזר הפגין אתלטיות במאני טיים וקלע כמה סלים גדולים.

DSC_5794.JPG

מהלך המשחק

חיפה עלתה עם מנדז-ולדז, שמחון, וורקמן, בלייזר ומיצ'ל, שפתח טוב עם 4 נקודות, אבל צירבס החזיר עם שני סלים משלו ויחד עם קליעה של ווימס ואחת של פניני, הצהובים עלו ליתרון 6:8, 3 דקות לתוך הרבע הראשון. וורקמן השווה מאסיסט יפה של מנדז ולדז, אבל לנדסברג צלף שתי שלשות ויחד עם נקודות של אלכסנדר, עלו האורחים ל-11:16. ממול, שמחון וגרייבס השוו ושתי נקודות של פיימוס ששב לאחר פציעה קבעו יתרון לירוקים בסוף הרבע הראשון – 19:21.
שמחון וגרייבס פתחו את הרבע השני עם חמש נקודות, צירבס קלע שתיים מנגד ושעון התוצאה עמד על 21:26, שמונה דקות למחצית. ראד, שלהט בצד הצהוב לאורך כל הערב, דאג לצמצם את הפער בשלשה ו-וורקמן הגדיל אותו שוב בקליעה ל-2.

מאמן הצהובים, רמי הדר, בהופעה ראשונה ברוממה כאורח מול האקסית, קרא לפסק זמן והחליף את צירבס ולנדסברג. זה לא הועיל, כי מיד עם החזרה לפרקט, החטיאו אוחיון מה-3 ואלכסנדר מה-2, גרייבס השתלט על הריבאונד וסיים את המהלך עם שלשה אדירה. המומנטום הירוק המשיך עם החטאת שלשה של ראד וארבע וחצי דקות לסיום הרבע, עמד ההפרש על 10 נקודות לטובת החיפאים, הודות לנקודות של מיטשל בצבע וזריקה נוספת מהקו, אחרי עבירה שביצע עליו אלכסנדר. התל אביבים התעשתו וכבר הצליחו לצמצם ל- 29:34, אבל שלשה של מנדז ולדז קבעה 29:37, 3 דקות למחצית. שתיים של ראד, החטאה של פיימוס ושלשה של סילי, נגסו שוב ביתרון של מכבי חיפה והפעם, היה זה רחימי שדרש פסק זמן. הדקות הבאות התאפיינו ברצף של החלטות שגויות, החטאות, עבירות ואיבודי כדור ושני הצדדים מצאו את עצמם בשוויון 41:41, 30 שניו לסיום הרבע. רחימי ביקש פסק זמן נוסף ושתי נקודות של מיטשל סגרו את המחצית בתוצאה 41:43 לירוקים.

DSC_6027.JPG

מיצ'ל פתח את הרבע השלישי בעוד דאנק גדול. גאודלוק השיב בשלשה ונקודות של ווימס ופניני העלו את הצהובים ל-46:48. שמחון קלע שתי נקודות וסל מהקו, לאחר עבירה של פניני ומכבי תל אביב פספסה עוד שתי הזדמנויות שאפשרו לשמחון לחטוף ריבאונד ולתרום עוד שתי נקודות. חמש דקות לסיום הרבע השלישי, השווה גאודלוק עם שלשה- 51:51. מנדז ולדז השיב את היתרון לחיפאים עם שתי נקודות ועבירה של מקל שלחה את שמחון לעוד נקודה מהקו. גאודלוק קלע 2 נוספות? אין בעיה! מיטשל ענה בשלשה, אך סיים עם עבירה מיותרת ששלחה את מקל לשתי זריקות מהקו. 3 דקות לסיום הרבע השלישי, צלף גרייבס שלשה נוספת והעלה את הירוקים ל- 55:60.

מכאן ועד לסיום הרבע, החטיאו הירוקים 7 (!) זריקות: גרייבס ארבע (שלוש ל-2 ושלשה אחת), שמחון 2 (אחת ל-2 ושלשה אחת) ומנדז ולדז (שלשה אחת). הצהובים ניצלו את איבוד הריכוז של מכבי חיפה וסגרו את הרבע השלישי ביתרון 63:60.

DSC_6067.JPG

רבע אחרון

הרבע האחרון נפתח עם 2 של מיטשל וממול, 2 של ראד מהעונשין (אחרי עבירה לחובתו של גרייבס). שמחון הוסיף שלשה ודקה לתוך הרבע עמדה התוצאה על שיוויון 65:65. האורחים המשיכו עם שלשה של גאודלוק, שנענתה בשלשה של בלייזר. ראד הוסיף 2 וביצע עבירה על מיטשל שתרמה נקודה אחת לחיפה. 3 החטאות מה-2 של פניני ומקל וריבאונד של מיטשל, אפשרו לחיפה להשיב את היתרון כשבלייזר קלע שתי נקודות ועוד אחת מהעונשין בשל עבירה של צירבס. ווימס השווה עם שתי נקודות צהובות 72:72. מיטשל הוסיף 2 עם דאנק ענק, אבל ראד העלה את האורחים ליתרון של נקודה, אחרי שלשה נוספת. מיצ'ל החזיר בהטבעה נוספת, 75:76, שלוש דקות לסיום המשחק. המתח לא עצר לשניה והקרב העלה הילוך כשראד השווה עם אחת מהקו, מיצ'ל מסר אסיסט לבלייזר שהניב שתי נקודות למכבי חיפה, ווימס הגיב מיד והשיב את היתרון לצהובים אחרי שלשת קלאץ', אבל עבירה שביצע מיד לאחר מכן, איפשרה לבלייזר לקלוע מהעונשין 2 נוספות ולהפוך שוב את התוצאה, דקה וארבעים שניות לסיום המשחק: 79:80. רמי הדר הזעיק פסק זמן, אחריו הטביע אלכסנדר והוסיף לאורחים שתי נקודות. עבירה של מקל העמידה את מנדז – ולדז על הקו, 01:21 לסיום, לשתי זריקות עונשין, מהן הצליח לקלוע רק אחת ולהשוות: 81:81.
דקה לסיום, ווימס קלע 2 והחטאה של שמחון הורידה את הירוקים לפסק זמן. 40 שניות נותרו, בלייזר פספס מה- 3 ועבירה של שמחון שלחה את אלכסנדר לשתי זריקות עונשין. אנחת רווחה נשמעה בהיכל כשאלכסנדר החטיא את שתיהן, אבל כדור של גרייבס ל-3 מצא עצמו בחוץ והמשחק הסתיים עם 81:83 לאורחים.

קלעו למכבי "Hunter" חיפה:

מיטשל 28 (11-14 מהשדה, 4-7 מהקו, 15 ריבאונדים, 5 אסיסטים), שמחון 17 (3-7 לשלוש, 7 ריבאונדים, 5 איבודים), בלייזר 12 (4 אסיסטים), גרייבס 10 (3-10 מהשדה, 6 ריבאונדים), מנדז-ולדז 8 (3-10 מהשדה, 4 אסיסטים), וורקמן 4, פיימוס 2.

קלעו למכבי "FOX" ת"א:

ראד 21 (7-14 מהשדה, 5-7 מהקו), לנדסברג 13, ווימס (4-6 לשתיים, 1-4 לשלוש, 4 אסיסטים) וגאודלוק (3-5 לשלוש, 1-5 לשתיים) 11 כ"א, צירבס 8 (4-11 מהשדה), מקל 6 (4 אסיסטים), סילי 5, פניני ואלכסנדר (6 ריבאונדים) 4 כ"א.

תמונות נוספות מהמשחק

לא ניתן להגיב