התכנית לניקוי מפרץ חיפה – גילה גמליאל מניחה פצצה על שולחן הממשלה – טיוטת הצעת מחליטים

התכנית הסטטוטורית לשינוי מפרץ חיפה

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, הניחה אמש (ד’, 21/4/21), טיוטת הצעת מחליטים דרמטית על שולחנו של נתניהו. בטיוטת ההצעה נכללת סגירת כל התעשייה המזהמת במפרץ חיפה עד לתאריך 1/1/27, כלומר, חמש וחצי שנים מהיום. (חשוב לציין ולהדגיש כי מדובר בטיוטה ולא בנוסח סופי).
בטיוטת ההצעה נכלל סילוק מוחלט של תעשיית הדלקים והדשנים ממפרץ חיפה וביצוע תכנית עמק החדשנות, אותה פרסמנו כאן.

בכירים בליכוד מסרו לחי פה כי ההצעה והנוסח שלה מתואמים עם נתניהו וכמובן גם עם אבי שמחון, יועצו האישי של נתניהו ומי שעומד מאחורי דו”ח מקנזי, אשר הוכיח היתכנות כלכלית לסילוק התעשייה המזהמת.

טיוטת ההצעה של גמליאל הוגשה לנתניהו, לאחר סיורים ודיונים של וועידת המנכ”לים, אך הנוסח הסופי שיוגש להחלטת ממשלה עדיין אינו ברור, שכן, לחי פה נודע כי גם משרדי ממשלה אחרים (וביניהם משרד האנרגיה) מבקשים להעלות הצעות משלהם, חלקן מנוגדות להצעתה של גמליאל. ייתכן שבסופו של דבר ינוסח נוסח אחר, תוך תיאום בין משרדי הממשלה ותחת הנחייתו של נתניהו.

כעת נותר לראות איזה נוסח סופי יועבר להחלטת ממשלה. חשוב לזכור כי בימים אלה מדובר על ממשלת מעבר ולכן תהליך אישור הצעה זו או אחרת וכן היכולת של הממשלות הבאות לממש אותו עדיין לא ברורים במלואם ולכן הכול פתוח.

נעקוב בדריכות אחר ההתפתחויות ונעדכן אתכם.

לעיונכם הנוסח המלא – טיוטת ההצעה – ניקוי מפרץ חיפה עד 1/1/27


הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. פנינה אריאב אמר/ה

  ספין תקשורתי !!! מה היא עשתה עד כה ? פקדון לבקבוקי
  פלסטיק , עליק הגנת הסביבה!!
  בשנה מחצי אחרונו לא נסעה 24 פעמים לחול בגלל קרורנה,
  בה הפרה את הוראות משרד הבריאות כשחלתה וגם שיקרה ;
  הדוח על מצב המפרץ מוכן כבר שנים ,
  למה רק עכשיו היא על השולחן שאין בכלל כנסת ואין ועדות ואי אפשר להעביר חוקים ? על איזה ממשלה היא מדברת? היא שותפה בממשלת שחיתות ובוגדת בתפקידה !!!
  על מי אתם באים לעבוד כמו הנאשם נתניהו וכל שקריו.

 2. שנזכה אמר/ה

  שנזכה ונגיע ליום הזה בע”ה שנוכל לשאוף אויר נקי יותר למען הדורות הבאים כנהג מונית שעבד שנים רבות במפרץ עברתי השתלת כבד עם נגע סרטני ושורדים בקושי לעניות דעתי החיפאים ישנים בעמידה לא עושים מספיק “רעש”

 3. שמואליק גלבהרט אמר/ה

  מה קרה לכם? יצאתם בתרועות צהלה על הצעת ההחלטה של שרת הסביבה גילה גמליאל, אבל כנראה לא הבנתם אותה. אף מילה על “תכנית עמק החדשנות”! אף מילה על 100 אלף יח”ד או על 100 יח”ד! תכניתה של גמליאל מתאימה 99% לתכנית שאני מציע מהיום הראשון, מלבד פרט אחד: אין צורך לסגור את המפעלים באופן יזום, כי זה רק יזכה אותם בפיצויים של מיליארדים. מספיק להעלות את רמות התקינה הפיקוח והאכיפה. המפעלים יתקשו לעמוד בכך, ויעדיפו להתפנות בהקדם, מיוזמתם, ועל חשבונם. מאחר ואינכם מפרסמים מאמרי דעה שלי, וסיבותיכם עימכם, אולי לפחות “בדלת האחורית” של תגובה, אצליח יותר…

 4. אלכסי אמר/ה

  קשקש
  דיבורים בלי סוף מעשים עין!
  צריך להחליף את השלטון!
  הם לא עושים כלום חוץ מלבזבז את כספנו ,ולגרום לחובות שנכדינו עוד ישלמו!

