"האסבסט יזיק לילדינו" • הורים מבקשים מבנה חלופי לגן של ילדיהם בחיפה

גן דפנה - סמוך לביה"ס ליאו באק (צילום: חי פה בשטח)

פינוי האסבסט ממבנה בי"ס ליאו באק עומד להתחיל – הורים בגן הסמוך דורשים לפנות את ילדיהם לגן חלופי

הורים לילדי הגן הסמוך לתיכון "ליאו באק", דורשים להעביר את הילדים למספר חודשים או לכמה זמן שיידרש, בתקופה בה יתבצע השיפוץ בבית הספר, במסגרתו יוסר האסבסט מהמבנה. ההורים חוששים מפגיעה קשה בבריאותם של הילדים בעת השיפוץ, שאמור לצאת אל הפועל במהלך חופשת הפסח הקרובה.

לטענת ההורים, ברגע שיתחילו לגעת באסבסט, הוא יתפשט באוויר ועלול בהחלט להגיע לילדים בגן הסמוך. מה שמפריע להם במיוחד הוא שיש גנים השייכים לליאו-באק, גם הם בסמוך לתיכון, וגנים אלה, כמו גם תלמידי בית הספר יפונו מהמקום, אך לטענתם, לילדיהם איש לא דואג.

גן דפנה – סמוך לביה"ס ליאו באק (צילום: חי פה בשטח)

התייעצו עם מומחים

במכתבם דורשים ההורים שגן הילדים יעבור לכתובת אחרת לא רק לתקופת השיפוץ אלא לתקופה של שנה. הם מציינים כי התייעצו עם מומחים, כיוון שמדובר בעבודה בסדר גודל רחב מאוד, שעוד לא נעשתה כמוה במוסד חינוכי.

נזק בריאותי קשה גם שנים רבות לאחר החשיפה

"מדובר בהסרת אסבסט פריך בכמות גדולה מאוד של 1500 מטרים, דבר הכרוך בסכנת זיהום ופגיעה בילדים", כותבים ההורים. "גם חתיכת אסבסט קטנה עלולה לגרום נזק משמעותי לריאות ולגוף שנים רבות לאחר החשיפה. נועצנו עם חוקרי אסבסט ומומחים מתחום הנדסת חומרים והבנו כי האסבסט נשאר באדמה גם לאחר תום העבודות לזמן מה, בעיקר בתקופות שבהן אין גשמים. הילדים מצויים זמן רב בחצר הגן ובשל כך יש למצוא מבנה גן חלופי ולא מבנה זמני רק לעבודות".

גן דפנה – סמוך לביה"ס ליאו באק (צילום: חי פה בשטח)

חלופי אך בקרבת מקום

ההורים מעוניינים למצוא מבנה חלופי עבור הגן, אך בו בזמן חשוב להם שיהיה גם בקרבת מקום, שכן ישנם ביניהם כאלה שאין ברשותם רכב ונדרשים להביא את הילדים לגן רגלית. ההורים מדגישים את הצורך בפינוי הגן גם לאור העובדה שפינוי האסבסט אמור להתבצע מחניון בית הספר התיכון, שנמצא מאוד סמוך לגן.

נכון לעכשיו, טרם קיבלו ההורים מענה מהעירייה ואינם יודעים מה צפוי להם ברגע שיתחיל השיפוץ בתאריך – 7/4/22.

תגובת העירייה תצורף לכתבה כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה