ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

יאיר וויטסון בן ה-13, תושב חיפה מצא טבעת בת כ-1,800 שנה בכרמל

(חי פה ארכיאולגיה) טבעת בת כ-1,800 שנה, שעליה חריתה...

נסראללה מאיים: "נשגר טילים למושבות חדשות שלא היו מטרות בעבר"

(חי פה) - כותרות ודיווחים מהתקשורת בעולם הערבי, נכון...
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר חזית הים רחב
באנר גורדון 240624
באנר חברה כלכלית 100724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

שדה תעופה בינלאומי בחיפה – יהיה או לא יהיה? ההכרעה בקרוב

תוך כחודשיים אמור להכריע צוות שהוקם ביוזמת שרת התחבורה מרב מיכאלי, האם יוקם שדה התעופה בצפון הארץ, כלומר באזור חיפה.

שדה התעופה של חיפה (צילום: ירון כרמי)
שדה התעופה של חיפה (צילום: ירון כרמי)

שדה תעופה עם מסלול של 2400 מ'

הצוות שמינתה השרה מיכאלי, אמור לבחון את האפשרויות להרחבת קיבולת תנועה אווירית בין לאומית – לישראל וממנה.

הקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה היא חלום ידוע של ראש עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, וממלא מקומה נחשון צוק. השניים נלחמו על הגשמתו ממש מתחילת הדרך. בעוד כחודשיים יוכרע האם החלום הזה עתיד להתגשם.

באחד הראיונות שנתן צוק לחי פה בנושא, אמר: "הרצון שלנו להאריך את מסלול שדה התעופה של חיפה מ-1600 ל-2,400 מ', כך שיהיה מסלול שיאפשר נחיתה של מטוסי נוסעים המשמשים לטיסות מסחריות בינלאומיות, דבר שיהפוך את שדה התעופה של חיפה לשדה תעופה בינלאומי. כמו שכולם יודעים, אנחנו מעוניינים בשדה תעופה בחיפה עם מסלול של 2400 מ'".

בוועידת המפרץ לאזוריות שהתקיימה השנה בחיפה, אמרה שרת התחבורה מיכאלי, כי אינה שוללת הקמת שדה תעופה בינלאומי משלים בחיפה. מיכאלי אף הדגישה כי בישראל צריך וחשוב להקים שדות תעופה משלימים, אחד בצפון ואחד בדרום, ולשם כך הוקם הצוות שבוחן חלופות להרחבת הקיבולת לתנועה האווירית הבין לאומית, שכאמור, עתיד להכריע בנושא שדה התעופה בחיפה. בבדיקה מול משרד התחבורה נמסר כי תשובה בנושא תתקבל בחודשיים הקרובים.

מיכאלי מתייחסת לנושא שדה התעופה בוועידת המפרץ ◄ צפו


חלופה פחות פוגענית

חשוב לציין שצוות מומחים בו חברים, בין השאר, המהנדס דב רוזן והמומחה לניהול סיכונים ירון חנן, פועל מול משרד התחבורה, משרד הביטחון וראשי רשויות מקומיות, במטרה לקדם חלופה חדשה, שטרם נבחנה, לשדה תעופה משלים בצפון. לטענתם, החלופה הזו תהיה הכי פחות פוגענית מבחינת רעשים ופגיעה סביבתית, ותעמוד בכל הדרישות התעופתיות והמקצועיות שהציבה הממשלה, זאת לעומת חלופות אחרות שמתפרסמות בתקשורת מעת לעת, ללא קשר הכרחי להיתכנות שלהן. צוות המומחים יציג את הנושא בעתיד הקרוב, לאחר השלמת כל הבדיקות הנדרשות. בשלב זה וכדי למנוע הכשלת החלופה ע"י גורמים אינטרסנטיים, הצוות נמנע מלפרסם עוד פרטים.

נמל תעופה חיפה (צילום – סמר עודה )

ממשרד התחבורה נמסר:
"במסגרת החלטת הממשלה, הוקם צוות ביוזמת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, שבוחן חלופות להרחבת הקיבולת לתנועה האווירית הבין לאומית לישראל וממנה. במסגרת ההחלטה, הוקצו לצוות 9 חודשים להשלמת הבדיקה ובכוונת הצוות לעמוד בלוח הזמנים ולהציג את מסקנותיו בעוד כחודשיים.

הצוות שבראשותו עומד המשנה למנכ"לית, עילם שגיא, בוחן ומשתמש בבדיקות המקצועיות שבוצעו בשנים האחרונות, מזמן מומחים ובוחן חלופות נוספות לשדה תעופה משלים לנתב"ג מתוך כוונה לייצר תשתית תעופתית משמעותית בישראל לעשרות השנים הקרובות".

דוד אבן צור, ראש עיריית קריית ים

ראש העיר קריית ים, דוד אבן צור:

ועדות קודמות בדקו ומצאו שהמיקום לשדה תעופה בחיפה אינו אידיאלי, בלשון המעטה, ממגוון סיבות. נמצאו מיקומים טובים יותר, המאפשרים מסלולי טיסה ארוכים יותר וגם מהווים הפרעה פחותה לשגרת החיים של התושבים והסביבה.

אלי דוקורסקי, ראש העיר של קריית ביאליק (צילום: ע. קריית ביאליק)

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי:

עיריית קריית ביאליק מתנגדת באופן נחרץ לפתיחתו של שדה תעופה בינלאומי במפרץ חיפה, שלו יהיו השלכות הרסניות על איכות החיים של תושבי האזור. מטרד הרעש ממנועי הסילון יפריע לתושבי הקריות באותה מידה שהוא מהווה בעיה לתושבי היישובים הסמוכים לשדה התעופה בן גוריון כיום.
כמו כן, הקמת שדה תעופה בינ"ל יטיל מגבלות גובה אשר יסכנו את תוכניות הפיתוח וההתחדשות העירונית בערי הקריות.

דוקורסקי, עוד נמסר, תומך בתוכנית המציעה להקים שדה תעופה בינ"ל בסמוך לרמת דוד, אשר לדעת מומחים היא התוכנית הנכונה, שכן באזור ממילא ישנה תנועת מטוסים, והוא מצוי בליבו של אזור הצפון, כך שיתרום לחיזוקו הכלכלי של האזור כולו מבלי לפגוע באיכות חיי התושבים ואיכות הסביבה במפרץ חיפה.


ראש עיריית נשר, רועי לוי (צילום: מיכה בריקמן)
ראש עיריית נשר, רועי לוי (צילום: מיכה בריקמן)

ראש עיריית נשר, רועי לוי:

מדובר בתוכנית שעתידה להשפיע על כלל הרשויות במטרופולין, ככזו, הערכתי היא שהתוכנית תוצג בפני כלל ראשי הרשויות שידרשו לקבל החלטה משותפת. כשזה יקרה, אוכל לשים על כף המאזניים את היתרונות עבור תושבי העיר אל מול החסרונות שיתכנו – זיהום, רעש ועומסי תנועה, אז נגבש דעה מוצקה בנושא.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

28 תגובות

 1. מזל שיש לי מספיק כסף לעבור מהקריות במקרה ויאריכו את המסלול.

 2. אז כרגע הוא סגור לצמיתות אין דרך לצאת מהצפון לחוץ לארץ?

 3. לצערי ישראל מדינת עולם שלישי עם היי טק. זה התאור לאופן ניהול וקבלת ההחלטות במדינה.
  אבדתי את התקווה במדינה הזו. אם אי אפשר לקדם במטרופולין של מליון נפש בית חולים בקריות לרבע מליון תושבים סביב,
  או נמל תעופה למליוני נוסעים אז באמת שאין טעם לאשליות שאפשר לפתח את חיפה ולהעיף את המזהמים ולקדם את העיר.
  חיפה היא פח הזבל הלאומי ככה הוחלט בירושלים. מה שתושבי העיר הזו שרוצים עיר מתפתחת מתקדמת "על המפה" יכולים לעשות זה לעזוב לערים אחרות שבהן יש פיתוח נורמלי למען התושבים של תחבורה ציבורית, נמלי תעופה, שבילי אופניים, מבני בתי ספר, שכונות בלי ציפוף חסר כל הגיון. חיפה גמורה. מתה. קליש איבחנה נכון. הפקידים בירושלים והניהול המחפיר של עסקי מפלגת העבודה גזלו את עתידה של חיפה לעוד מאות שנים קדימה כעיר נחשלת בכל סוגי הפיתוח העירוני.

 4. במקום להביא לנמל מנופים נמוכים ויקרים הביאו מנופים גבוהים וזולים. כך תהיה אטרקציה בין לאומית לשדה התעופה בחיפה – מטוסים ינחתו מתחת למנופים.

 5. כל ראשי הערים בגליל דורשים שדה בינלאומי שני גדול בצפון.
  לא ניתן ל-40 אלף תושבי מועצות העמק להחריב את כלכלת 3 מליון תושבי הצפון.
  למה התעוררו רק עכשיו.
  ג

 6. עשרות שנים אמרו לנו שאי אפשר להקים אי תשתיות וייבוש ים יקר מדי. הנה בא נמל המפרץ עבורו ייבשו שטח עצום, בגודל ובאורך של רציפי שדה תעופה, והוכח שהכל ישים, אפשרי, כלכלי, ואפילו לא לוקח יותר מדי זמן.
  אם תרצו אין זו אגדה. ניתן להקים שדה תעופה בינלאומי, שיוסיף 10,000 מקומות עבודה ישירים ועקיפים. הוא יקפיץ את המלונאות בחיפה. הוא יהיה תמריץ לתעשיית ההיי טק להתמקם בחיפה, בסמיכות לשדה נגיש ומרכזי במרחק נסיעה קצר.
  נמל תעופה בינלאומי בינוני 5 מליון נוסעים בשנה יתרום מליארדי שקלים לכלכלה העירונית ולכלכלת הצפון בתיירות, שינוע סחורות ושירותי תעופה. רק מהחסכון העקיף למשק בדלק, הפחתת גודש בכבישי האורך של ישראל וצפיפות ברכבות אל נתב"ג וממנו, הופך את הפרויקט למשתלם למשק.
  כמו שלמדנו מסינגפור, תכנון שדה התעופה יכול להפוך אותו בעצמו לאטרקציה תיירותית. בשטח השדה הקיים, ניתן לתכנן עיר תעופה – לא טרמינל מנותק, אלא היתרון של מיקומו אדיר: בלב העיר ובסמוך להאב התחבורה של מרכזית המפרץ, כשהמרחק ביניהם רק קילומטר וחצי. בשטח בית הספר הטכני שמתפנה, ניתן לייצר רצועת מלונות תעופה ומשרדים, כהרחבה של אזור חוצות המפרץ. בשטח מרכזית המפרץ, ניתן לבנות האנגר עצום מימדים להופעות גדולות עד 20 אחף איש, שיאפשר להטיס אומנים וציוד היישר להופעה וממנה ונגישות ברכבות ואוטובוסים מכל הארץ להופעה וממנה, דבר שיאפשר להרים ארועי תרבות בקנה מידה בינלאומי. פינוי בתי הזיקוק, יוסיף עוד עשרות אלפי תושבים שיוכלו להנות מנגישות של 10-15 דקות נסיעה בלבד משדה התעופה.
  מליון תושבים יהנו מנגישות של עד 20 דקות נסיעה אל השדה הבינלאומי במפרץ חיפה כשיפתח בעוד כמה שנים. כמה אלפי עובדים יבואו לעבוד בשדה, בטרמינל ועוד אלפי עובדים בלוגיסטיקה, שירותי תעופה, מלונאות ובילוי שיפתחו סביב הטרמינל.
  קוד יאט"א של נמל התעופה הבינלאומי חיפה, HFA, יהפוך לסמל לשגשוג הכלכלי המחודש של חיפה, והחזרת חשיבותה כצומת דרכים מסילתית, ימית – וכעת גם אוירית. במקום ארובות ולפידים מזהמים, יוקם מגדל תעופה חדש, שיואר בלילה ויהיה הסמל החדש של מפרץ חיפה.
  אם נרצה, אין זו אגדה.

 7. שתהיה בעד שדה תעופה בחיפה ותעוף. שדבר אחד טוב יצא ממנה.
  גם אני חושבת על אי בים, ישרת את החיפאים והצפוניים במקום נסיעה לנתבג.
  ואז שיבוא ראש עיר שידע גם להכיל את התיירים שירדו בחיפה. כי חיפה מתה .

 8. הפתרון הברור לכל הוא הקמת אי שגה תעופה בצמוד לנמל המפרץ בייבוש ים. שדה בינלאומי בינוני-גדול ל-10 מליון נוסעים. קרייה לוגיסטית ומלונות-תעופה בשטח חוות מיכלי הדלקים תש"ן עם טרמינלים בשטח השדה הקיים. חיבור בשאטל אוטובוס ומסוע אל הרציפים כקילומטר וחצי לתוך הים. החיבור מסילה-נמל ימי-נמל תעופה יהיה מנוע צמיחה ענק לכל הצפון.

 9. קודם שיחזירו את הטיסות הפנימיות-לאילת.
  על סולם עולים שלב אחר שלב ולא מקפצים מעל הראש..
  החלופה הקרובה שהיתה-שדה דב וגם זה כבר לא קיים.
  אז בבקשה, תתחשבו בתושבי הצפון והחזירו לפחות טיסות פנימיות.
  לא ייתכן שצריך לנסוע לנתב"ג שעתיים ברכבת כדי לטוס לאילת, זה אבסורד

  • כל עוד שדה תעופה חיפאי לא מורחב, לא יהיו טובות לאילת או יעדים קרובים. לא נשארו מטוסים אצל חברות תעופה הישראליות שמסוגלים לטוב מהסלון הקצר של חיפה.
   אז כל גרירת הרגליים הזאת של הממשלות למיניהן חיסלה את התעופה בצפון באופן מוחלט, כאשר רק בוכים על העומסים בנתב״ג.

 10. אני לא מבין מה ההתלהבות לפתח שדה תעופה באזור שיושב על ריכוז תעשייתי נפיץ כמו מפרץ חיפה.האם הסכנות והזיהום שיש פה לא מספיקות לך שאתה מחפש מטוס שיפספס מסלול וינחת בבתי זיקוק או מפעל פטרוכימיה.די מספיק עם הרעיונות ההזויים הללו תחפשו מקום אחר.בקיצור לא מעוניינים.תודה

  • ומה ההתלהבות שלך אהרון להשאיר פה ריכוז תעשייתי נפיץ??
   ומה הקשר בין נחיתה והמראה מרציפים בתוך הים, לבין מפרץ חיפה??
   הרי יש החלטת ממשלה להעיף את בתי הזיקוק ממפרץ חיפה.
   די מספיק עם התגובות ההזויות שלכם נגד פיתוח כלכלי נחוץ וטוב בחיפה.
   נשמע חשוד מאד.

 11. חשוב שיהיה לחיפה שדה תעופה בינלאומי.

 12. נחיתה מכיוון הים והמראה לכיוון הים או להיפך , לא יסבו שום סבל לתושבי הסביבה, הקריות והסביבה ירוויחו המון משדה תעופה קרוב לבית. זה לא יהיה בן גוריון, הרבה פחות.
  נקווה שלא יעשו את אותה טעות שעשו עם תחנות הכח.

 13. רק לא ברור למה בינתיים לא מקדמים טיסות לייעדים קרובים, לרנקה, עמאן, שארם ומשם קונקשנים לכל העולם.

  • גם אני לא מבינה זאת .ממרץ 2020 ישראייר הפסיקה את הפעילות שלה לטיסות פנים וחוץ משדה תעופה בחיפה .לא חושבים על תושבי הצפון הרי ברור שלא יהפכו את השדה לבינלאומי אז למה לא לחזור למתכונת שהיתה?

  • מסלול הנחיתה של חיפה הוא קצר מדי למטוסים הקיימים אצל חברות התעופה. לפני 2020 היו טיסות של ישראייר וטוס עם מטוסים קטנים, אבל מאז המטוסים האלה הוצאו משימוש עקב חוסר כדאיות וגיל. ככה שאם יוחלט שוב פעם לא להרחיב את השדה לא יהיו טיסות בכלל, גם לא טיסות פנים.

 14. שדה תעופה חליפי ורציפים לאוניות נוסעים הם השלוב המנצח שיתן אלפי משרות לכול אוכלוסיות סובב חיפה, במקום להתנגד, צריך להתאחד בהצלחה

 15. זה מצחיק לשמוע על ערים קטנות בהרבה ממטרופולין חיפה, שיש להן שדה בינלאומי עם מליוני תיירים.
  ואצלנו זה שדה שישרת 3 מליון תושבים מחדרה צפונה לא רק עיר קטנה אחת.
  פשוט מצב הזוי. המדינה מאבדת מליארדי שקלים באובדן שעות עבודה לשינוע סחורה מהצפון לנתב"ג, תאונות דרכים, בלאי רכבים ודלק, פקקים ומה לא. וממשיכה להתעקש לא להקים שדה תעופה בינלאומי נוסף בגלל ועד מיליטנטי של עובדי נתב"ג שהתפקדו לליכוד ולעבודה ומחרבים את העתיד של הצפון וכל סיכוי לתחרות ולהפסקת הפקקים והסיוט של הלוך חזור לנתב"ג.
  כל סקר תיירות הראה שאפשר להוסיף 2 מליון תיירים זרים אם יפתח שדה בצפון הארץ (צליינות לכנרת וכו'). בנוסף למליוני
  תושבי הצפון שיבחרו לטוס דרכו במקום נתב"ג בוודאי ליעדים קצרים כמו יוון, בולגריה, רודוס, קפריסין, טורקיה, הונגריה, רומניה, מצרים ועוד. פוטנציאל ל-5 מליון משתמשים כבר בשנתו הראשונה שכבר יהפוך אותו לשדה בינוני ולא קטן.
  איפה המדינה הזו, איפה הממשלה הזו, איפה המנהיגות הכלכלית כאן. באיחוד האמירויות היה שדה קטן מנתב"ג היום יש שם 5 שדות בינלאומיים ענקיים. אנחנו תקועים עם הרחבות של נתב"ג ועוד רמון שעומד שומם כי לא מחובר לאילת.
  עכשיו רוצים להקים שדה שומם שני רבע שעה מבאר שבע ששוב יישאר ריק וישאלו למה.
  באמת אין גבול לטמטום בממשלות ישראל?? שדה תעופה הוכרז פרויקט לאומי חיוני בחיפה על ידי שר התחבורה מופז לפני 15 שנה. בזבזנו 15 שנה של "דיונים על המיקום". המיקום חייב להיות עם מסלולים לכיוון הים ולכן חייב מפרץ מוגן מגלים. את זה יש במפרץ חיפה. שנית חייב מקום רדוד שאפשר לייבש ים. ראינו בנמל המפרץ ובשובר הגלים של חיל הים כמה מהר אפשר לייבש שטח ים גדול מאד. בדיוק ככה אפשר לייבש שטח למסלולי נחיתה.
  על מה הדיונים ועל מה משיכת הזמן. נחכה עוד 15 שנה? ? ? למה כל ראשי הרשויות בצפון לא יוצאים למאבק מיידי ודחוף להקמת שדה תעופה בחיפה. יש גבול כמה אפשר להימנע מהחלטה ולפגוע בכלכלת הצפון כולו. נמלי ים זה חשוב? גם נמלי אוויר זה חשוב. קדימה לבנות נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה.

 16. עינת קאליש מצליחה לפגוע בתושבי חיפה בהווה ועכשיו מתכננת פגיעה גם בעתיד.
  חבל שאין מי שיעצור אותה.

 17. בואו נתחיל לפני שדה להעיף מכאן אולי דרך השדה הקיים את ראשת העיר הכושלת

 18. ראשת העיר הכושלת ,אמורה להחליט על תושבי העיר שלא סומכים עליה.
  שדה תעופה, חייב להיות מחוץ ורחוק מהעיר
  אנחנו רוצים לחיות ולא לסבול מזיהום רעש

 19. איזה רעש ואיזה נעליים? המטוסים ינחתו וימריאו מעל הים. אין שם תושבים. רק תועלת תצמח למטרופולין של חיפה מהארכת המסלול לטיסות בינלאומיות לכל אירופה.

 20. איפה ראש עיריית קרית אתא. ההפרעה לתושבי העיר לא חשובה לו?

 21. קיימות אסדות בגודל מגרש כדורגל. הטענה "אין איפה לנחות ואי אפשר לנחות במפרץ חיפה" שקרית. ניתן לחבר שלוש אסדות ולהקים מסלול נחיתה במפרץ חיפה, ולחבר אותן בגשר אל שטח השדה+טרמינל חיפה הקיים.
  כל שנדרש מהמדינה זו החלטה מיידית על הקמת מסלולי המראה ונחיתה לשדה התעופה במימי מפרץ חיפה.
  רכישת שתי אסדות ענק גדולות והצבתן מאחורי נמל המפרץ מחוברות למסלולי נחיתה ומהן הקמת גשר.
  העלות תהיה כמו ייבוש ים של נמל המפרץ ותוך שלוש שנים פועל שדה תעופה בינלאומי עם נחיתה והמראה בטוחות מהים ללא כל מטרד לעיר.

  • אורך מגרש כדורגל הוא 100 מ' ואילו כאן נדרשות אסדות של 1000 מ'. לכן ספק באם ישים.

 22. באמת, רק זה חסר לנו…לא מספיק הרעש של טיסות האימון מביהס לטיסה…טסים גם בשבתות, ומטרטרים לנו בראש

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

עוגת סברינה של אינגליש קייק בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: אזהרת ליסטריה היצרן אינגליש קייק בע"מ קורא להחזרת המוצר: עוגת סברינה. בבדיקה שנערכה ע"י שירות המזון לשכת הבריאות...

על דגי ״נסראללה״ שבקרקעית הים

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום מתחת למים שונה מקודמו. רשימת המינים הפולשים במימי ישראל ארוכה, אך ישנו דג אחד שהצליח למשוך...

מחיפה תצא בשורת הכתיבה • תחרות הכתיבה של ילדי ישראל

תעודת הוקרה ייחודית הוענקה לעיר חיפה על כמות המשתתפים הגדולה ביותר בישראל ב"תחרות הכתיבה של ילדי ישראל על שם ריקה ברקוביץ' ז"ל," תשפ"ד. יום רביעי...

היכל הספורט רוממה • הבית של הכדורסל בחיפה

היכל הספורט רוממה הוא היכל הספורט העירוני של חיפה, ביתו של הכדורסל החיפאי, השוכן בדרך פיק״א 69. היכל הספורט היכל הספורט הוקם כדי לארח תחרויות ספורט...

לקחת את הדברים בפרופורציה • על ויסות רגשי ומידתיות בתגובה

ויסות רגשי הוא מצב בו המערכת הרגשית מאוזנת ומתכווננת לפי מצבים. למעשה זהו מנגנון שמאפשר שליטה על הרגשות ועל התגובות, מונע תגובות אוטומטיות קיצוניות, מונע...