עלייה דרמטית באחוז הילדים האלרגיים למזון • הכנס ה-1 של מכון האלרגיה ב”בני ציון” בחיפה | מידע חשוב להורים • צפו

פרופ' קסל, מנהל המכון לאלרגיה בבני ציון (צילום: שקד ברויר)

“רוצים לחיות למרות האלרגיה” | כנס ראשון מסוגו להורים לילדים עם אלרגיה למזון בחיפה

הכנס ה-1 להורים לילדים עם אלרגיה למזון נערך היום (ו’, 25/6/2021) במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה, מטעם המכון לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית במרכז הרפואי בני ציון 

בכנס השתתפו עשרות הורים לילדים עם אלרגיה למזון, שזכו לשמוע הרצאות מפי אנשי מקצוע בכירים בתחום האלרגיה, וכן למדו מהם על דרכי ההתמודדות איתה. את הכנס הנחה פרופסור אהרון קסל – מנהל המכון לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית במרכז הרפואי בני ציון, שהינו היחיד מסוגו בחיפה והצפון.

ד”ר אוהד הוכמן, מנהל ביה”ח בני ציון בכנס האלרגיה (צילום: שקד ברויר)

ד”ר מיטל אלמוג, רופאה בכירה במכון, דיברה על העלייה הדרמטית שחלה בשנים האחרונות באחוז הילדים הסובלים מאלרגיה. ב-20 השנים האחרונות עלה אחוז הילדים הצעירים הסובלים מאלרגיה מ-0.85% ל-2.8%. ד”ר אלמוג גם שיתפה את המשתתפים בנתוני הצלחתו של הטיפול באלרגיה על ידי הקניית סבילות למזון האלרגני, הנערך בשנים האחרונות במכון בבני ציון.

פרופסור קסל וד"ר אלמוג בכנס אלרגיה (צילום: שקד ברויר)
פרופסור קסל וד”ר אלמוג בכנס אלרגיה למזון (צילום: שקד ברויר)

מדברי ד”ר מיטל אלמוג:

תוכנית הקניית סבילות למזון החלה בבי”ח בני ציון בנובמבר 2018. על ידי טיפול שנערך על פני כ-9 עד 12 חודשים, ניתן לאפשר למטופל לאכול את המזון האלרגני ללא סיכון בתגובה וניתן להימנע מסיפטומים אלרגים ומחרדות למטופל ולמשפחתו. 93% מהילדים שסיימו את הטיפול הצליחו להגיע למנה הסופית, אם כי צריך לציין שאחוז ההצלחה בילדים אלרגיים לבוטנים, אגוזים ושומשום, גבוהים יותר מאשר בילדים אלרגיים לחלב.

פרופסור עזי ברק, פסיכולוג ומתנדב במכון, דיבר על האתגר בהתמודדות עם האלרגיה מבחינה רגשית וסיפק מספר דגשים להורים, כיצד נכון להתנהל מול ילדיהם הסובלים מאלרגיה.

פרופ' ברק בכנס אלרגיה (צילום: שקד ברויר)
פרופ’ ברק בכנס אלרגיה למזון (צילום: שקד ברויר)

פרופסור עזי ברק:

האלרגיה של הילד עלולה לגרום לפחדים, חרדות וקשיים חברתיים עבורו. בנוסף עלולים להיווצר מתחים בין ההורים ובין שאר בני המשפחה. הדבר החשוב ביותר מבחינה פסיכולוגית במהלך הטיפולים של הילדים, הוא לחשוב חיובי. אנחנו מסבירים להורים שעליהם לשנות את השיח עם הילדים לשיח חיובי שמשפיע לטובה על הטיפול, תוך שיתוף מלא של הילד בטיפול ובפרטיו ללא הסתרת מידע ממנו.

אודי מלמד, מנהל איכות, בטיחות, גיהות ואיכות הסביבה בחברת שטראוס, דיבר על המאמצים שמשקיעה החברה בייצור מוצרים בטוחים עבור צרכנים הסובלים מאלרגיות שונות.

אודי מלמד, מנהל איכות,בטיחות,גיהות ואיכות הסביבה בכנס אלרגיה למזון (צילום: שקד ברויר)
אודי מלמד, מנהל איכות, בטיחות, גיהות ואיכות הסביבה בחברת שטראוס בכנס אלרגיה למזון (צילום: שקד ברויר)

מדברי אודי מלמד:

הדבר שהכי משמח אותי זה לראות סרטונים של ילדים שעד לאחרונה לא יכלו לאכול שוקולד בגלל החשש להימצאות רכיבים אלרגנים במוצר, אבל עכשיו בזכות המוצרים ללא אלרגנים הם יכולים לאכול שוקולד כמו כולם. לצורך כך יש לנו קו שלם שמיועד לייצור מוצרים ללא רכיבים אלרגנים עם עובדים מיוחדים והליך ניקוי וחיטוי שונה מאשר בקווים האחרים במפעל.

נעמה קציר שמואלי, יו”ר עמותת יה”ל (העמותה לאלרגיות מזון), דיברה על ההתמודדות האישית שלה עם האלרגיה של בנה וכיצד איך צריכה לנהוג הזולת עם אנשים הסובלים מאלרגיות למזון.

נעמה קציר שמואלי, יו"ר עמותת יה"ל בכנס אלרגיה למזון (צילום: שקד ברויר)
נעמה קציר שמואלי, יו”ר עמותת יה”ל בכנס אלרגיה למזון (צילום: שקד ברויר)

נעמה קציר שמואלי:

על החברה להבין את המורכבות של חיים בצל האלרגיה. מקרה אושר דרעי ז”ל (צעירה מהצפון שנפטרה השנה לאחר שאכלה קינוח חלבי – ש.ב.) הוא אירוע טרגי, היא לא לקחה איתה מזרק אפיפן, המוות שלה חייב להעלות את המודעות לאנשים עם אלרגיה. הדבר הכי חשוב לי זה שכל אדם אלרגי יקח איתו לכל מקום מזרק אפיפן. זה מציל חיים. הבן שלי סובל מאלרגיה, ואני סומכת עליו בלבד ולא על אף אחד אחר שיזריק לו, אבל דרשתי ממנו ללמד את חבריו להזריק לו כדי שאם יסבול מהתקף יהיה מישהו שיסייע לו ברגע האמת.

פרופסור אהרון קסל, המרכז הרפואי בני ציון | צפו


פרופסור אהרון קסל אמר לחי פה:

מטרת הכנס הייתה להעביר מידע להורים לילדים עם אלרגיות למזון בנושאים שאינם בהכרח רפואיים, אלא גם בהיבטים רגשיים ופסיכולוגיים… הכנס נערך בסמיכות לשבוע האלרגיה הבינלאומי שחל החודש. המדיה החברתית יכולה להגביר את המודעות לאנשים עם אלרגיות למזון. מזרקי אפיפן צריכים להיות נגישים במקומות שונים, אנשים צריכים לדעת מתי לפעול ואיך לפעול באמצעות המזרקים, בעת הצורך.
מימין לשמאל: פרופ' קסל, ד"ר אלמוג, פרופ' ברק וקציר שמואלי (צילום: שקד ברויר)
מימין לשמאל: פרופ’ קסל, וד”ר אלמוג (צילום: שקד ברויר)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. בקי אמר/ה

    ולמה באמת יש עליה דרמטית באלרגיות למזון?

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו