באנר קריית אתא עצמאות 080524

אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה...

חסימת כבישים בחיפה • תהלוכת מריה הקדושה היום

(חי פה) - תהלוכת מריה הקדושה מתקיימת היום (יום...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

לחזור הביתה משדה הקרב • על האתגר והסבלנות עד השתלבות מחדש

החזרה מהחזית לא פשוטה. חיילים שחזרו הביתה מהמלחמה עוברים...

היהודי התשיעי • פרק 3

תקציר ב-30 באוקטובר 1942 קיבל מפקד הגסטפו באסטוניה הודעה שבכוונת...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

הצעתו של אביהו האן בנושא חוסר שקיפות עירונית, מנהל לא תקין והתעלמות מוחלטת של קליש מהתקשורת – דיון במועצת העיר

דיון סוער התקיים במועצת העיר של חיפה בעקבות הצעה לסדר של חבר מועצת העיר אביהו האן, שעלתה בערב שלישי 20/10/20, בנושא חוסר השקיפות העירונית, מנהל לא תקין ויחסי ראש העיר עם התקשורת.

האן ביקש בהצעתו להקים ועדת ניהול אובייקטיבית שתבחן ותכתיב מדיניות לניהול שידורי הטלוויזיה של עיריית חיפה, שנקראים Haifa on air ומשודרים מאולפן בבית מילר. עוד הציע האן כי יש לחייב את ראש העיר, עינת קליש-רותם, באמצעות דובר העירייה, מר אלירן טל, לספק תשובות, בלו”ז קצר ומהיר, לשאלות עיתונאים ולאפשר לציבור לקבל מידע גם בנושאים שלראש העיר קשה להתמודד איתם. עוד הציע האן לאפשר באופן מיידי כניסת עיתונאים לישיבות המועצה, לטובת שקיפות ציבורית. 

אביהו האן בישיבת מועצת העיר (צילום: עיריית חיפה)
אביהו האן בישיבת מועצת העיר (צילום: עיריית חיפה)

חשד לניגוד עניינים בין דובר העירייה לאתר אינטרנט שנקרא "ניוז חיפה קריות"

האן הציע בחינת חשש לניגודי עניינים בפעילויות העירייה בכלל ובנוגע לאלירן טל בפרט, מול גופי תקשורת, והציג הצעת התקשרות אותה העביר אלירן טל להנהלת העירייה. בהצעה שהוצגה באמצעות מצגת למועצת העיר, מגיש אלירן טל חוזה התקשרות בסכום 140 אלף ש"ח, בין עיריית חיפה לאתר "ניוז חיפה קריות" בו הועסק אלירן טל בטרם התקבל לתפקיד דובר עיריית חיפה. האן הסביר למועצת העיר כי מר טל מטפל אישית בחוזה, תוך התעלמות משיקולי טראפיק של אתר זה מול אתרים אחרים, הגדולים ממנו בהרבה וביקש לבחון את ניגוד העניינים של מר טל, על ידי היועצת המשפטית של עיריית חיפה והכנת דו”ח בנושא, תוך שבועיים מהיום.

הסכם התקשרות בין עיריית חיפה לאתר האינטרנט ניוז חיפה קריות – אותו קידם אלירן טל מול הנהלת העירייה והוצג על ידי אביהו האן במהלך הדיון

מינויים בוועדות והיעדר שיתוף פעולה בין קליש למגזר העסקי

האן הציע בחינה מחדש של מינוי חברי מועצת העיר בוועדות החובה כדי להתאים את מבנה הוועדות עד כמה שניתן למבנה מועצת העיר.

הצעה זו באה בעקבות כך שבשנה וחצי האחרונות חברי מועצה ותושבי העיר חיפה חווים בעיה קשה בתחומי השקיפות העירונית. עוד אמר האן כי אין את שיתוף הפעולה הנדרש בין הנהלת עיריית חיפה לבין תושבי העיר, יזמים, בעלי עסקים ותעשיינים, בנוסף להתעלמות המוחלטת מהתקשורת המקומית והארצית.


קליש ביקשה מאלירן טל להציג את התנגדות עיריית חיפה להצעה לסדר:

דובר העירייה אלירן טל, ציין במהלך הישיבה כי פרויקט Haifa on air אותו הוא יזם הוקם על מנת לחבר בין התושבים לעירייה ולסקור את פעילות העירייה בפני התושבים וכי ניתנת האפשרות לכל החיפאים וכן לכל חברי המועצה לדבר על פעילותם במסגרת הפרויקט. מדובר במיזם שמטרתו לשרת את החיפאיים ולספק להם מידע חיוני, כך לדבריו.

אלירן טל ציין כי אף הזמין את אביהו האן להתראיין בתכנית, אך האן השיב כי טל בסך הכל ביקש ממנו להעביר וידאו מפגישתו עם בני גנץ וכי טענתו של טל אינה נכונה.

בסיום פרק זה בדיון התחייבה קליש להזמין את כל חברי מועצת העיר להתראיין באולפן השידורים של עיריית חיפה בבית מילר.

אלירן טל במועצת העיר חיפה (צילום: עיריית חיפה)
אלירן טל במועצת העיר חיפה (צילום: עיריית חיפה)

מענה ל-70% מפניות כלי התקשורת

בעניין המענה לכלי התקשורת, אמר אלירן טל כי מאז כניסתו לתפקיד, אגף הדוברות עונה על 70% מפניות העיתונאים.

(האם התשובה נכונה או לא? תלוי את מי שואלים! הניסיון שלנו בחי פה מלמד כי עיריית חיפה נמנעת מלהעביר תגובה במגוון רחב של נושאים שאינם נמצאים ב'אזור הנוחות' של ראש העירייה. קישור לרשימה זו מובאת כאן לעיונכם…)

הארכת חוזים ולא יצירה של חוזים חדשים מול כלי התקשורת

אלירן טל התייחס גם לסוגיית חלוקת תקציב הפרסום מול גופי התקשורת המקומיים שלדברי האן מחולקים ללא בדיקה מקצועית של נתוני חשיפה והשפעה. לדבריו של אלירן טל, החוזים נשארו על כנם כפי שהיו משנת 2018.


היות שלקליש רוב במועצת העיר, ההצעה ירדה מסדר היום, לאחר שרוב של 15 חברי מועצה הצביעו נגד, 8 הצביעו בעד ואחד נמנע.

צפייה בישיבת המועצה בלינק המצורף.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

 1. את מי מייצגת ראש העיר?
  נראה לי שראש העיר לא מבינה שהיא נבחרה כנציגת התושבים לנהל את העיר ולכן מחוייבת לתת לציבור הזה דין וחשבון.
  דומה שיש לה בעיה קשה יותר: היא לא מבינה מה זה "ציבור"!

 2. כולנו מכבדים את החוק.עינת תמיד מאשרת היתרי בניה יחד עם מהנדס העיר.

 3. צריך להגיע להסדר וזאת למען העיר חיפה.

  • רפי רפול היקר – על איזה הסדר אתה מדבר? צריך פשוט לקיים את החוק ! הדיונים בוועדת המשנה של הועדה המקומית(כמעט כל הדיונים בעניין תכנון ובניה) הם דיונים סגורים לציבור בכלל ולנוגעים בדבר (מבקשי ההיתר ומתנגדים) בפרט. כך מתקבלות החלטות תכנוניות מבלי שלריבון במדינה – האזרחים – יש אפשרות להשפיע, כך הציבור איננו יודע איך הדברים מתנהלים. הפקידים שולטים בעניין ביד רמה – כך למי שמגיע מאשרים בניה ולמי שלא מגיע (לדוגמא אדם שקרוב משפחתו איננו עובד עיריית חיפה – כמקובל במקומותינו) לא מאשרים לבנות !!! בעניין זה יודגש כי ועדת המשנה ומליאת הועדה המקומית אינן מקיימות את סעיף 48ד בחוק התכנון והבניה ולא עורכות ולא מפרסמות פרוטוקולים לדיונים לפי הנדרש בחוק – פרוטוקולים שמבטאים את מהלך הדיון. שוב, חשוב למנוע מהציבור את המידע בדבר מהלך העניינים – פועלים במחשכים, בחשד כבד שהדברים נעשים לטובת מקורבים ונגד כאלו שלא פועלים לרצות את פקידי העירייה. על איזה הסדר אתה מדבר? העיר חיפה מתנהלת בחוסר שקיפות, בניגוד לחוק, ועולה חשד כבד שהעיר חיפה מתנהלת במרמה והונאה לטובת השחיתות והמקורבים ואתה מבקש להנהיג פה הסדר שינציח את העבריינות?

  • רפי רפול היקר – לצורך הוצאת היתר בניה יש צורך לעמוד בתנאי ההנחיות המרחביות וההנחיות העיקריות אכן מתפרסמות, מאז ינואר 2017, באתר עיריית חיפה – חגיגה לשקיפות. רק דבר אחד שכחו לציין כי הועדה המקומית הודיעה, כבר לפני שנה, לוועדת הערר (ערר 56/17 בורנשטיין נ' הועדה המקומית חיפה) שההנחיות המרחביות נערכו שלא כדין. הודעה זו באה בעקבות הודעות קודמות עוד משנת 2018 לפיהן למעשה כבר ב-2017 החליטה הועדה המקומית שיש לשנות חלקים מרכזיים בהנחיות המרחביות – אז איך כל העניין עובד? למי שצריך לא מקפידים עם הדרישות (הלא חוקיות) של ההנחיות המרחביות (המקורבים אצל פקידי העירייה) ועם מי שלא מקורב מקפדים – דבר שאיננו חוקי ופוגע – על איזה הסדר אתה מדבר? על מתן לגיטימציה לעבירות על החוק, מתן לגיטימציה על רמיסת החוק וזכויות האזרח? רפול היקר – כאזרח מעורב – פקח את העיניים – הדברים מתנהלים בחוסר שקיפות מוחלט שכל עניינו הוא עבירות על החוק וחשד כבד להסתרת עבריינות בקנה מידה גדול – כך לא מנהלים עיר – על בסיס כזה לא מגיעים להסדר – אין מנוס ממינוי ועדה קרואה – לסילוק השחיתות מהעיר.

 4. עינת קאליש חיה במגדל שן עם ידידיה הקקדמאים וכך העיר נראית. מן הראוי להעיף אותה לפני שתדרדר את חיפה לתחתית הבור.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

אלימות בחיפה • גבר בן 27 במצב בינוני

(חי פה) - הלילה בין ראשון לשני (17/06/24) פונה בן 27 לבית החולים רמב״ם עם פציעה חודרת ממד״א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 02:12 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על גבר שנפצע באירוע...

יירוט מול חופי עכו 17/6/24 • הגרי מסביר לקשורת הזרה על עתיד לבנון

(חי פה) - עדכוני מלחמה לבוקר יום ב', 17/6/24: מטרה יורטה מול לבנון. תא"ל הגרי מסביר את עתיד לבנון כתוצאה מחוסר היכולת של ממשלת...

חיפה גבר כבן 70 נמשה מהמים ללא הכרה

מאיחוד הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה בהחייאה בדקות אלו על גבר כבן 70 שנמשה מהמים ללא הכרה בחוף הכרמל בחיפה....

קרית אתא: בת שנתיים במצב בינוני לאחר שטבעה

מאיחוד הצלה הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע לילדה (כבת שנתיים) שנמשתה מהבריכה בחצר ביתה ברחוב זלמן שניאור בקרית...

קייטנת אנגלית קטנה ומיוחדת בחיפה – לגילאי 5-12 • קיץ 2024

פעילות של כיף הנאה ולימוד אנגלית: 21/07-08/08/24 • 15 ימי קייטנה 11-15/08/24 אופציה לשבוע נוסף לפרטים והרשמה – שוש קולין: 04-8364464, 052-3324117 קייטנת אנגלית מיוחדת במינה צוות מדריכים...