מועצת העיר אישרה את תיקון האסבסט בליאו באק, אבל בתנאי ש…

היום הצביעו חברי המועצה על תיקון האסבסט הפריך בתקרת תיכון ליאו באק. עלות התיקון 7.9 מיליון ש"ח וחסרים עדיין 2 מיליון ש"ח, אך הובטח לחברי המועצה שהכסף לא יגיע לא מבית הספר, לא מההורים ולא מהעירייה.

קרקס מועצת העיר

ישיבת המועצה התחילה באיחור שיגרתי של 15 דקות. יושבים סגנים, חברי מועצה, עובדי עיריית עיתונאים ותושבים ומחכים. ומי לא בא? ראש העיר. אחרי רבע היא נכנסת והישיבה מתחילה. מה שמרגיז זה שהיא יושבת במשרד שלה, שנמצא כמה מטרים מהאולם שבו מחכים לה. היא יושבת שם, אנחנו מחכים לה כאן, כי הזמן שלנו לא חשוב.

מי שלא היה היום במועצת העיר לא יאמין לאיזה קרקס הפכו ישיבות המועצה. צעקות, צרחות הטחת העלות הדדיות, לא ייאמן שמדובר בקבוצה של אנשים מבוגרים ומוכשרים, שאמורים ביחד לנהל עיר.

האיתנות של יפה נוף

סוף סוף התחילה הישיבה. לישיבה הגיעו 3 בכירים מיפה נוף להסביר על שני פרויקטים – חניונים וגגות סולאריים בבתי ספר. חברי המועצה ביקשו לדעת האם ליפה נוף יש איתנות פיננסית מספיקה להרים את הפרויקטים. ואכן בשנים האחרונות בחברה היו פיטורים, אבל לטענת נציגי יפה נוף החברה תשלים בהצלחה את הפרויקטים. שני הפרויקטים אושרו.

קליש שוב עזבה באמצע הדיון

סגן ראש העיר אביהו האן מתחיל לדבר וראשית מבקש מקליש רותם שתתנצל על הישיבה בשבוע שעבר שאותה כינסה אך אליה לא הגיעה וגרמה לחברי המועצה להמתין לה חצי שעה לפני שהישיבה ננעלה. קליש רותם עונה להאן שהוא יתנצל. לאחר כמה רגעים היא עוזבת את הישיבה.

פינוי תקרת האסבסט בליאו-באק

מועצת העיר הצביעה לאחר מכן בעד תיקון תקרות האסבסט בבית הספר התיכון ליאו באק. הבעיה הייתה שיש תקציב מאושר של 5.9 מיליון ש״ח, אבל נקבע שעלות התיקון תהיה 7.9 מיליון ש״ח. חברי המועצה דרשו מראש העיר לדווח למועצה מאיפה יגיעו 2 מיליון ש״ח נוספים.

היועצת המשפטית עו״ד ימית קליין אמרה ששני מיליון השקלים לא יגיעו מההורים, לא מבית הספר ליאו באק ולא מעיריית חיפה. בכוונת עיריית חיפה לפנות למשרד לאיכות הסביבה ולבקש מהם שני מיליון שקלים נוספים, לצורך ביצוע הפרויקט.

חברת המועצה שרית גולן שטיינברג אמרה שידוע לה שיש תקציב לתיקון אסבסט, ויש אפשרות לבקש מהמשרד להגנת הסביבה שני מיליון ש״ח נוספים.

עו"ד ימית קליין אמרה שבעיריית חיפה עדיין מחפשים קבלן שיבצע את העבודות.

היו חברי מועצה שתהו איפה תלמידי תיכון ליאו באק ילמדו בתקופת השיפוץ, אך אחד מחברי המועצה אמר שיש להם מבנים חלופיים.

אי אפשר לתאר את מה שהלך בישיבה. שנים כמורה ומעולם לא ראיתי כיתה כל כך מופרעת או כל כל הרבה צעקות וצרחות וחוסר כבוד הדדי. מגיע לתושבי חיפה יותר.

בסופו של דבר אישרה מועצת העיר את ביצוע הפרויקט, בכפוף לקבלת שני מיליון שח נוספים מהמשרד להגנ"ס.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. חנה מורג אמר/ה

  כשאין מנהל, כך נראה הארגון. ובכל זאת
  למרות הכל, התקבלה החלטה על גורלם ובריאותם של תלמידי ליאו בק. אבל…. השמחה תהיה רק כאשר המלאכה הזו תושלם.

 2. לקיים בחירות מייד אמר/ה

  מכיוון שראש העיר צוק והבובה שלו קליש החליטו להפריע למועצת העיר להתכנס ולמלא את תפקידה צריכים לפנות לבג"צ שיורה מיידית על פיטורי ראש העיר וסגנה, שאיבדו את אמון הציבור, ולקיים מיד בחירות לראשות העיר ולמועצה. לא יתכן עיר שלא תתפקד בגלל השיגועים והקרקס הפוליטי הגרוע של נחשון צוק.

 3. זהבה אמר/ה

  תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה. מספיק לחיפה עם הקללה ששמה עינת קאליש וליתר דיוק עינת קלאליש…

 4. חיפאי אמר/ה

  כמה חברי מועצה עשו פוטש, הדיחו ראש עיריה שנבחרה על ידי תושבים ועכשיו נעלבים שאף אחד לא מעריך אותם.
  תוקעים את כל העיר בתכלס
  מצב הזוי

 5. אין שכל אין דאגות אמר/ה

  קקאליש לפח הזבל של ההיסטוריה

 6. אייל אמר/ה

  לאדון חיפאי: הצגה מגמתית מאד של הדברים.
  א. "חברי מועצה עשו", אלא התפטרו מתוך הקואליציה של ראש העיר בביקורת קשה מאד על תיפקודה, כולל חברת סיעתה נעמה לזימי וכולל סגן ראש העיר שהיה יד ימינה עציוני, שניהם ביקרו בצורה חסרת תקדים את התפקוד של ראש העיר.
  ב. "עשו פוטש". אין שום פוטש. יש רוב גדול במועצה נגד הפעולות הכושלות, בהן מסירת נכסים של תושבי חיפה עבור שוחד קואליציה ועוד מעשים שההיו מנוגדים לכל הגיון כמו ביטול ארועי חוצות (עוד לפני הקורונה, שבוטלו ב-2019) ועוד.
  ג. "הדיחו ראש עיר שנבחרה על ישי תושבים" – גם חברי המועצה נבחרו על ידי התושבים, לידיעתך.
  בנוסף הם ממש לא הדיחו אותה, אלא הרוב שנוצר, לאחר שחברי הקואליציה פרשו, דורש להנהיג במשותף עם ראש העיר וללא שהם מקבלים שכר על תפקיד סגני השרים, כדי למנוע את המשך הפגיעה שלה בתפקוד העיר והעירייה.
  ד. "נעלבים שאף אחד לא מעריך אותם".
  הציבור בחיפה, מעריך אותם מאד ואת זה תראה בבחירות הבאות. מה שהוא לא מעריך זה את תרגילי ראש העיר לנסות לבטל ולסכל את פעילות המועצה, שעליהם התפטרו גם חברי קואליציה שלה, בנסיון למעשה לחבל בעבודת מועצת העיר. הציבור מעריך מאד את חברי המועצה שלא שותקים ופועלים להחזיר את העיר והעירייה והמועצה והועדות לתפקוד תקין.
  ה. "תועים את כל העיר בתכלס". מעשיה של ראש העיר הם שתקעו את חיפה, כבר שנתיים וחצי.
  כל מה שכתבת מופרך והזוי, אדוני.

 7. הורה לשעבר בליאו בק אמר/ה

  פרויקט פינוי האסבסט הפריך מליאו בק הוא בכיה לדורות. הפוליטיקאים חסרי האחריות שבעיריה או "אנשי המקצוע" במשרד לאיכות הסביבה טועים אם הם חושבים שיוכלו להתחמק מועדת החקירה שתקום יום אחד כשיתברר היקף המחלות בקרב בוגרי ומורי ליאו בק שייגרמו עקב המשך הפעילות במבנה לאחר פינוי האסבסט. חוות דעת מקצועית מ-2017 קבעה שחלל המבנה יזדהם באופן בלתי הפיך למשך שנים ארוכות בעקבות פינוי האסבסט הפריך, אך המשרד ל"הגנת הסביבה" ביטל את חוות הדעת הזו ללא כל הסבר.

  אנחנו הסקנו את המסקנות וברחנו משם. ממליץ לכל הורה שרוצה להקטין את הסיכון שייאלץ לקבור יום אחד את ילדיו לעשות כמונו. עדיף ילד בוגר מוסד פחות יוקרתי אבל בריא.

 8. ליאת אמר/ה

  לסאגה הזו עם האסבסט יש אחראים נוספים מלבד עיריית חיפה. לכן ממליצה להקים ועדת בדיקה בלתי תלויה שתבחן בצורה יסודית את ההתנהלות של כל האחראים למחדל הזה לרבות הנהלת לאובק שמתנהלת בחובבנות ובחוסר שקיפות מול ההורים .

 9. שלי אמר/ה

  מי העז לכתוב שיש מבנים חלופיים? אין!!! וגם לא מעניין אף אחד שאין!
  ימצאו קבלן שיתחיל לעבוד ויעזוב באמצע עבודה כל כך מסוכנת כי לתושבי הסביבה כי לא יצליחו לקבל עוד 2 מיליון.
  חכמי חלם על חשבון בריאותם של הילדים.

הגיבו כאן לכתבה