המלצות מד״א לרכיבה בטוחה ביום הכיפורים

(עומרי שפר פעיל בתנועת ״חיפה והקריות בשביל אופניים״)

09_רוכבי_אופניים_ביום_כיפור_-_הכרמל_הצרפתי_-_חיפה_2014.JPG

רוכבי אופניים ביום כיפור – הכרמל הצרפתי – חיפה
(צילום: ירון כרמי – חי פה)

יום כיפור מהווה הזדמנות עבור רבים לרכוב על אופניים ברחובות השוממים לרוב עקב החג. אנו מצרפים את המלצות מד״א (מגן דוד אדום – Magen David Adom) לחג, לעיונכם. נא לרכוב באחריות.

יום כיפור מהווה עבור רבים הזדמנות לנסות ולכפר על עוולות השנה האחרונה.
אנו נחשוב ביום זה, בין היתר, על כל הפעמים שהתנהגנו שלא כיאות בדרכים כלפי האחר, בשאיפה כי בשנה הבאה ניתן יותר כבוד ובתוך כך – בטיחות.
גמר חתימה טובה וצום קל – מעמרי, לירן, ופעילי חיפה והקריות בשביל אופניים.

ילדי ישראל בכבישים


יום כיפור, היום בו כבישי היישובים והערים והכבישים הבין-עירוניים מתמלאים בהולכי רגל, רוכבי האופניים רגילים וחשמליים, סקייטבורד, רולר-בליידס וקורקינט, הוא יום בו קיימת סכנה גדולה לילדים אשר עלולים להיפגע כתוצאה מחוסר זהירות. מדי שנה, צוותי מד"א מטפלים במהלך יום הכיפורים בכ- 200 ילדים בממוצע, שנפגעים בתאונות הנגרמות תוך כדי רכיבה על אופניים והחלקה על גלגיליות, סקטבורד ורולר-בליידס. נתון זה גבוה פי חמישה מהממוצע של יום רגיל בשנה.

המלצות מד"א לבטיחות ילדים לרכיבה בטוחה:


בכדי להימנע מפגיעות, יש להקפיד על חבישת קסדה, מגיני בירכיים ומגיני מרפקים בכל רכיבה על אופניים, סקטבורד, רולר-בליידס וקורקינט.

יש להימנע מרכיבה בלילה. אם בכל-זאת רוכבים בלילה,יש להקפיד על תאורה נאותה, ללבוש בגד בהיר ולוודא שיש מחזירי אור על האופניים וכן על הבגדים.

בעקבות ריבוי רוכבי האופניים בכלל והחשמליים בפרט הנעים על הכבישים והמדרכות במהלך יום הכיפורים יש להשגיח על הילדים והפעוטות של יפגעו בזמן שמשחקים או רוכבים על כלים קטנים במיוחד בהם בימבה וכו'.

בכל מקרה של פציעה וחבלה משמעותית, יש להשאיר את הנפגע במנוחה מוחלטת ולהזעיק את מד"א בטלפון החירום 101, יש להישמע להוראות החובשים והפאראמדיקים במוקד מד"א.
מד"א מבקש מציבור ההורים להשגיח על ילדיהם ולאפשר נסיעה בטוחה לאמבולנסים הנוסעים להציל חיים.


לא ניתן להגיב