נחתם הסכם חזית הים העירונית של חיפה – בין רשות מקרקעי ישראל לחנ"י ולחברת נמל חיפה • רמ"י – רשות מקרקעי ישראל

הודעת רמ"י – רשות מקרקעי ישראל

נחתם הסכם חזית הים של נמל חיפה בין רשות מקרקעי ישראל לחנ"י ולחברת נמל חיפה. ההסכם ישנה את פני המטרופולין והעיר התחתית בפרט ובמסגרתו יתווספו שטחי מגורים בהיקף של אלפי יחידות דיור ולצידן שטחי בילוי ופנאי ושטחי מסחר

לקראת סיום הליך הפרטת נמל חיפה הצפוי בימים הקרובים, נחתמו הסכמי חזית הים בחיפה בין רשות מקרקעי ישראל לבין חברת נמלי ישראל (חנ"י) ולבין חברת נמל חיפה. ההסכמים נועדו לתמוך ולקדם את תכנית חזית הים העירונית – תמ"א 13/3/א שאושרה בממשלה באוגוסט 2017 ואשר אמורה לייצר רצף אורבני עם העיר חיפה.

במסגרת ההסכמים מושבים לרמ"י שטחי מגורים לשיווק מיידי וכעתודת קרקע לשינוי יעוד בעתיד. שטחים אלה מוחרגים מתחום ההפרטה.
כך למשל יושב לרמ"י מגרש 607 הסמוך לבית חולים רמב"ם בשכונת בת גלים ובו יבנו 500 יח"ד.
כמו כן יושבו לרמ"י 51 דונם שעליהם מקודמת תכנית לבניית אלפי יחידות דיור.

בהתאם להסכמים, על מנת לשמור על הפעילות הנמלית תקבל חנ"י שטחים חילופיים בהיקף דומה, וכן יועברו מחנ״י שטחים לשימושה של חברת הנמל חיפה בנוסף לסכום של 150 מיליון שקלים שיועברו אליה.

יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל:

"אני מברך על חתימת ההסכם בין רשות מקרקעי ישראל לבין חנ"י ונמל חיפה שיאפשר את סיום הפרטת הנמל אותה הובלתי בתפקידי הקודם כמנהל רשות החברות. אין לי ספק שהסכם זה הוא בשורה לתושבי מטרופולין חיפה, ומימושו יהווה מחד מנוע צמיחה כלכלי לעיר, יצור מקומות תעסוקה חדשים, יגדיל את היצע יחידות הדיור ומאידך יביא לשינוי פני העיר תוך מימוש החזון ליצירת קשר רציף בין הים אל העיר."

יצחק בלומנטל, מנכ״ל חברת נמלי ישראל:

״בעקבות החתימה על ההסכם, חברת נמלי ישראל תקבל שטחים לוגיסטיים במטרופולין חיפה והצפון, מה שיאפשר הרחבה של הפעילות הלוגיסטית והתאמתה לצרכי המשק הנמלי ולגידול הפעילות הכלכלית של מדינת ישראל. מהלך זה מתווסף לפעילות חברת נמלי ישראל בפתיחת נמל המפרץ, בעבודתה על חיבורי נמל- כבישים ומסילות, ובהקמת פארק נמלי ישראל, הפארק הלוגיסטי החדש בחיפה לטובת פיתוח השרשרת הלוגיסטית וסחר החוץ והרחבת התעסוקה בצפון המדינה״.

אשל ארמוני יו״ר דירקטוריון חברת נמל חיפה:

״חתימת ההסכמים על עתיד חזית הים, שתהיה הפנינה התיירותית של מדינת ישראל, היא בשורה נפלאה והישג חשוב. אנו נמצאים בישורת האחרונה בהליך ההפרטה, ומגיעים לרגע זה גם כאשר הנמל בשיאו, וגם תוך השלמת הסכמים שנותנים לנמל אופק מבטיח לעשורים הבאים. אני מודה לכל מי שנטל חלק בהגעה להישג הזה. נמשיך לפעול מול משרד הפנים להשלמת הפערים בנושא הניהול המשותף של הנמל ועיריית חיפה עד למועד ההתמחרות בהליך ההפרטה״

חזית הים – חזון חיפה ברצלונה…

הגיבו כאן לכתבה

10 תגובות
 1. משה אמר/ה

  הזוי , רצועה ענקית של מבנים גבוהים מפרידה בין העיר לים.

 2. אייל אמר/ה

  ההסכם נחתם ללא עיריית חיפה. ההסכם מתבסס על שיקוע המסילות כשכרגע לעשרים שנה יש חישמול עילי של המסילות ואין שיקוע באופק. ההסכם מדבר על תוספת אלפי דירות ללא כל התייחסות לצורך במבני ציבור כמו בתי ספר וגנים שאין בכלל שם ומי ואיפה יקימו? זה הסכם הזוי ברמות.
  כדי שחנ"י "תסכים" (היא בכלל לא אמורה להיות צד בענין) מדברים על מתן שטחים לוגיסטיים בלי לציין איפה, שוב תלישת והרס פארק הקישון עבור שגעונות הלוגיסטיקה לאחסון פסולת הפטרוכימית שסין רוצה לשפוך אצלנו מהנמל שלה?
  תוכנית שהכותרת שלה צריכה להיות: הזייה שלא תקרה לעולם מאפשרת הפרטה פרועה והשתלטות חברת נמלי ישראל על עוד שטח שמסתירים מהציבור.

