“עזרו לנו להחזיר את בננו הביתה” | רועי נמצא מעבר לים, במצוקה נפשית גדולה

מחזירים את רועי הביתה

“לא רוצים לאבד את בננו לתמיד” • משפחה מחיפה מבקשת את תרומתכם, כדי להציל את בנה שנמצא מעבר לים

רועי, בן 31 מחיפה, נעלם בחו”ל לפני כמה שבועות. אחרי חיפושים קדחתניים ויקרים, נמצא רועי כשהוא במצב נפשי קשה ומורכב. הוא אינו משתף פעולה, ולכן החילוץ יהיה יקר (חילוץ נפשי דורש יותר זמן ואנשי מקצוע כדי שיהיה חוקי ומיטיב), גם הטיפול יהיה יקר, כי הביטוח הרפואי שלו פקע ובוטל בזמן שנעדר.

עזרו לנו להחזיר את רועי הביתה | צפו

קמפיין בזק הוקם למימון חילוץ-נפשי וטיפול.
נשמח מאוד לעזרתכם, קודם כול בתרומות ואחר כך גם בהפצה.

“אני בשליחות מאלוהים ואני הולך להציל את האנושות”.

כך, במילים אלה, באמצעות הודעת מסנג’ר שקיבלנו, למדנו שבננו נמצא בצרה גדולה. בשבועות האחרונים, מאז היום שבו בננו רועי, בן 31, הוכרז כנעדר – עולמנו חרב עלינו. אחרי חיפושים קדחתניים ויקרים שארכו למעלה מחודשיים, הוא נמצא בריא בגופו אך במצב נפשי מורכב, ואנחנו זקוקים לכם כדי להציל אותו.

קצת על רועי

רועי הוא אדם חכם, רגיש, אוהב אדם ומלא חמלה. לאחר שירותו הצבאי נסע לקנדה, שם עבד וחי בשנים האחרונות, ואף עמד להתחתן. עד להיעלמותו, עבד בחברה מקומית מוכרת בתפקיד ניהולי, והיה עובד מצטיין. אדם רציונלי ושומר חוק. אנחנו, הוריו, שלושת אחיו ויתר המשפחה הענפה, חיים בישראל; עד להיעלמותו רועי שמר על קשר רציף וטוב איתנו.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

הכול השתנה בבת אחת, באמצע ינואר 2021

השינוי ברועי התברר לנו, כשהתחלנו לקבל ממנו הודעות ושיחות מוזרות. הודעות על היותו מואר, שליח של אלוהים שבא להציל את העולם. הודעות טרופות שהפכו מוזרות יותר ויותר, על סוף העולם המתקרב, מלחמה כלל עולמית עקובה מדם, אזהרות רבות מפני זעמו של האל על תושבי כדור הארץ…

המיילים הפכו מוזרים יותר ויותר, והשיחות ההולכות ומתמעטות עם רועי היו הזויות, בהיעדר מילה אחרת. לא זיהינו את רועי שלנו מאחורי כל המילים הזרות הללו; תחושה מבשרת רעות, על אודות נפשו ההולכת ומתערערת, החלה לקרום עור וגידים. גם חברתו ובני משפחה הגרים בסמוך סיפרו על התנהגות מוזרה ומדאיגה מצדו, ואפילו חברים מהקהילה הישראלית המקומית יצרו קשר ודיווחו בדאגה על הסתגרות ועל התנתקות הולכת וגוברת מהעולם.