 5. אטלן אסתר אמר/ה

  פנינה צודקת “ספין תיקשורתי”.

 6. אבי אמר/ה

  החתול שומר על השמנת. יוצרים מראית עין של הגנה על הציבור, במימון התעשיה המסכנת בריאות וחיים. זריית חול בעיניים. אי אפשר להתייחס ברצינות ליוזמות ממשלה בעידן ביבי.

 7. רוני אמר/ה

  אכן עד עכשיו השרה לא עשתה כלום למען הסביבה, מלבד לטוס לחו”ל ולהפר תקנות הקורונה. היום בחיפה התעשיה הכימית בחיפה היא לא הבעיה האקולוגית העיקרית בחיפה, אלה בעיית חזירי הבר, שהם מהווים סכנה מיידית לתושבי העיר. הם עלולים לסכן חיים, גורמים לזהומים מגוונים בעיר חיפה. לפחות מפעלי הכימיקלים מביאים כסף לקופת המדינה, החזירים לא.
  הגיע זמן השרה גמליאל, יפעיל תוכנית לסילוק פגם האקולוגי של החזירים, ולא תוך 5 שנים אבל מיידי!

 8. אטלן אסתר אמר/ה

  מצאה לה זמן ועיתוי לפרסם את ההצעה שלה.כשיש ממשלת מעבר ואת אף אחד כרגע בממשלה לא מענין דבר חוץ מהמצאת חוקים חדשים שתגרום לממשלה הזו לשרוד.כמו ההצעה האחרונה של דרעי(המושחת הנוסף) לבחירות אישיות.מענין את ביבי כרגע ניקוי המפרץ?מה הם עשו כל הקדנציה?דיבורים דיבורים והבטחות.מעשים-איין.הממשלה הזו רקובה.ביבי וכל המקורבים;תארוז בבקשה ולכו הביתה.עשיתם כבר את שלכם.רוקנתם את קופת המדינה .יצרתם למדינה חובות ענקיים שהנכדים שלנו ימשיכו לשלם מהמשכורות שלהם.מסכנים.השארתם מדינה משוסעת,הממשלה הבאה תצטרך לעבוד קשה מאד כדי לתקן את כל מה שקלקלתם.יקח למדינה שנים לחזור למדינה נורמלית ומתוקנת.אז כל הממשלה הנוכחית,ביבי וכל המקורבים שלו,שלום ולא להתראות.את הנזק שלכם כבר עשיתם.מכאן אנחנו נסתדר.ולא עם 36 שרים.המדינה מסתדר יפה עם 18 שרים.אז ביבי ,לך תנוח בקיסריה אתה “ושרלה” המתוקה “ויאירקה” החמוד.ותתחיל להתרגל לפתוח את הארנק.לא,אולי אני טועה.כי ביבי סידר לעצמו שהמדינה תמשיך לממן אותו בקיסריה עשר שנים אחרי סיום הקדנציה שלו.זה מה ששמעתי.ולא אתפלא אם זה נכון.ביבי,לך תנוח.נמאסת עלינו.אנחנו רוצים אנשים ישרים בממשלה.אנשים ישרים וטובים.

 9. אלכסי אמר/ה

  בדיחה לשבת???
  מי זאת הגמליאלית הזאת שמפזרת שטויות באוויר ????

 10. כרמית אמר/ה

  יישר כוח השרה גמליאל, תושבי מפרץ חיפה וראשי הערים מייחלים בכל ליבם ליום בו יסגרו את בזן ושאר המפעלים הפטרוכימיים ויממשו את מפרץ החדשנות. ובכל מקרה אין לוותר על אכיפה נמרצת של חוק אוויר נקי על המפעלים עוד היום!!!

 11. יייי אמר/ה

  קרקס כל הממשלה הזו.
  כאן מדובר על גמליאל
  ומה עם כל שאר השרים, מה הם עושים, כלום – כבר שנים שלא זז במדינה הזו משהו, אבל כספי הציבור מתבזבזים
  ביבי לא נותן לאף אחד להרים את הראש, הכל לפי האצבע שלו, ולא יזוז מישהו שמאלה או ימינה.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור העיר חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו