עו”ד עמית איסמן יליד חיפה הומלץ לתפקיד פרקליט המדינה ה-12

עו"ד עמית איסמן

עו”ד איסמן, יליד 1967, נשוי ואב לשלושה, הוא בוגר בית הספר “ליאו בק” שבחיפה.

הודעה מטעם הוועדה לאיתור מועמדים למשרת פרקליט/ת המדינה:
 
ועדת האיתור למשרת פרקליט המדינה החליטה הערב פה-אחד להמליץ לשר המשפטים למנות את עו”ד עמית איסמן לתפקיד פרקליט המדינה ה-12.
בהחלטתה, קובעת הוועדה כי עו”ד איסמן בלט מעל כל יתר המועמדים במכלול השיקולים שנבחנו ונמצא המתאים ביותר לתפקיד.

וכך נכתב בהחלטת הוועדה:

“עו”ד איסמן הוא בעל ניסיון רב שנים בפרקליטות המדינה, ובשנים האחרונות מילא תפקידים בכירים ביותר בארגון – כפרקליט מחוז חיפה (פלילי), כמשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים (בפועל) וכמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים (בפועל). עו”ד איסמן זכה להמלצות מצוינות מצד בכירי מערכת המשפט, בהם שופטי בית המשפט העליון בעבר ובהווה, היועץ המשפטי לממשלה הקודם, פרקליט המדינה הקודם, משנים ליועץ המשפטי לממשלה, בכירי משטרת ישראל והייעוץ המשפטי הציבורי, עורכי דין מהסנגוריה הציבורית ומלשכת עורכי הדין, ואחרים. כל הממליצים עמדו על מעלותיו המקצועיות והאישיות של עו”ד איסמן, והדגישו כי מדובר לשיטתם במועמד ראוי ביותר לתפקיד פרקליט המדינה.

בהופעתו המרשימה בפני הוועדה, ניכרה היכרותו המעמיקה של עו”ד איסמן עם מערכת אכיפת החוק ועם המערכת הממשלתית בכללותה. עו”ד איסמן הציג משנה סדורה ומפורטת להתמודדות עם האתגרים הניצבים היום בפני מערכת אכיפת החוק, הן במישור המקצועי והן במישור הניהולי. בנוסף, הוועדה התרשמה כי ביכולתו להוביל מהלכים ארגוניים משמעותיים שתכליתם חיזוק אמון הציבור בפרקליטות המדינה ובמערכת אכיפת החוק בכללותה. עו”ד איסמן הציג חזון של שקיפות ציבורית ופתיחות לביקורת. לאורך שנותיו, הוכיח עו”ד איסמן יכולת משפטית גבוהה ביותר וכישורים משפטיים יוצאי דופן, יכולת ניהול מעולה, יושרה ואמינות, יכולת עמידה בלחצים, והפגין עמוד שדרה מקצועי וערכי אל מול אתגרים כבדי משקל.

הוועדה בחנה בכובד ראש את ההליך המנהלי שהתנהל בעניינו של עו”ד איסמן ואת החלטת מנכ”לית משרד המשפטים דאז מיום 27.5.2018, לגבי שתי אמירות מלפני 6 ו-12 שנים, ושמעה את התייחסותו לדברים. הוועדה השתכנעה כי אמירות אלו, אשר נאמרו לפני שנים רבות, אינן מאפיינות את עבודתו ואת התנהלותו של עו”ד איסמן. הוועדה רשמה בפניה כי עו”ד איסמן הביע צער עמוק על הדברים ולקח אחריות על מעשיו, לרבות בפני הוועדה עצמה, וכן התרשמה באופן בלתי אמצעי, מכך שהפיק את הלקחים הנדרשים. עו”ד איסמן הבהיר באופן מפורש כי הוא פועל מתוקף תפקידו לשמור על שיח מקצועי מכבד בפרקליטות המדינה ומחוצה לה, וכי בכוונתו להמשיך ולפעול כך. הוועדה סבורה כי במכלול נסיבות העניין, שתי אמירות אלו, שנאמרו כאמור לפני שנים רבות, אינן עולות כדי פגם ערכי-נורמטיבי המונע ממנו מלכהן בתפקיד פרקליט המדינה”.

עו”ד איסמן, יליד 1967, נשוי ואב לשלושה, הוא בוגר בית הספר “ליאו בק” שבחיפה. בצבא שירת בחיל הרפואה והוא בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני בקרימינולוגיה וחוק.


ועדת האיתור פועלת בהתאם לסעיף 21 לחוק שירות המדינה, החלטת ממשלה 1585 משנת 2004 והחלטת ממשלה 2077 משנת 2007, ואלה חבריה:

 1. היועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט – יו״ר
 2. נציב שירות המדינה, פרופ׳ דניאל הרשקוביץ
 3. מ״מ מנכ״ל משרד המשפטים, עו״ד סיגל יעקבי
 4. עו״ד מקרב הציבור, רחל תורן
 5. נציג האקדמיה, פרופ׳ אורן גזל אייל.
עו"ד עמית איסמן
עו”ד עמית איסמן

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

5 תגובות
 1. רן הגבוה אמר/ה

  אם אני לא טועה…משפחתו התגוררה ברחוב בית אל, לפני הפנייה לרחוב שונמית….תקנו אותי אם טעיתי.

 2. דניה אמר/ה

  כותרת הכתבה שגויה. פרקליט המדינה טרם מונה. הוועדה ממליצה, לא ממנה

 3. משה אמר/ה

  הומלץ אבל כל הסיכויים שלא ימונה. זהו רק הפרומו כדי שמנדלבליט יביא את מומי למברגר אחרי שהממשלה לא תאשר את איסמן

 4. רחלי אמר/ה

  בהצלחה! גם אביו היה שופט מעולה.

 5. יורם.ח. אמר/ה

  מעניין שתובעים מהפרקליטות לכמעט רק משם מקודמים להיות שופטים ברובם ללא תקופת צינון כסניגורים וכאשר הם יושבים על כסא השיפוט הם נוהגים התובעים ולא השופטים ועל התבטאויות שלו אמרה השופטת ארבל שצריך לסלוח לו ולתת לו הזדמנות שניה באמת מעניין כי את רוב הנאשמים שהופיעו בפניה היא שלחה לשנים רבות בכלא בלי הזדמנויות שניות זה רק מראה שתובעים לשעבר שהפכו לשופטים ממשיכים לנהוג כאילו שהם עדיין תובעים צריך לרסק את השיטה הזאת של מינויים מהפרקליטות לא חסרים עורכי דין שיכולים להיות שופטים מספיק עם שיטת חבר מביא חבר

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.