 3. ד. בן גוריון אמר/ה

  יקירי דור העתיד בעשור השני לאלף החדש, של המדינה שהקמתי
  על הנהגת חיפה לא לשקוע בחלומות באספמיה מתוך ציורי דימויי-עתיד פרי מוחם הקודח ש אנשי פרסום ותועמלנות, אלא להשקיע מרצה וכספה של העירייה בכל אלפי הדונמים הסמוכים לקרית הממשלה והנמל, העומדים ואף זועקים בשממונם, עם בתים ריקים וחורבות (הנשמרות מדוע? ועבור מי?). על הישוב להכין תוכנית מהירה לחיסול העזבון וההזנחה השוררים זה עשרות שנים במרכז העיר חיפה, ומונעים הגשמת חזון הרצל לעיר נאה וקולטת עלייה. הרי בשטח זה ניתן לקלוט עשרות אלפי מבני עמנו וליישבם בסמיכות מירבית למקורות תעסוקה נמלית ופקידותית וכל אותם מקצועות חישוביים של מכונות החישוב שהבינותי שהן תעשייה השלטת במדינתנו.
  שלכם כתמיד בראיית עתיד מזהיר, ד. בן גוריון. מיסרו גם דש לאנה זק, אינני יודע אם ערבות נעימותיה לאוזניי אך נאה העלמה.

 4. פיטר פן גוטמן אמר/ה

  קליש לאפריקה
  הזוייה ברמות מחריבה את חיפה כמו בנט אותה צורת רמייה

  1. שולה אמר/ה

   הלוואי והיתה כמו בנט חתיכת ביביסט בזוי

 5. חיפאי עצוב אמר/ה

  יופי…. ואיפה העירייה?
  כאילו העניין קורה בחו"ל ולא אצלנו בבית.
  כואב הלב לאן מוליכה אותנו זוהנושאת בתאר ראש העירייה .

 6. חתותי אמר/ה

  וקאליש בחוץ.בדיחה

 7. הבעיה בחולשה של חיפה אמר/ה

  אני רוצה לראות שהיו מעזים לחתום משהו כזה בחופי תל אביב בלי לערב את חולדאי.
  היה מגלגל אותם מכל המדרגות.
  פשוט יש לחיפה ראש עיר שלא סופרים אותה ולא סופרים את כל חיפה, במדינת המרכז

 8. רמי אמר/ה

  חנ"י רומסת את חיפה ומקימה חומות של שנאה, רוע וניתוק!
  איפה ראשת העיר שמשתפת פעולה ותורמת לניתוק הזה?

  1. אייל אמר/ה

   מי בוא נגלה לך סוד: אף אחד לא סופר את קליש ואת חיפה בגלל קליש. תשווה עם רז קינסטליך ראש עיריית ראשון לציון שמביא שם הישגים עצומים והעיר צומחת בקצב מסחרר. בקרוב ראשון לציון תעקוף את חיפה והתהיה השלישית בגודלה. קינסטליך יכול לעשות בית ספר לניהול עיר לקליש.
   בזמן שבנאות פרס לא בנו מספיק גני ילדים וחסרים בתי ספר זוכה ראשון לציון השבוע בפרס החינוך הארצי. 4 קריות חינוך גדולות בבנייה. שכונות ענק בבנייה. מתחמי משרדים אדירים בהקמה. באתר של ראשל"צ יש דוחות רבעוניים לתושבים, אתה מוזמן לחפש כאלה בחיפה. 273,000 תושבים ב-2022 ועוד 5 שנים כשיתחיל אכלוס שכונות נרקיסים במקום צריפין יזנקו ל-300 אלף.
   חיפה צריכה מנהיגות. את נאות פרס ב' ו-ג' צריך לבנות לגובה להכפיל את כמות הדירות. לבנות נתיבי אוטובוסים לפני שבונים שכונות. לתכנן שכונות ענק לא על הנייר אלא לבנות. להקים לא בניין אחד לאינטל פעם ב-20 שנה אלא מת"ם 2 – 3- 4…
   קו כרמלית ממרכז הכרמל לאוניברסיטה זה כבר חובה. מינהור רכבת ישראל דרך ההר במקום גדרות חשמול בכל העיר זה חובה. איבדנו מומנטום של 3 שנים זה המון. עד הבחירות 5 שנים. קפאון עירוני בעייתי. החלטות מתקבלות בלי חיפה ומעל האש שלנו. אנחנו צריכים ראש עיר כמו רז קינסטליך. זו האמת רבותי חשוב מאד מאד מי יישב בכסא הזה ואיך הוא יכול לנהל. והאם הוא בן אדם שיכול להביא הישגים ממשרדי הממשלה או שהוא מאיים עליהם בחגורת קרטה ומבטל כל דבר.

הגיבו כאן לכתבה