מדוע באמת העלו את תעריפי הנסיעה במינהרות הכרמל?

פרשנות

05_-_מפגינות_נגד_העלאת_מחירים_במנהרות_הכרמל.jpg

מפגינות נגד העלאת מחירים במנהרות הכרמל

התעריפים שוב עולים, הנהגים כועסים, וראש העיריה מנסה להצטייר כלוחם למענם, ובפועל מוליך אותם שולל, כי הוא יודע את האמת: במצב שנוצר התעריפים חייבים לעלות. ואחרי שתקראו את המאמר – גם אתם תדעו.

זוכרים את מצנע שהבטיח כי "המינהרות יבוצעו חינם, אף שקל על חשבון הציבור"? אולם ארוחות חינם יש רק בבתי חולים, בתי תמחוי, ובתי סוהר. הסכם ה-B.O.T. עם הזכיינים קבע ביצוע חינם, ורווח רק מהנסיעות. נקבע גם מנגנון הצמדה והתייקרויות, שאין דרך להימנע מהן כעת, אלא אם מישהו מוכן להחזיר לזכיינים את עלות הביצוע. יש מישהו כזה? שקט. דממה. אולי ראש העיריה הלוחם הגדול נגד ההתייקרות? דום שתיקה.

ונולד גם סעיף אחרי המכרז וחתימת ההסכם עם הייזמים: רשת בטחון!
המדינה התחייבה, אתם יושבים? על "השלמת הכנסה" לזכיינים, עד לתחזית הנסיעות של חב' יפה-נוף, שנמצאה מופרכת. אחרת הזכיינים איימו להסתלק באמצע העבודה, והעיריה והממשלה נתקפו בפאניקה, שמא יגידו שגלבהרט והירוקים צדקו. לכן קראו לזכיינים חזרה מהדלת, ונתנו להם הסכם חלומי, שאינו מאפשר להם להפסיד, גם אם ירצו!

יהב_עם_המפגינים_במנהרות_הכרמל.JPG

יונה יהב עם המפגינים במנהרות הכרמל

הבטחת הכנסה


הם את הכסף יקבלו בכל מקרה, אם לא מהנהגים, אז מהממשלה, על חשבון הציבור, לרבות אזרחים שלא נוסעים במינהרות ואין להם בכלל רכב! איפה מבקרי העיריה והמדינה כשצריך אותם? על כך התרעתי מראש בדיוני מועצת העיריה, והכל מתועד באתר שלה. לכן לא צודק להימנע מהעלאת התעריף, ולהטיל אותו למעשה על קופת הציבור, שגם ככה חותכים ממנה כל שנה עשרות מיליוני שקלים "השלמת הכנסה" לזכייני המינהרות… רשת בטחון עאלק. זוכרים?


חיפאים, זו הזמנה לכתיבה: הצטרפו לצוות הכתבים המתנדבים של חי פה. פרטים כאן:

תגובה
  1. אבי כהן אמר/ה

    בושה

לא ניתן להגיב