'בני ציון' בחיפה – במקום הראשון בארץ בסקר שביעות רצון המטופלים במיון

המרכז הרפואי בני ציון בחיפה (צילום: תמיר אסרף עבור בני ציון)

המרכז הרפואי בני ציון מדורג במקום הראשון בארץ בשביעות רצון המטופלים במחלקה לרפואה דחופה –  מיון מבין בתי החולים הממשלתיים

משרד הבריאות פרסם את תוצאות סקר חווית המטופל במחלקות לרפואה דחופה (מיון) בבתי החולים בישראל. מנתוני הסקר, עולה כי המרכז הרפואי בני ציון בחיפה, מדורג במקום הראשון בארץ מבין בתי החולים הממשלתיים בשביעות רצון מטופלים כללי עם 82% (הציון המסכם של חווית המטופל ברמה הלאומית בסקר זה עומד על 75%), ומהווה שיפור של 5% לעומת הסקר הקודם.

גם בציון שביעות רצון מטופלים במלר"ד מבוגרים ביה"ח נמצא במקום הראשון מבין בתי החולים הממשלתיים עם ציון של 79.4%  ומקום ראשון בארץ הרפואי בשביעות רצון בחדר המיון לילדים עם ציון של 93% (!)

גם ציונים אלו מהווים שיפור של 5% בשתי הקטגוריות לעומת הסקר הקודם.

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אוהד הוכמן:

זו גאווה גדולה עבורנו להיות במקום הראשון בארץ מבין בתי החולים הממשלתיים. הסקר מצביע גם על שיפור במרכז הרפואי בני ציון בכל המדדים לעומת הסקר הקודם, ובמיוחד בתקופה מאתגרת זו של התמודדות עם גלים חוזרים ונשנים של מגפת הקורונה.

הבעת שביעות רצון מרשימה במיוחד

סקר של משרד הבריאות, בדק את שביעות הרצון מחדרי המיון בישראל ומתבסס על מטופלים שביקרו בחדרי המיון והשתחררו או התאשפזו. הסקר נערך בין החודשים מאי-נובמבר 2021 (לא כולל מיון קורונה, יולדות, נשים ונפש) ומבין הנושאים שנבדקו בשאלון: שביעות רצון כללית, נכונות להמליץ על חדרי המיון, יחס הצוותים המטפלים, מתן מידע ובהירות ההסברים, זמני המתנה ועוד. 

כפי שעולה מהסקר, המרכז הרפואי בני ציון בחיפה, מדורג במקום הראשון בארץ מבין בתי החולים הממשלתיים בשביעות רצון מטופלים כללי, עם 82% וגם בציון שביעות רצון מטופלים במלר"ד מבוגרים, ביה"ח נמצא במקום הראשון מבין בתי החולים הממשלתיים עם ציון של 79.4%  ומקום ראשון בארץ בשביעות רצון בחדר המיון לילדים עם ציון של  93% (!).

יש לציין כי הסקר קובע כי ביה"ח עלה בכל המדדים שנמדדו.

חשוב לציין כי 94% מהנשאלים הרגישו כי הם מטופלים בידיים טובות, ו-99.4% מהנשאלים ציינו כי לא חשו אפליה על רקע של גיל, לאום, עדה, מין, מוגבלות פיזית או נפשית או נטייה מינית במהלך השהייה במיון.

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אוהד הוכמן, הודה למנהלת מלר"ד כללי – מבוגרים, ד"ר מירב סלוטקי, למנהלת מלר"ד ילדים ד"ר אירנה ציסטיאקוב, לצוותים הרפואיים ולעובדי ביה"ח על ההישג המרשים

ד"ר אוהד הוכמן, מנהל המרכז הרפואי בני ציון (צילום: מיכה בריקמן)
ד"ר אוהד הוכמן, מנהל המרכז הרפואי בני ציון (צילום: מיכה בריקמן עבור בני ציון)

ד"ר אוהד הוכמן: "אני רק יכול להתגאות על כך שנתונים אלה מחזקים את הסלוגן: 'המרכז הרפואי בני ציון – מרגישים בבית גם כשחולים'. במיוחד בתקופה מאתגרת זו של התמודדות עם גלים חוזרים ונשנים של מגפת קורונה, כשעלינו בכל המדדים, נתונים שרק מעצימים את ההישג המרשים ומעורר ההערכה של הצוותים השונים בביה"ח".

ד"ר הוכמן הוסיף ואמר:
"שמחנו והתרגשנו והתמלאנו גאווה גדולה ותחושה שאנחנו ממלאים על הצד הטוב ביותר גם כאמור בתקופה מאתגרת במיוחד של התמודדות עם משבר הקורונה את השליחות שלנו להעניק שירותי רפואה ברמה הגבוהה ביותר. תוצאות הסקר של משרד הבריאות, מהוות הוכחה לכך, שהבאים לבית החולים בני ציון נהנים מטיפול רפואי ומיחס  מצוין. כל אלה מתאפשרים במיוחד בזכות צוותי רפואי ועובדים בכלל הסקטורים – איכותיים, מצטיינים ובעלי תחושת שליחות הפועלים בשיתוף פעולה הדוק עם מחלקות האשפוז בביה"ח ועם המחלקות נותנות השירות – הדמיה, מעבדות, חדרי ניתוח, רופאים יועצים, משק ועוד". 

המרכז הרפואי בני ציון בחיפה (צילום: תמיר אסרף)
המרכז הרפואי בני ציון בחיפה (צילום: תמיר אסרף עבור בני ציון)

ד"ר הוכמן הודה לצוותי המחלקה לרפואה דחופה – מיון ילדים וכללי מבוגרים:

העושים את עבודתם בנאמנות ובמסירות רבה 24/7 במשך 365 ימים בשנה תוך הקפדה על מקצוענות גבוהה וגילוי התחשבות ויחס מכבד לפונים למלר"ד. 
אני מודה בשם עובדי ביה"ח לציבור על האמון וההערכה שלהם. ואני רואה בתוצאות הסקר של משרד הבריאות הבעת אמון והוקרת תודה של הציבור על השירות הניתן למטופלים במלר"ד ילדים ובמלר"ד כללי – מבוגרים בביה"ח שלנו.
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. הלל אמר/ה

  אני עם הבת שלי במיון ילדים. כמה ימים כבר.
  אכן, הצוות נהדר כל הזמן, רמת קשב וטיפול בבת שלי רואים להערכה, מתקשה להיזכר ברמת שירות שכזה במסגרת כלשהוא אחרת, ממש מפרגן להם, יש שם הון אנושי נדיר.
  כבוד למי שהביא אותם לשם.

 2. חניה אמר/ה

  בעיית חניה ! אין מקומות חניה ,אין חניון,החניון פצפון,וכשרוצים להגיע להמשך טיפול מה עושים? במיוחד ששם הכל עליות וירידות אין כביש ישר ולמוגבלים זו ממש בעיה רצינית,גם לחולים,גם למבקרים – זו בעיה שיש לפתור

 3. רפי רפול - חסון.חיפה.עיתונאי אמר/ה

  זו גאווה גדולה בשביילנו בחיפה. יישר כוח לכל העובדים והעובדות ולכל הצוות הרפואי בראשות ד"ר אוהד הוכמן. כל הכבוד.

 4. ברק אמר/ה

  בית חולים מס 1 אין מילים צוות מסור וקשוב נלחמו על החיים של אבי ז"ל עד הרגע האחרון
  תודה אישית ,מופת לשאר הבתי חולים תלמדו מבני ציון.

הגיבו כאן לכתבה