מפלס החרדה שלנו עלה, ועמו ההבנה שרועי עבר משבר נפשי עוצמתי, ושעליו לקבל טיפול מיידי. במקום דמותו של בחור רציונלי, נעים הליכות, מלא חוש הומור ועם מטרה בחיים – ניבטת אלינו כעת דמות מבולבלת, הוזה ומנותקת חברתית. וכל זאת קורה למול עינינו המשתאות, בהידרדרות חריפה וחדה, בזמן קצר, ועם מגבלות הקורונה שהקשו עלינו להיות לצדו פיזית. כל ההתייעצויות שערכנו עם פסיכיאטרים ופסיכולוגים הביאו להערכה שרועי עובר התקף פסיכוטי עקב משבר שעבר. ללא טיפול אינטנסיבי ומיידי, יש חשש שבריאותו הנפשית תינזק לתמיד. מעל כל אלה מרחף חשש ממשי שרועי יפגע בעצמו. ניסינו לפעול במהירות. פנינו לחברה ישראלית המתמחה בחילוץ צעירים במצבו ואשפוזם בבתי חולים פסיכיאטריים בישראל. משלחת מיוחדת – שכללה אנשי צבא לשעבר, אנשי רפואה ובריאות הנפש – יצאה לחלצו. השקענו במשלחת זו עשרות אלפי דולרים.

חוששים לאבד את בננו לתמיד

אולם עד שמשלחת החילוץ הגיעה מישראל ליעדה על מנת להביאו לטיפול בבית, בחיק משפחתו והוריו, נעלמו עקבותיו של רועי. הוא נעלם במסתוריות מביתו, ולא היה זמין בטלפון, במייל או ברשתות החברתיות. המשלחת שהתה שם כשבועיים, וחזרה כלעומת שבאה, בידיים ריקות. גם מאמציו של בלש פרטי מקומי, שנשכר לאחר היעלמותו של רועי, העלו חרס. לאחר למעלה מחודשיים, בזכות הודעה שקיבלנו על חיוב אשראי בודד בכרטיסו, הצלחנו לאתר אותו במנזר באלברטה, במצב של פסיכוזה חריפה ומידרדרת. הוא מסרב לחזור לחיים או לקבל עזרה. אנו חוששים מאוד שאם לא נחזיר את רועי בקרוב ונעניק לו טיפול נפשי מיידי – נאבד את בננו לתמיד!

העלויות

עד עתה הוצאנו למעלה מ־$65,000 (כ-220,000 ש”ח) ללא כל תוצאות בשטח. מצבו של רועי מצריך חילוץ נפשי. זהו חילוץ מיוחד שנעשה על ידי אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. בסיבוב הקודם שילמנו כ-$50,000 על חילוץ שלא צלח. החלק המאתגר בו הוא להשיג את שיתוף הפעולה של המחולץ ולגרום לו להבין שאנחנו לטובתו, בלי לחכות שיפגע בעצמו או במישהו אחר כדי שיגורש. הטסה פסיכיאטרית גם היא מורכבת ועולה כסף. הטיפול יהיה יקר כי הביטוח הרפואי שלו אינו מכסה מקרים פסיכיאטריים.

כך שלצורך חילוץ נפשי, הטסה פסיכיאטרית לישראל והמשך טיפול כאן, אנו זקוקים לסכומים אדירים שאינם ברשותנו. מן הסתם הרבה יותר מסכום היעד של הפרויקט…
ולכן, כעת, כדי להחזיר את רועי אנחנו זקוקים לכם.

זה קשה לנו מאוד, אבל…

אנחנו שבורי לב, דואגים לרועי שלנו, וחוששים לחייו. כעת לא נותרה לנו ברירה אלא לעשות כל שבידינו כדי לסייע לו. אנחנו אנשים נורמטיביים, עובדים קשה עבור כספנו, ורגילים לדאוג לכל צרכינו בעצמנו. אנחנו רגילים להיות בצד הנותן, לא בצד המקבל, ובטח שלא בצד המבקש. מעולם לא נדרשנו או פנינו קודם לעזרה חיצונית כלשהי.

אבל כעת, לא נותר לנו אלא לפנות אליכם בבקשה לסיוע כספי על מנת שנוכל להציל את בננו.

אנו מודים לכם מקרב־לב על כל סיוע ותרומה שתוכלו להעניק, ולסייע לנו במאמץ חיינו להשבת רועי הביתה.

