הקרב על חזית הים העירונית של חיפה – יחתמו או לא יחתמו ?

05_-_המושבה_העירונית_בכיכר_הסיטי_סנטר_-_רחוב_יפו_-_חזית_הים_העירונית_העתידית.JPG

המושבה העירונית בכיכר הסיטי סנטר – רחוב יפו – חזית הים העירונית העתידית

עם כניסתו של החיפאי, משה כחלון, לתפקיד שר האוצר, ולאור התמצאותו הרבה במצוקות של העיר חיפה, נראה שאנחנו לקראת סיבוב נוסף ומשמעותי בקרב בין עובדי נמל חיפה לעיריית חיפה ולשר משה כחלון, על פתיחת חזית הים העירונית משדרות בן גוריון לנמל

פרויקט פתיחת חזית הים העירונית, קרוי גם "חזון חיפה – ברצלונה", על שם חזית הים המפוארת של העיר ברצלונה. זהו פרויקט החלום של יונה יהב בפרט ושל מספר רב מתכנני ערים הנדרשים לתת דעתם על יכולות ההתפתחות של העיר חיפה, בכלל.

אודות חזית הים העירונית של ברצלונה (ההשראה של המתכננים האורבניים) תוכלו לקרוא במאמר זה

הרעיון הוא להפיל את חומת הנמל וליצור רצף אורבני בין שדרות בן גוריון לנמל התיירים, לפתח חזית ים עירונית, כנהוג במספר רב של ערים סביב הים התיכון ולהפיח רוח חיים בתיירות המקומית.

הקרב מתחדש – עובדי הנמל נגד עיריית חיפה

חברי מועצת העיר חיפה קיבלו אתמול, 08/06/2015, הודעת אימייל שזו לשונה:


מכובדיי בוקר טוב,
הנכם מוזמנים להשתתף מחר יום ג' בין השעות 10.30 – בטקס חתימה על הסכם חזית ים עירונית במעמד שר האוצר – מר משה כחלון ומר יונה יהב כב' ראש העיר
במידה והנכם מעוניינים להשתתף אנא אישורכם במייל חוזר אליי.
מודה מראש והמשך יום נעים,
טל קפלן
מנהלת לשכת חברי מועצת העיר


והבוקר התקבלה במערכת האתר ההודעה הבאה, ממשרד יחסי הציבור המייצג את ועד עובדי נמל חיפה


עובדי נמל חיפה החליטו לבטל את ההפגנה שנועדה להיום מול בנין עיריית חיפה לאחר שנודע להם כי אין בכוונת שר האוצר לחתום במהלך ביקורו בעיריה ,על הסכם העברת שטחים מהנמל לעיריה .


מה רוצים עובדי הנמל ואיך כל זה קשור לתכניתו של השר ישראל כ"ץ להפרטת הנמל

כמו כל דבר בישראל, גם כאן התמונה מורכבת… התכנית הגדולה היא ליצור נמל חדש, פרטי, באגן המזרחי של מפרץ חיפה, שייקרא "נמל המפרץ". וועד עובדי נמל חיפה, בשיחות סגורות לחי פה, מסבירים כי הנמל החדש, יחד עם הנמל הנוסף שנבנה כעת באשדוד, ירוקן מתוכן את הנמל הקיים, היות שתנועת המכולות במדינת ישראל אינה מצריכה היקף כה עצום של נמלים.

עובדי הנמל מבינים כי התכנית הגדולה היא לדחוף את פעילות הנמלים של חיפה מזרחה, לכיוון שפך הקישון ו"לשחרר" את הנמל המערבי ולהחזירו לידי תושבי חיפה ועיריית חיפה.

על עמדתם של עובדי הנמל נכתב כאן בעבר מאמר קשר מאת מר עופר גרין, חבר וועד הנמל. הוועד נלחם על עתיד העובדים והם לא מתכוונים לוותר:

תכנית זו גובשה על ידי האדריכל יגאל צמיר וקיבלה תוקף של תכנית מתאר ארצית (תמ"א 13) בשנת 2006 ואף עברה הליך שיתוף ציבור ותכנון בהובלת משרד הפנים בשנת 2009, עליה דיווחנו כאן בהרחבה.

נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות

לא ניתן להגיב