הסרת האסבסט בליאו באק בחיפה – סוף סוף מתחילים

ביה"ס ליאו באק (צילום: ליאו באק)

אחרי הרבה תהפוכות וקשיים בדרך, סוף סוף זה קורה! פרויקט הסרת האסבסט ממבנה תיכון ליאו באק בחיפה עתיד לצאת לדרך בחופשת הפסח הקרובה.

בית הספר ליאו באק מתכונן לקראת שיפוץ בית הספר התיכון והמעבר של תלמידי התיכון ללמוד בחטיבת הביניים ליאו באק. כזכור, מבני התיכון וחטיבת הביניים בליאו באק נפרדים, ולכן יש אפשרות להמשיך וללמוד בחטיבת הביניים בזמן שמשפצים את מבנה התיכון. קבלן האסבסט, שנבחר במכרז על ידי העירייה על מנת לבצע את השיפוץ הוא ב.פ בידוד פרויקטים בע"מ.

תחילת השיפוצים במאי

באיגרת ששלח מנכ"ל בית הספר ליאו באק הרב אופק מאיר להורים, נכתב ששיפוץ בית הספר התיכון עתיד להתחיל בתחילת חודש מאי. מנהלי בתי הספר הכינו תכניות עבודה והן הוצגו בפני ועדי ההורים. בבית הספר החליטו שלא לחכות לחופש הגדול, כדי שבמקרה שהשיפוץ יימשך מעבר לשנת הלימודים, תהיה אפשרות לגלוש לחופש הגדול או לחודשים ספטמבר ואוקטובר, שבהם מתקיימות החופשות של חגי תשרי.

עיריית חיפה העמידה לרשות בית הספר את מבנה חטיבת הביניים החדשה ברמת הנשיא. הנהלת ליאו באק רצתה להעביר למקום את תלמידי התיכון, אך בעירייה סירבו. בשלב הנוכחי ילמדו שם ילדי הגנים ובית הספר היסודי.

לימודים לצד פעילויות העשרה

לצד הלימודים בבית הספר התלמידים יצאו לפעילויות ערכיות מחוץ לבית הספר, ימי של"ח, ימי תרבות והעשרה, כך שגם כשהם לא ישהו בבית הספר עצמו, יעסקו בפעילויות משמעותיות. בית הספר ינסה להגיע לכמה שפחות לימודים דרך הזום לאור האפקטיביות הבינונית של הלימודים באופן הזה.

אחרי חופשת הפסח, תלמידים בכיתות י"א ו-י"ב מתחילים את בחינות המתכונת ובחינות הבגרות, ולכן יש להם יום חופש לפני כל בחינה. גם זה בתורו אמור לסייע להנהלת בית הספר. כל בחינות הבגרות של תלמידי התיכון יתקיימו בחטיבת הביניים.

יש לציין שבבית ספר ליאו באק ישנן כיתות של תלמידים על הרצף האוטיסטי, והנהלת בית הספר רואה חשיבות עליונה בדאגה לתלמידים האלה ולכך שיגיעו לבית הספר בכל יום.

מצד אחד נראה שהאתגר המיידי של הנהלת ליאו באק הוא למצוא מקום למאות הרבות של תלמידי התיכון במה שנשאר משנת הלימודים הנוכחית, אבל האמת היא שהאתגר האמיתי הוא לבצע את השיפוץ בצורה המיטבית על מנת שיהיה אפשר להחזיר את התלמידים לבית הספר תוך שמירה על בריאותם. היום ידוע שהאסבסט לא מסוכן כל עוד לא נוגעים בו והוא לא מתפרק. ברגע שהשיפוץ יוצא אל הפועל והאסבסט מתפרק, אז מתחילה הסכנה האמיתית.

ביה"ס ליאו באק (צילום: ליאו באק)
ביה"ס ליאו באק (צילום: ליאו באק)

תושבים שגרים סמוך לבית הספר: אולי צריך לפנות גם אותנו?

יש לציין שתושבים ברחוב אדמונד פלג הסמוך לבית הספר, פנו לעירייה על מנת לבדוק האם יש צורך לפנות גם אותם. "אנחנו יודעים שהשיפוץ יתחיל ביום שבו התלמידים יוצאים לחופשת הפסח, 07/04/22 ושהוא אמור להיערך חודש, אבל התלמידים יישארו חצי שנה מחוץ לבית הספר, בשל הסכנה מהאסבסט". הדיירים אומרים שאם ישנה סכנה בשהייה באזור במשך חצי שנה, הם חוששים כי גם עבורם מהווה השיפוץ סכנה כיוון שהם גרים ממש בצמידות לבית הספר. כך גם הורי הילדים בגן ילדים הסמוך שעד כה לא נמצא עבורו מקום חלופי ואודותיו פרסמנו בחי פה.

בכל מקרה, אנחנו בחי פה נעדכן אתכם במהלכים הבאים.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. מה באמת מסוכן לטווח ארוך אמר/ה

  זה מצחיק לפחד מאסבסט וללכת לפיצוציה לקנות 4 פקטות סיגריות מסרטנות
  או למאפיה לטחון עוגות מפוצצות סוכר בדרך לסכרת קשה
  ולא ללכת ברגל רק לנסוע ברכב לכל מקום ולעודד השמנת ילדים
  כן
  אסבסט זה מסוכן, ומה עם כל שאר סגנון החיים שלכם? בדקתם שהוא לא מסוכן עוד יותר?

  1. שלי אמר/ה

   ובאמת כל הילדים בביה"ס וההורים מעשנים 4 פקטות ביום אוכלים רק פחמימות וסוכר ובגלל זה אסבסט לא מסוכן יותר ואפשר לחשוף אותם ואת השכנים הגרים סמוך וגם ללכת רק בכביש, לשחק בנשק ולהקשיב להזוי קיצוני כמוך!

 2. שלי אמר/ה

  הכותרת אינה נכונה! לא יערך שיפוץ אלא הסרת אסבסט נטו! העירייה בטח לא תשקיע בשיפוץ!

 3. שמשון הגיבור אמר/ה

  מה יהיה עם באי ועובדי בית הלוחם?

הגיבו כאן לכתבה