מי ייתן ונביט על הטקסט הזה אחורה יום אחד, ונרגיש שהחשיפה והבקשה הזו היו שוות את הכול. רק לראות את פניו של רועי שוב, לעבור איתו את המסע הזה, לדעת שהוא בריא ושלם. לראות אותו מחייך שוב, ולהרגיש מחדש כמו משפחה.

תודה על הזמן שהשקעתם בקריאה, ותודה על כל תרומה – קטנה כגדולה, ואנו מקווים שיום אחד נוכל להשיב לכם טובה.

תרומות ותשורות

אפשר לתרום לקמפיין ללא כל תמורה, ואפשר לבחור תשורה: כל התשורות נתרמו ברוחב לב על ידי חברים, יזמים ומלווים, חלקן מלכתחילה לשימוש אישי, ואת חלקן אפשר לבחור אם לתרום למסגרת של מתמודדי נפש או אוכלוסיות בסיכון, או לקחת לשימושכם האישי.

• השתמשנו בקמפיין בתמונות גנריות ובקולות של חברים שהתנדבו, כדי לשמור, ככל האפשר, על פרטיותו של רועי.


תודה!

 • את הקמפיין מנהלת ומובילה חברת המשפחה ד”ר תמר עילם גינדין מהוצאת זרש – ספרים שמעניינים אותי. היא גם מקריינת בסרטון.
 • גל רוזנברג, “ב-דיוק – מזקקת תוכן” ערך את התכנים ומקריין בסרטון.
 • תודה על הייעוץ והתמיכה – למיטל בר זהר, למורן אלויה, לגליה שכטר ולכל קהילת ליווי ההדסטארט.
 • תודה לתורמי התשורות – אלה שכבר הכנסנו ואלה שייכנסו בעתיד: יער הקקאו, עינת שמשוני, רועי דולב, פסיה ברכה, מאיר חג’בי, אורטל אלטרמן, אריאלה באום, אורי כהן מדינה, אילה רוזנבלום, מירב שקד, דנה יזרעאלי, נתי אבנעים, מיי ברוקס קמפלר.
הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. ערבי זועם אין שוויון אמר/ה

  תמיד היהודים רוצים תרומות לא משנה על מה הרי יש לים מדינה שתעזור לכם ליהודים מאוד כל לגמור צבא לנסוע לקנדה לתחילת לעבוד לקבל זכויות ממדינת קנדה .ואנחנו הערבים לא יכולים לעשות חצי ממה שיהודי עושה .אז לא שאני צריך לתרום לאחד שנפל בסמים קשים אתם עם גזען רק בוכים כל הזמן

 2. שמעון אמר/ה

  כל העוזבים את המדינה ומתחרפנים בחו”ל תשארו שם המדינה לא חייבת לעזור לכם.נו הוא עזב לקנדה? שם זה גן עדן תשאר שם.

 3. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כל העוזבים את המדינה ומתחרפנים בחו”ל תשארו שם המדינה לא חייבת לכם. לילה טוב.

 4. שלי אמר/ה

  לדעתי כשרועי נעלם היה לו מיפגש עם חייזרים שהישפיעו עליו לחזור כשליח מעדויות מהתנ”ך ומישו הנוצרי ומהעולם כולו שחיזריים שנוצר איתם קשר נעשו מוזרים ומיתבטאים בדרך הזו שנימשך. העזרה שכנראה תעזור היא היפנוזה לחזור לשפיות.מידע והמון שנים של חקירת
  הלא נודע אני ממליצה לבדוק עובדות שנתתי.ובהצלחה

 5. שלי אמר/ה

  לערבי הזועם דעותיך הם מלאים בגזענות הערבים לא נלחמים בארצם על קיומם הם בורחים לארצות הרווחה ומקבלים הכל בחינם ועוד יורקים על היד הנותנת מיתקוממים נגד הכל רוצים איסלם לכולם אתם עמים בלי הגבלות ובלי כבוד וביחוד לנשים ולעניים.אין סוף לסבל ועוני אם אמשיך.צדקות היא דרך לעזרה ולנפש.

 6. שלי אמר/ה

  לערבי

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חברה וחינוך בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו