פסגת רמב"ם • כנס הוקרה והצגת החזון לעתיד – במלאת 85 שנים להיווסדו של בית החולים ◄ צפו

פסגת הרמב"ם ה-12: בית החולים הגדול בצפון חוגג 85 וחושף חזון מבטיח לעתיד
באירוע פסגת רמב"ם ה-12, חשפה הנהלת בית החולים את החזון לשנת 2048, בה צפויים לחיות במדינת ישראל 15 מיליון בני אדם.

צפו בחזון רמב"ם לשנים הבאות:

(צילום: דוברות רמב"ם)

טקס הענקת "עיטור הרמב"ם" ◄ צפו

בשיא הערב "פסגת הרמב"ם 12", התקיים טקס הענקת "עיטור הרמב"ם" לאישים בולטים שתרמו תרומה מכרעת לבריאות של אזרחי ישראל באספקטים שונים.

הענקת עיטור הרמב"ם למשפחת טנוס

משפחת טנוס בעלי חברת "ב.ס.ט" – שתרמה תרומה משמעותית להקמת המכון לרפואת הלב ע"ש אבי המשפחה בדיע טנוס ז"ל.

(צילום: דוברות רמב"ם)

הענקת עיטור הרמב"ם למשפחת טנוס:

(צילום: חי פה-TV)

הענקת עיטור הרמב"ם לד"ר טל זקס

ד"ר טל זקס הוא מדען עולמי בתחום חקר הסרטן והחיסונים. בעברו היה ד"ר זקס המדען הראשי של חברת התרופות "מודרנה" וכיום דירקטור בחברת טבע.

(צילום: דוברות רמב"ם)

הענקת עיטור הרמב"ם לד"ר טל זקס:

(צילום: חי פה-TV)

הענקת עיטור הרמב"ם לפרופ' מוסא יודעים

פרופ' מוסא יודעים הוא זוכה פרס ישראל ויזם וממציא של תרופות ופיתוחים רפואיים פורצי דרך בתחום הפרקינסון, האלצהיימר ועוד.

(צילום: דוברות רמב"ם)

◄ טקס הענקת אות רמב"ם לפרופ' מוסא יודעים

(צילום: חי פה-TV)

צפו בנאומו של ד"ר מיקי הלברטל, מנכ"ל רמב"ם בכנס פסגת הרמבם 12:

(צילום: חי פה-TV)

בסיומו של הטקס שרו ילדי עובדי רמבם עם אמיר דדון

(צילום: חי פה-TV)

תקציר חזון רמב"ם, כפי שהוא הוצג על ידי ד"ר מיקי הלברטל:

כדי להמשיך ולהבטיח רפואה מתקדמת ואיכותית לתושבי הצפון רמב"ם יכפיל את מספר המיטות ויגדיל את השטחים הבנויים של בית החולים פי חמש.

החזון של צמיחה מתחייב בהתאמה לאתגר הגידול הצפוי באוכלוסיית ישראל בכלל ובצפון בפרט. רמב"ם הוקם כבית חולים ממשלתי אנגלי בשנת 1938, כאשר כל אוכלוסיית ישראל המנדטורית מנתה פחות מחצי מיליון תושבים. בשנת 2048, כאשר ישראל תציין 100 שנה להקמתה, יחיו בישראל על פי ההערכה 15 מיליון בני אדם.

מנהל רמב"ם, פרופ' מיקי הלברטל, מוביל בשנים האחרונות את חזון הצמיחה וההתפתחות של רמב"ם בהתאמה לגידול העצום הצפוי באוכלוסיית המדינה, והצרכים של הענקת שירותי רפואה מתקדמים המתחייבים מכך.

"הייתה לרמב"ם פעימה של התחדשות ובניה מואצת אחרי מלחמת לבנון השנייה ב 2006", אומר פרופ' הלברטל "בנינו קמפוס מערבי חדש לחלוטין וממוגן – לקח של המלחמה. התחדשנו בבית החולים התת קרקעי הממוגן ע"ש סמי עופר, בית חולים רות רפפורט לילדים, בית חולים אייל עופר לרפואת הלב, המרכז האונקולוגי ע"ש יוסף פישמן ואנחנו מצויים בשלבים של הקמת מגדל תגליות הבריאות על שם הלמסלי. עכשיו הגיע זמנה של פעימה נוספת, בתקווה שבזמן של שלום ללא מלחמות , אבל עם אתגר לא פחות גדול – לתת רפואה איכותית לאוכלוסייה הולכת וגדלה".
החזון של הבניה והפיתוח בשנים הקרובות, שאותו יציג פרופ' הלברטל באירוע פסגת רמב"ם כולל גידול של פי חמש בשטחים הבנויים של בית החולים – מ 180 אלף מ"ר ל 900 אלף מ"ר, וגידול במספר המיטות מ 1100 מיטות ל 2700 מיטות עד שנת 2065. מספרים אלו יהפכו את רמב"ם ל"מגה בית חולים" שימשיך ויהיה אחד מבתי החולים הגדולים בישראל.

הוקרה לתורמים

בצד העיסוק בחזון, ציינו בפסגת רמב"ם שורה של אירועי הוקרה לתורמים הרבים שמלווים את המרכז הרפואי בנאמנות. משפחת גרין – ווגנר מקנדה שבזכות תרומתם, נקרא המיון של בית החולים על שמם, משפחת רוזנקרנץ שתרמה לפיתוח והקמת מיון אונקולוגי ייעודי, הרטה עמיר שתרמה לשדרוג המבנה הראשון של בית החולים שנבנה בתקופה הבריטית וכיום מרוכזות בו רוב המחלקות הפנימיות, פסיכיאטריה, מכון הגסטרו, מחלקת פלסטיקה ועוד. כמו כן – לפסגת רמב"ם יגיעו עשרות ידידים ותורמים מארה"ב, קנדה, אנגליה, ספרד, בולגריה ואף משתתפים מברזיל בה לאחרונה הוקמה אגודת ידידים לטובת בית החולים.

המרכז הרפואי רמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. קלמן אמר/ה

    נשכחה משפ' ורטהיימר אשר בלעדיהם לא היה מתגשם חזון רמב״ם.

  2. אייל אמר/ה

    קליפ החזון ל-12 מגדלי ענק מפלצתיים, הוא בבחינת טירוף מוחלט.
    על תושבי בת גלים להילחם למניעת כל תוספת בקמפוס רמבם שנהווה מפגע אדיר לעתיד מתחם הבה"ד בבת גלים והשכונה. למזלנו אין שום סיכוי שההרס המתואר בו יתממש. את המגדל הנוכחי לקח 20 שנה למצוא תורמים.

הגיבו כאן לכתבה